gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Ölümsüzlük Mantarı

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Bu konu;Ölümsüzlük mantarı nasıl yetiştirilir hakkında bilgi vermektedir.

Melekler bir çok çeşidi olan mutfağımızda çeşitli yemeklerini yaptığımız mantarın sağlığımızada birçok yararları var.Bu konumuzda sizlere ölümsüzlük mantarı ve yararları ve nasıl yetiştirileceği hakkında faydalı bilgiler bölümüzde yer veriyoruz.

Uzak doğuda,Çin,Hindistan,Kore,Japonya gibi ülkelerde 2000 yıldır,halk tıbbında bilinen ve kullanılan bir mantardır.

Öyleki Çin'de bu mantarı sadece hanedanlar kullanabilirdi. Halk tarafından kullanılması yasaktı.Hanedanlar,ormanda bu mantarı bulup getirenleri ödüllendirmiştir.Bu ününden dolayı Kırmızı reishi mantarı,Kral Mantarı,Ölümsüzlük Mantarı gibi isimlerle de adlandırılmıştır.

Uzak Doğu'da,Batı dünyasında ve Amerika'da araştırılmaya ve incelenmeye başlayan bu tıbbi mantar,ülkemizdede son birkaç yıldır popüler olmuştur.

Bu mantarın sağlık alanındaki olumlu etkileri ciddiye alınarak,Uzakdoğu'da ve Batı dünyasında akademik çevrelerce incelemeye alınmış ve olumlu etkileri tespit edilmiştir.Türkiyede de başta Çukurova Üniversitesi olmak üzere bu konuda çalışmalar yapılmaktadır.

Bağışıklık sistemini güçlendirdiği,kanı sulandırarak tansiyonu düşürdüğü,Tip-2 diyabette şeker oranını %30 düşürdüğü,antitümör etkisi nedeniyle tümör küçültücü özelliği olduğu, kanserin metastazını önlediği iddia edilmektedir.

Ayrıca bu mantarı kullanan insanların,kendilerini psikolojik olarak ve vücüt olarak daha iyi ve dinç hissettikleri,romatizmal ağrılarının azaldığı bildirilmektedir.

Öncelikle,aile geçmişinde şeker,tansiyon,kanser gibi irsi hastalığı olanların bağışıklık sistemini güçlendirmesi için kullanılması uygun görülen bir mantardır.

Belirli bir hastalığı olupta ilaç kullananlar,reishi mantarını veya herhangi bitkiyi ,mutlaka doktoruna danışarak kullanmalıdır.

Doğal ortamda,kesilmiş, çürümeye yüz tutmuş veya devrilmiş ağaçlarda yetişen bu mantar,ormanlarda ortalama yüzbin ağaçta bir görülmektedir.Bu nedenlede kıymetli bir mantardır.Günümüzde dünyanın bir çok ülkesinde , kültüre alınıp,kapalı ortamlarda da yetiştirilmektedir.Yan taraftaki resimde,doğal olarak yetişmiş bir reishi mantarı ,onun altındaki resimde de,kurutulmuş çay yapımına hazır kırmızı reishi mantarını görmektesiniz.

Dünyanın bir çok ülkesinde ve Türkiye'de besin takviyesi olarak ,kapsül veya kurutulmuş çay yapımına hazır paketler halinde satılmaktadır.

Ölümsüzlük Mantarı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ölümsüzlük Sırrı?

Ölümsüzlük Sırrı?

Ukraynalı tıp profesörü Genadiy Apanasenko, "ölümsüzlük formülü"nü deneyecekleri bir proje geliştirdiklerini açıkladı. Prof. Apanasenko, değişik branşlardan 30 yardımcısıyla keşfettiğini iddia ettiği yaşlanmayı önleyen ilacı, önümüzdeki günlerde denemeye başlayacağını duyurdu. Mart ortasında başlayacak olan denemede denekler, her sabah içeriği son derece gizli tutulan bir sıvıyı...
  2. ÖlÜmsÜzlÜĞÜmsÜn…

ÖlÜmsÜzlÜĞÜmsÜn…

Gecenin karanlığına yaslanıp gözlerine yıldızları ördüğüm zaman diliminden yazıyorum bu pulsuz mektubu. Yüreğimi kelimelere ilmekleyip yine sana yağıyorum yağmurlara gebe kalmış yüreğimle. Bir gece yarısı içten ice kanayan yokluğunu gözlerime gömüp her sabah güneş ile yine sana doğuyorum. Perdelerine eğilip gözlerinin karanlık duvarlarını yıkıyorum kirpiklerimde asılı kalmış gözyaşlarımla....
  3. ölümsüzlüğü arayan şair

ölümsüzlüğü arayan şair

Bir şair ölümsüzlüğü arıyor. Ayrılma durumunda olduğu eşi sibel için hazırladığı www.siboscum.com ve oğlu Ada için hazırladığı www.adisko.com sitelerinde ölümsüzlük mesajı veren şairin ölümsüzlüğü gerçekten bulabildimi henüz bilinmiyor. Tıp otoriteleri, böyle bir şeyin mümkün olmadığını, doktorların...
  4. Ölümsüzlük suyu!

Ölümsüzlük suyu!

ölümsüzlük suyu efsanevi ölümsüzlük suyu ölümsüz aile kitabının ana fikri ölümsüzlüğü bulan adam hayat efsanesi Bu aralar efsane yaşanmış olaylar ne bilim ders alınması gereken şeyler okuyorum takıldım kaldım ciddi söylüyorum melişler sarıyor yanii .. bakın bu oldum olası hep dikkatimi çekmiştir ana fikri çok güzel özellikle ; insan başkası için kendi hayatından ömründen vazgeçer mi ?...
  5. kızlar ya ölümsüzlük mantarı nasıl yetişiyor faydaları neler

kızlar ya ölümsüzlük mantarı nasıl yetişiyor faydaları neler

Ya kızlar bu çinlimi japon mu nedir yüz yıllardır kullanıyorlarmış bi arkadaşımdan duydum da tam olarak kullanım alanları nedir bilmiyorum. Bu mantarın nelere iyi geldiğiyle birlikte nasıl bulabileceğimiz yazıp bilgi verin bana olur mu

Sayfayı Paylaş