gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Olumlu düşünmek evlilikte stresi engelliyor

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Gelin ve damat adayları evlilik süreci içinde genelde strese girer. Bunun çözümü ise olumlu düşünmek… Evlilik kararı, evlenme zamanına kadar geçecek süre ve yapılacak hazırlıklar; gelin ve damat adaylarında strese sebep olur. Anadolu Sağlık Merkezi’nden Klinik Psikolog Sevil Usanmaz evlilik öncesi stresi yaşayanlara şunları önerdi: - Mükemmeliyetçi düşünce biçiminden vazgeçin.
    - Genellemelerden uzaklaşın.
    - Olumlu düşünmeye odaklanıp, zihninizi her türlü olumsuz düşünceden uzak tutun.
    - Küçük olaylardan büyük sonuçlar çıkarmaya kalkmayın.

Olumlu düşünmek evlilikte stresi engelliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Olumlu Düşünmek

Olumlu Düşünmek

olumlu düşünmek olumlu enerji iç huzur nasıl sağlanır iç huzuru için dua dua etmek insan için neden güç ve güven kaynağıdır OLUMLU DÜŞÜNMENİN GÜCÜ KENDİNİZE GÜVENİN Kendi gücünüze inanmadıkça başarılı ve mutlu olamazsınız. Gücünüze inanır ve kendinize güvenirseniz, daima başarılı olursunuz. Oysa aşağılık ve yetersizlik duygusu ümitlerinizin kırılmasına yol açar. Kendinize güven duygusu daha...
  2. Esnek Düşünmek

Esnek Düşünmek

Kurabiye hikayesi Hava alanında aktarma yapmak isteyen yaşlı bir hanım, uçağın 2 saat gecikmeli olduğunu öğrenince, dergiler ve bir kutu kurabiye alarak bekleme salonuna geçmiş. Yanındaki sehpaya da dergileri ve kurabiye kutusunu bırakarak, yanında bulunan kitabı okumaya dalmış. Bir ara bakmış ki, yanındaki koltuğa oturan bir adam, sehpadaki kurabiye paketini açıyor ve de yemeye başlıyor....
  3. Evlilikte stres kalp hastalıklarına neden oluyor

Evlilikte stres kalp hastalıklarına neden oluyor

Evlilikte stres kalp hastalıklarına neden oluyor Evli çiftler arasında ortaya çıkan anlaşmazlıklar, kalp hastalıkları riskini artırıyor. Utah Üniversitesi’nden psikoloji profesörü Tim Smith, kalpte oluşan hasarın boyutunun, çiftlerin birbirlerine karşı hoşgörülerini kaybetme nedenleriyle ilişkili olduğunu belirtiyor. Kadınlarda eşlerine karşı düşmanlığın, suçluluk duygusuyla ortaya...
  4. Evlilik Öncesi Strese Sonverin!

Evlilik Öncesi Strese Sonverin!

stres, nedenleri, evlenmeden önce stresi yenmek istiyorsanız bu yazı tam sizlik arkadaşlar.... evlilik öncesi stersi tüm evlenecek olanlarımız yaşar işte size bu stresten kurtulmak için önerilerimiz melekler: Evlilik kararını almak ne kadar keyifli olsa da; kadın / erkek herkesin gözünü biraz korkutur. Neden mi? Cevabı apaçık ortada aslında… Evlilik öncesi hazırlıklar, düğün...
  5. evliliğimde herşeyi ben mi düşünmek zorundayım ?!

evliliğimde herşeyi ben mi düşünmek zorundayım ?!

Ne olur bana bir akıl verin.Yoksa siz de mi benim gibisiniz, bari onu söyleyin ! Minik oğlumun tüm ihtiyacını ben bilecem ve aldıracam. Evim faturalarını ben takip edecem, otomatik ödemeleri ben kontrol edecem. Evin yemeği ihtiyacı hep ben bilip tedarik edecem ya da ettirecem. Tamirat işlerini ben halledecem ya da ettirecem ya da dırdır edecem eşim yapacak. Temizlikçi işlerini, oğlumun dr...

Sayfayı Paylaş