gebe
  1. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0

ölümü hatırlatan yazıların etrafa yazılması doğru mudur

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında ışılsu tarafından paylaşıldı.

ölümü hatırlatan sözler Ölümü hatırlatan bu tür uyarılar insanlar üzerinde nasıl etki yapar? Cevap:
    Ahirete inanan insanlar üzerinde müspet tesir yapar, unutulması zararlı olan bir gerçeği hatırlatır, müminin dünyaya dalarak ahiret hazırlığını ihmal etmesini engeller. Ahirete iman etmeyen insanlar üzerinde iyi ve kötü iki tesirinden söz edebiliriz:
    a) İyi tesir, insanın hırsını frenlemesi, fani dünya için yapılacak şeylerin dengesini sağlamasıdır.
    b) Kötü tesir, karanlık bir geleceğin hatırlanması sebebiyle kişinin mutsuz ve huzursuz olmasıdır.

ölümü hatırlatan yazıların etrafa yazılması doğru mudur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınları Deşifre eden bir KADIN... (sizce doğru mu yazmış gerçekten merak ediyorum)

Kadınları Deşifre eden bir KADIN... (sizce doğru mu yazmış gerçekten merak ediyorum)

eşlerimizi değiştik önce yazıyı okuyun kızlar, sonra da yorumlarınızı bekliyorum kızlar bence hepimiz istisnayız, Pkize sudanın dedikleri hakkında ne düşünüyorusunuz? ben çok katılmıyorum açıkçası.. bence yazıda belirtilen kadınlar elbette var, ama genellemek çok yanlış.. ya sizce ? doğruluk payı ne kadar? Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için...
  2. Ölülerin Birbirleriyle Görüştükleri Doğru mu ?

Ölülerin Birbirleriyle Görüştükleri Doğru mu ?

ölüler kabirde ki halleri birbirleriyle görüşürler mi ne yaparlar ne hissederler ile ilgili bilgiler burada melekler İnsanoğlunun her zaman merak ettiği konulardan biri kabir hayatı olmuştur melekler.Ölenler geri gelmediğine göre tüm gerçekleri ancak öldükten sonra göreceğiz.:) Şimdilik ayetler ve sahih hadisler rehberimiz olacak :) Beerzah aleminde birbirileriyle görüşmeleri ile ilgili...
  3. Nikah tazelemek doğru mu?

Nikah tazelemek doğru mu?

Merhaba arkadaşlar Nikah tazelemek doğru mu? Bu konuda bilgisi olan var mı
  4. müşfik kenter öldü mü doğru mu bu haber ?

müşfik kenter öldü mü doğru mu bu haber ?

Müşfik Kenter öldü deniyor doğru mu müşfik kenter öldü mü acaba ?
  5. münir özkul öldü diyorlar doğru mu ?

münir özkul öldü diyorlar doğru mu ?

Yine bir laf çıkmış münir özkul öldü diye, gerçek mi acaba? Münir Özkul öldü mü arkadaşlar?

Sayfayı Paylaş