gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

ölmeden önce öl

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

ölmeden önce öl

İki çeşit ölüm vardır.Bunlardan biri,avam tabakasının bildiği ölümdür.Bu,ruhun bedenden ayrılması demek olan ölümdür ki,herkesçe bilinmektedir.

Bir de havas,yani seçkinlerin tabakasınca bilinen bir ölüm vardır ki,bu da hevai duyguların,nefislerin,kör tabiatların ve kötü adet ve alışkanlıkların ölmesi ;yok olması demektir.Bu tür ölümde kalp dirilir,hayat bulur.

O halde ölmeden önce öl.Hem kendinden geç,hem de ALLAH'ın gayrı şeylerden.İşte o zaman dirilir,hakiki hayata kavuşursun.

(Abdulkadir-i Geylani )

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: ölmeden önce öl
    keske yapabilsek emeğine sağlık canım

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: ölmeden önce öl

ricaederim canim kardesim benimm,sevgiler

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ölmeden önce öl

emeğine sağlık

ölmeden önce öl konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ölmeden önce söylenen son sözler :)

ölmeden önce söylenen son sözler :)

SON SÖZLER Aşağıdakilerin ölmeden hemen önce söylenmis sözler olduğunu belirtince oldukça komik içerik kazanıyorlar.. - Gönder gönder, ben tutarim. - Burasi Galatasaray tribünü degil mi? - AAbi çok seri bi araba bu yaaa... - Korkma hayatim, arabamizda ABS ve airbag mevcut. - Postanede bana ait bi koli varmis onu almaya geldim. - Oolum, 5 tas çaldim ruhun bile duymadi. - Bakin çocuklar,...
  2. Demir Demirkan - Ben Ölmeden Önce

Demir Demirkan - Ben Ölmeden Önce

Ben ölmeden önce Bir sürü dostum vardı Ben ölmeden önce Bir sürü düşüm vardı Ben ölmeden önce Bir sürü aşkım oldu Ben ölmeden önce Bir sürü hatam oldu Her şeye rağmen Pişman değilim Ama yine de Bazen düşündüğümde Bir gün gelir de Yaşarım ben de yine Tüm aşklarım Yalan mıydı ey Tanrım Çok yalnızım Eriyorum yavaş yavaş, yavaş yavaş
  3. Ölmeden Önce Okunması Tavsiye Edilenler

Ölmeden Önce Okunması Tavsiye Edilenler

Ölmeden önce okunması gereken kitapların listesi yayınlandı. Peter Boxall'ın genel editörlüğünde hazırlanan "Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap" adlı edebiyat eserleri seçkisi, Caretta tarafından Türkiye'de yayımlandı. Yurtdışında ilk kez Quintet Publishing tarafından Mart 2006'da İngiltere'de yayımlanan eser, Filiz Ülgüt'ün editörlüğünde Türkçeye kazandırıldı....
  4. ölmeni istiyorum Öl!..Öl!.. Öl!..

ölmeni istiyorum Öl!..Öl!.. Öl!..

Dişlerimi sıkarak gidiyorum.. Düşlerim etimi parçalayacak gibi.. Gidiyorum, gitmeleri harcayarak ayaklarımın altında.. Yollara desen oluyor kanamalarım.. İçimi parçalayarak ve köpük köpük çoğaltarak kalbimden akan gözyaşlarını.. Kolay değil, zorla gidiyorum, sırf sen istedin diye, dişlerimi sıkarak gidiyorum.. Kendime öfke dolu.. Ve şimdi öl istiyorum Ve öl istiyorum Ve ölmeni...

Sayfayı Paylaş