gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

ölünce camiye gitmek!!!

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu. -”Gel seni camiye götureyim” dedim. “Bugün cuma biliyorsun.” -”Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun.”dedi.
    -”Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum.”
    -”Ne bileyim,olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup,dizleri cıkar diye endişe ediyorum.”dedi.

Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
    -”Herhalde şaka yapıyorsun. Bunun icin cami terk edilir mi?
    -”Ciddi söylüyorum. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin.”dedi.
    Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri; mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
    -”Peki” dedim. “Hayatında hiç camiye gitmedin mi?”
    -”Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim. Hem o yaşlarda dizlerimin aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.”
    Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmisti. Daha sonra tokalaşıp ayrıldık. Onunla konuşmamızdan iki ay sonra; kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim. Bahcedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve yine yeşiller vardı üzerinde . Yavasca yanına yaklaştım ve Kısık bir sesle:
    “Hani camiye gelmiyecektin ?” dedim
    Hiç sesini çıkartmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu..

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ölünce camiye gitmek!!!
    emeğine sağlık

ölünce camiye gitmek!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Davete gitmek

Davete gitmek

rüyada davete gitmek rüyada yemek davetine gitmek yemeğe davete katılmak bir katılmak Davete gitmek Sual: Her davete gidilir mi? CEVAP:Yemekte günah işleniyorsa gidilmez. Fakirlerin davetine gitmeyip de zenginlerinkine gitmek kibirdendir. Kendinden aşağı olanları ziyaret etmek de tevazu alametidir. Düğün yemeğine davet olunanın gitmesi sünnet, başka ziyafetlere gitmek müstehaptır. Bazı...
  2. Gİtmek

Gİtmek

"Senden gitmem gerek." diye başlayan bir giriş yapmam gerek. Farkındayım. Senden gitmem gerek de bunu sana nasıl anlatacağım. Tüm hücrelerim sana sevda çağlarken, nasıl inandıracağım seni büyüyü bozmamız gerektiğine. Ben seni "gerçekten" severken gidebilcek miyim ya da gitmeyi becerebilecek miyim, o da ayrı bir soru. Kendime soramadığım, sorduğumda yanıtsızlığına...
  3. Arkadan gitmek

Arkadan gitmek

Rüyada birisinin arkasindan gitmek, bir dostunuzun sevinçli bir haber vermek üzere sizi aramakta olduguna isaret sayilir.
  4. Pakistan'da camide patlama 12 ölü

Pakistan'da camide patlama 12 ölü

Pakistan'ın kuzeybatısındaki bir camide meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 12 kişi öldü. Polis, Dir bölgesindeki patlamanın nedeninin henüz bilinmediğini açıkladı. Olayda, 40 kişinin de yaralandığı kaydedildi internethaber
  5. caminin bölümleri

caminin bölümleri

camiinin bölümleri camilerin fonksiyonu nedir harim müezzin mahfili caminin bölümleri :temizlik::d014::24::mery:cami ve mescit nedir, caminin fonksiyonu, camiinin bölümleri, camilerin bölümleri, mescit nedir, mescid nedir, cami ve bölümleri hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz meleklerim. Melekler Mekanı - caminin bölümleri Melekler Mekanı - Caminin bölümleri nelerdir...

Sayfayı Paylaş