Ölümü Bile Basite Alıyorum Artık

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
Ölümü Bile Basite Alıyorum Artık
26.gif

Basitlik.. Güzel şeydir inan. Tabi bayağılık anlamında kullanmıyorum. Her şeyi kolaylaştırır ve işin detayında kaybolmak yerine bütününü görmeye yardımcı olur.

Her şeyde neden-sonuç ilişkisi aramamak her duyguda sahtelik-gerçeklik teftişine gitmemek.. Olanı insanı olduğu gibi kabul edebilmek; arkasında başka şeyler olabileceği ihtimaline kapılmamak..

2+2=5 denklemini tüm saflığı ile kabul etmek. 2+2=4 iken sonucun 5 olmasında saklı sebepler aramak yerine 5'in güzelliğine bırakmak kendini...

Saf olmak değil bahsettiğim.. İnanmaktan bahsederken benzerini söylemiştim hatırlarsın; neticede ya istediğimizi göreceğiz veya olanı. Olanı görmek daha basit; olduğu gibi kabullenmek başlarda zor gelse de sonradan göreceksin ki daha basit.
"Neden"lerde "nasıl"larda "veya"larda "ama"larda "çünkü"lerde "rağmen"lerde kaybolmak maharet değil biliyorsun. Yormaktan başka ne işe yarıyorlar insanı?
Salt teslimiyetten de bahsetmiyorum ama tümüyle direnmenin de işleri değiştirdiğini söyleyemezsin bana öyle değil mi? Hem bugüne dek direndin de eline ne geçti? Yolların yokuşu mu azaldı? Güllerin dikenleri mi döküldü? Ağzındaki acı tat mı uçup gitti? Ya yüreğindeki acı.. O azaldı mı?
Kendimi kandırmak basit biliyorum.. Ama söylediğim bu da değil. Nasıl desem? Yaşadığım anın sonuna kadar keyfini çıkarabilmek. "O an"ı yaşayabilmek hep özlediğim hep istediğim. Son nefesimi verirken aklıma gelecek ve yüzümü güldürecek "o an".
Ben artık ölmekten eskisi kadar korkmuyorum söylemiş miydim sana? Eskiden çok korkardım belki nasıl ve ne zaman olacağını bilmediğimden belki de sonrası hakkındaki soru işaretlerinden dolayı.

Artık öyle değilim. Sonrasını düşünmüyorum; Tanrı'nın bize hazırladığı sürprizleri vardır nasılsa. Yoksa da ne farkeder? Ölüm anım geldiğinde isyan etmeyeceğim; sevgiyle karşılayacağım onu.. Sanki sevgilisi ile buluşmayı bekleyen adam gibi heyecanla.

Arkamda kalacaklara da üzülmeyeceğim; onlara ve sana en güzel anları dileyeceğim. Vaktimi doldurmuş olduğumun her ne kadar neden ve nasıl bilemesem de bilincinde olacağım.. Olamasam da öyleymiş gibi davranacağım. Elinden tutacağım ölümün ve nereye götürecekse gideceğim direnmeyeceğim.

Basit bir denklemin parçasıyım; doğdum yaşadım ve öleceğim. Bu denklemin başka bir neticesi yok. Direnmek ölümü kolaylaştıracak mı? Hayır. İşte o zaman dalganın kendi olmayı bırakıp dalgada yüzen yaprak olacağım basitçe.
Ölümü bile bu kadar basite alabiliyorum artık. Ama sanırım benim basitliğim sana karmaşık geliyor alışık olmadığından belki de...

Geri