gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Ölmeyen bitki...

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Dinazorlar çağından ölümsüz bir bitki Resmin Sol üst köşesinde gördüğünüz hindistan cevizine benzer bitkiyi alıp suyun içine koyduğunuzda o kabuk açılıyor ve saatler içinde resmin sağında gördüğünüz yeşil bitki ortaya çıkıyor. Su verdiğiniz sürece yeşil kalıyor ,su vermediğinizde ise kapanıp yine hindistan cevizine benzer şekline geri dönüyor , çürümüyor.Daha da ilginci daha sonra isterseniz bir hafta isterseniz on yıl sonra tekrar suya koyuyorsunuz ve yine yeşil bitki haline dönüşüyor.Dinazorlar döneminde bir trex den bile daha fazla büyüyorlarmış ve buz çağından bu yana dünyamızda yaşıyormuş ,yani bu bitki pratik olarak ölümsüz.Yaşamayı bukadar seven ve neslinin devamına bukadar önem veren başka bir canlı görülmemiştir eminim..cok ilginç buldum ve sizlerle paylasmak istedim...

2. sondamla

sondamla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Ölmeyen bitki...
    çok ilginççç olursa alırım:D

3. gulcem

gulcem Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Ölmeyen bitki...

nerede bulunur acaba,cicek hastasiyim zaten,boyle bir bitkim olmasini cok isterdim.

Ölmeyen bitki... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bitki

Bitki

Her tür yeşil bitki hayır ve iyiliğe; güzel kokulu bitkiler üzüntü, keder, şiddet ve yoksulluktan kurtulmaya, bekar için evlenmeye, evli için çocuğa, ümit edilen şeylerin ve beklentilerin gerçekleşmesine, Yaprakları yemeğe katılan güzel kokulu bitkiler ssürekli sevince, hoş rızka ve ticarete, Bitkileri gereksiz yere yolmak ve koparmak üzüntüye delalet eder.Rüyasında yeşil bitkiler görmek,...
  2. Bİtkİler

Bİtkİler

BİTKİLER • Fotosensez yapan ototrof canlılardır. • Yarı parazit bitkiler (ökseotu) fotosentez yapar, fakat su ve mineralleri konaktan alır. • Tam parazit bitkiler (cinsaçı) fotosentez yapmaz. • Bitkiler üremelerine göre sınıflandırılır. A) ÇİÇEKSİZ BİTKİLER • Sporlarla ürerler. tezgenez görülür. • Kök, gövde ve yaprak yoktur. • İletim demeti eğreltilerde ve damarlı çiçeksiz bitkilerde...
  3. Ölmeyen sevgi

Ölmeyen sevgi

Genç adam elinde bir buket çiçek, sahile koşarak geldi... Gözleri şöyle bir sahilde gezindi, aradığını göremeyince ilk gördüğü banka oturup sevdiğini beklemeye başladı. Ellerinde her zamanki çiçeklerden vardı. Sevgilisinin en sevdiği çiçekler bunlardı. Kırmızı, kıpkırmızı, kan kırmızısı güller... Sanki dalından yeni koparılmış gibi tazeydiler, buram buram kokuyorlardı, sevgi kokuyor, aşk...
  4. Baha - Ölmeyen Şarkı

Baha - Ölmeyen Şarkı

Ölesiye sevmiştim seni kalbimin kızı Ölesiye sevmiştim seni kalbimin kızı Ne çare kopardılar gönül bağlarımızı Ne çare kopardılar gönül bağlarımızı Maziye gömülsede içimizdeki sızı Maziye gömülsede içimizdeki sızı Bu şarkı yaşatacak ölmeyen aşkımızı Bu şarkı yaşatacak ölmeyen aşkımızı Yüzünü göremeden geçsede uzun yıllar Yüzünü göremeden geçsede uzun yıllar Yinede seveceğim seni ölene...
  5. Ölmeyen sevgi...

Ölmeyen sevgi...

Gercek askin ölümsüz oldugunu cogu kez duymusuztur meleklerim, yada bazilari sahit bile olmustur aramizdan. benim gibi sahit olmayanlar icin, bu müthis hikaye yeterli sanirim... Sahit olmus kadar etkiledi beni... buyrun meleklerim.. :uhu: . . . Genç adam ellerinde bir buket çiçek, sahile koşarak geldi... Gözleri şöyle bir sahilde gezindi, aradığını göremeyince ilk gördüğü banka...

Sayfayı Paylaş