gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Ölünün Yıkanması

Konu, 'Ö-P' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

rüyada cenaze yıkamak cenaze nasıl yıkanır video ölüler nasıl yıkanır video ölü rüyada yıkandığını görmek Bir ölüyü yıkadığını görmek, bir kimsenin hidayetine vesile olmaya, Kendinin öldüğünü ve kendi kendine yıkandığını görmek ailecek gam ve kederden kurtulmaya, mal ve dünyalığın artmasına, Teneşir (tahtası) görmek, insanları sıkıntıdan kurtaran, onların iyilik ve istikamet üzere olmasına vesile olan hayır ehli kimseye, Kendini teneşir üzerinde görmek gam ve kederden kurtulmaya, şeref ve yüceliğe, işlerin ilerlemesine, gam ve kederden, borçtan kurtulmaya, Ölmüş birini yıkamak için uygun bir yer arandığını yahut ölünün yıkanmak için arandığını görmek, o ölünün hayra ve iyiliğe çağırıldığı halde bundan kaçınan biri olduğuna, Ölüyü aşırı sıcak su ile yıkadığını yahut bu ölünün sıcak su içtiğini görmek, o kimsenin Cehennemde olduğuna, Ölünün kefeninin yahut bedeninin güzel kokularla yahut kokulu bitkilerle tezyin edilmesi ölü için hayra, rüyayı gören için sevince, Bir ölünün pis yahut uygun olmayan bir şeyle yıkandığını görmek, o ölünün iyi biri olmadığına, vaaz ve nasihat dinlemediğine delalet eder. ( Ayrıca bakınız: Ölü / Ölüm, Öldürmlek, Kefen, Mezar / Mezarlık.)

Ölünün Yıkanması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öldü....

Öldü....

Öldü.... Iki dakika önce............................ Yapayalnız kaldı ruhunu yitirince Geceymiş.... tek başınaymış.. ona ne!? Öldü dedim ya size! Tam da iki dakika önce.. Sevdadan mı? değil... Hayat kavgası mı? hayır! Ruhunu diyorum.. ruhunu yitirdi! Öldü dedim ya size.. daha ne diyeyim? Sebepsiz kaçışlar planladı durdu hep.. En sonunda başardı: Ne istedi ruhundan? Neden kıydı?...
  2. Ölünün yıkanması

Ölünün yıkanması

Bir ölüyü yıkadığını görmek, bir kimsenin hidayetine vesile olmaya, Kendinin öldüğünü ve kendi kendine yıkandığını görmek ailecek gam ve kederden kurtulmaya, mal ve dünyalığın artmasına, Teneşir (tahtası) görmek, insanları sıkıntıdan kurtaran, onların iyilik ve istikamet üzere olmasına vesile olan hayır ehli kimseye, Kendini teneşir üzerinde görmek gam ve kederden kurtulmaya, şeref ve...
  3. ölü...

ölü...

Hangi mahallede imam yok, Ben orada öleceğim. Kimse görmesin ne kadar güzel, Ayaklarım, saçlarım ve her şeyim. Ölüler namına, azade ve temiz, Meçhul denizlerde balık; Müslüman değil miyim, haşa, Fakat istemiyorum, kalabalık. Beyaz kefenler giydirmesinler, Sızlamasın karanlığım havada. Omuzlardan omuzlara geçerken sallanmayayım, Ki bütün azalarım hülyada. Hiçbir dua yerine getiremez, Benim...
  4. Suni ipeklilerin yıkanması

Suni ipeklilerin yıkanması

Suni ipekli giysileriniz varsa araya gitmesini istemiyorsanız vereceğim bilgilerle bu konuda rahat edeceksiniz arkadaşlar Suni ipekten yapılan elbiseler asla sıcağı sevmez. Fazlaca sıcak su ile yıkanırsa hemen parçalanırlar. Suni ipeklileri, içinde 1 gr karbonat olan suda ıslatmak ve sonra ılık suda sabunla yıkamak gerekir. Daha sonra da ılık suda durulanırsa tertemiz olurlar.
  5. Bebek giysilerinin yıkanması

Bebek giysilerinin yıkanması

Bebek giysileri nasıl yıkanmalı Bebek giysileri nasıl yıkanır Merhaba Melek'ler... Bu yazmızda anne adayı olan Melek'lerimize ve yeni anne olan tüm hemcinslerimize bebek giysilerinin temizliği hakkında bilgiler aktarıyoruz. Bebeklerin cildi son derece hassastır. Bunun sebebi bebek cildinin henüz dış etkenlere maruz kalmamış olmasıdır.Dolayısıyla cildin dış etkenlere karşı koruyucu...

Sayfayı Paylaş