gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Olumlu bir hayat için 9 adım

Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

hayata olumlu bakmanın yolları hayata olumlu bakmak neden önemlidir pozitif bakmanın yolları Hayat, hep istediğimiz gibi gelmiyor malesef... Kimi zaman çabasız kazanıyorken, kimi zaman haksız yere kaybedebiliriz... Kimi zaman kendimizi şanslı hissederiz, kimi zaman ise şanssız...

Ne yazık ki, şanssız hissettiğimiz, olumsuz düşüncelerimiz, genel anlamda daha çoktur Melek'lerim.

Eğer ki sizde kendinizi şanssız ve hep yenik, mutsuz hissediyorsanız, bu yazımızı dikkatlice okumanızı öneriyoruz :)

Hayata daha olumlu bakmak için buyrun Melek'ler:)

Düşüncelerin insanların görüntü ve yaşamlarına etkilerini araştıran ABD’li psikiyatr Dr. Daniel Amen, “Change Your Brain, Change Your Body” (Beyninizi Değiştirin, Bedeninizi Değiştirin) adlı kitabında “otomatik olumsuz düşünce ” kavramını “kafanızda size iyi bir evlat, iyi bir anne, iyi bir çalışan olmadığınız gibi olumsuz şeyleri söyleyen sesler” olarak niteliyor.

DOKUZ OLUMLU YOL
    Dr. Amen, hayatın akışını da olumlu hale dönüştürmenin dokuz yolunu sıralıyor:

* “Ya hep ya hiç”çi olmayın. Tek bir olumsuzlukla kendinizi bırakmayın.
    * Asla “asla” demeyin. Bu tür genellemelere set çekin.
    * Her şeyde pozitif bir yan bulmaya çalışıp ruh halinizin iyi olmasına yardımcı olun.
    * Duygular yerine mantıkla karar verin. Duygularınızla kanıya vardığınızda onu sorgulamazsınız.
    * “Zorundayım”, “Yapmam gerekli” gibi kavramlar suçluluk duygusuna iter. Bu duygudan kurtulun. Yapabildiğiniz kadarını yapın, kendi sağlığınız veya huzurunuz pahasına bir şey yapmayın.
    * Kendinize bazı benzetmeleri yapıştırmayın. “Ben hep kaybederim” tavrı, hareketlerinizin kontrolünü kaybetmenize neden olur ve olumsuz şeye gerçekten inanırsınız.
    * Falcılıktan vazgeçin. Sonucu bilmemenize rağmen en kötüsünün olacağını tahmin etmekten vazgeçin.
    * İnsanların ne düşündüğünü bilemezsiniz. Bu nedenle biri size baktığında sizi yargıladığını düşünmekten vazgeçin.
    * Yaptıklarınızdan kendiniz sorumlusunuz, başkalarını suçlamayı bırakın.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok güzel bi yazı inşaaalh faydası olur sağolun

3. uzakbiryerde

uzakbiryerde Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aslında basit şeyler uygulasak büyük ölçüde faydasını görürüz :)

4. pinar okul

pinar okul Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Hayatta maalesef bazen her şey yolunda gitmiyor. Başımıza ne gelirse gelsin, ilk olarak soğukkanlılığımızı korumak çok önemli. Ben çok karamsar bir insandım. En küçük bir konuda bile karaları bağlayacak kadar kötü durumdaydım. Her şeye en kötü tarafından bakıyordum; bu kötü psikolojiyle yıllarca yaşadıktan sonra ne kadar yorulduğumu ve hırpalandığımı fark ettim.

Herhangi bir destek almadım. Bir doktorla görüşmedim. İlaç kullanmadım. Bol bol kişisel gelişim kitapları okudum, ayrıca sık sık açık havada yürüdüm. Yürüdükçe unuttum, yürüdükçe doğanın ve hayatın hiçte korkutucu olmadığını, yaşamanın ve insan olmanın çok da kötü bir şey olmadığını ve hayatta her şeyin insanlar için olduğunu anladım. Nefes alıp verebildiğimiz sürece şükretmek en güzel tedavidir. :)

Olumlu bir hayat için 9 adım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İçin 9 Adım

Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İçin 9 Adım

İyi bir cildiniz yoksa, cildinizin bakıma ihtiyacı olabilir. Güzellikleriyle dillere destan modellerin cildi gibi bir cilde sahip olmak için ufak ancak dikkat etmeniz gereken öneriler.. Nelere ihtiyacınız olacak? Düzen Disiplin Cilt temizleyici Döküntüler için yumuşak bir fırça Nemlendirici 1. adım: İyi bir görünüme sahip olmak için cilt bakımı ve temizliğini düzenli olarak yapmalısınız. Tüm...
  2. 9 adımla bambaşka bir eviniz olsun

9 adımla bambaşka bir eviniz olsun

Hani bazı zamanlar vardır ya, hepimiz yaşamışızdır. Hayatımızda biraz değişiklik yapmak isteriz. Bu değişikliğe de ilk önce evimizin dekorasyonundan başlamayı tercih ederiz. Bir hevesle başladığımız bu dekorasyon merakı, duvara yaslanmış umutsuzca sizin odanızdaki eşyalara, eşyaların da size baktığı kararsızlık anlarında birden duruverir. Ev dekorasyonu zor iş... Belli kurallara göre...
  3. İçimde Biri Var! Adını Koyamıyorum

İçimde Biri Var! Adını Koyamıyorum

adını koyamıyorum İçimde Biri Var! Adını koyamıyorum, kim olduğunu bilmiyorum ama içimde biri var. Melek mi, şeytan mı belli değil. Aşkı savunan, aşkla durulan, aşkla yaşayan biri ve içimde.. Ne zaman aşka küssem, kapılıp gitsem dost sohbetlerinde aşkın bittiğine ve ne zaman inancımı yitirsem, ortaya çıkan biri var. Sesini kulaklarımda duyuyorum. İlk başlarda delirdim zannetmiştim ama...
  4. Hayatınız bir film olsa adını ne koyardınız?

Hayatınız bir film olsa adını ne koyardınız?

Evet meleklerim hayatınız bir film olsa adı ne olurdu=? :dil:
  5. Pürüzsüz Bir Cilt İçin 9 Adım

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 9 Adım

Mankenlerin cildine herzaman özenmişimdir...Herzaman pürüzsüz ve bakımlı görüyorlar diyorsanız birazcık bakımla sizinde pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cildiniz olabilir :tik: Güzellikleriyle dillere destan modellerin cildi gibi bir cilde sahip olmak için ufak ancak dikkat etmeniz gereken öneriler.. Nelere ihtiyacınız olacak? Düzen Disiplin Cilt temizleyici Döküntüler için...

Sayfayı Paylaş