gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Ölürken Parlak Işık Görülür mü?

Konu, 'Kader Rüya Kozmik Gizli İlimler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ölürken allah diyen bebek melekler görünür mü melekler görünürmü gözükürmü gözle görülür mü Bilmem içinizde varmı ama ben bu tür olaylara fazla meraklı olduğumdan zaman zaman böyle konuların içerdiği kitapları yada belgeselleri fazla seyrederim. En ilgimi çeken olaylardan biride ölüm anı ve bazı kişilerin o an yaşadığı tecrübeler çoğu kişinin ortak ifade ettikleri bir olay var oda ölüm anında beyaz bir ışığın oluştuğu ve onu gördüklerini söylerler acaba bu ne kadar doğru bilemeyiz ama bakalım bu konudaki araştırmalar neler söylemiş

İngiltere ve ABD'deki doktorlar, ölümün eşiğine gelinen andaki deneyimleri anlamak için, kalp krizi geçiren hastalar üzerinde büyük bir araştırma başlatıyor.

Bu iki ülkenin 25 hastanesindeki doktorlar, kalbi veya beyin faaliyetleri geçici olarak durmuş insanların "beden dışı" deneyimler geçirip geçirmediğini anlamak için 1500 kişi üzerinde çalışacak.

Southampton Üniversitesinin koordine ettiği araştırmanın 3 yıl sürmesi bekleniyor.

Bu tür deneyimler yaşadıklarını söyleyen bazı insanlar, o anda bir tünel veya parlak bir ışık gördüklerini, bazıları da hastanede başlarında bekleyen tıp personelini kuşbakışı gördüklerini anlatıyor.

Araştırmanın başkanlığını yürüten Dr. Sam Parnia, "Beyin durduktan sonra bilincin devam ettiğini gösterebilirseniz, bu bizi bilincin ayrı bir varlık olduğu olasılığına götürür. Bunun olduğu birçok vaka bulabileceğimizi zannetmiyoruz, ancak açık fikirli olmak durumundayız. Bu şimdi bilimsel araştırmaya konu olacak bir gizem" dedi.

Yoğun bakım doktoru olan ve ölümün eşiğindeki deneyimlerin yeterince araştırılmadığını düşünen Parnia, "Yaygın inanışın aksine ölüm belli bir an değildir. Aksine, kalp atışları durduğunda, akciğerler çalışmamaya başladığında ve beyin fonksiyonları bittiğinde başlayan bir süreç, 'kardiak arrest' diye tabir edilen bir tıbbi durumdur" dedi.

Parnia, "Kardiak arrest esnasında ölümün 3 kriterinin tümü vardır. Bunu, kalbin yeniden çalıştırılması ve ölüm sürecinin tersine çevrilmesi çabalarının başarıyla sonuçlanabildiği birkaç saniyeden bir saate kadar sürebilen bir dönem takip eder. İnsanların bu kardiak arrest döneminde geçirdikleri deneyimler, ölüm sürecinde hepimizin geçirmesi muhtemel deneyimi anlamada eşsiz bir pencere açmaktadır" diye anlattı.

Kaynak: AA

2. elanur35

elanur35 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    teşekkürler.benim de merak ettiğim bişeydi:)

3. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Ay rabbim hayirli Ölüm nasip etsin tüm Müslüman alemine...

Tskler Paylasim icin adminim..

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Allah hepimize hayırlı ölümler nasip etsin.Teşekkürler canım

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

ölürken gördüğümüz ışığın azrail den geldiğini düşünüyorum sonucta melekler nurdan yaratılmıstır nur bir ışık demektir..

6. sessizprenses

sessizprenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ben de çok merak ederim böyle şeyleri..
    çok teşekkürler :)

7. LiLi'

LiLi' Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
Ölürken Parlak Işık Görülür mü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nalan - Ölür Müsün Öldürür Müsün?

Nalan - Ölür Müsün Öldürür Müsün?

Canım verdim fayda etmedi Kul köle oldum hiç farketmedi Ne diller döktüm fayda etmedi Uğrunda öldüm hiç farketmedi Bu aşkın kıymetini hiç mi hiç bilmedi Ölürmüsün öldürürmüsün Ölürmüsün öldürürmüsün Bu yangını nasıl söndürürsün Ölürmüsün öldürürmüsün Giden gitti nasıl döndürürsün Alnıma kara yazı yazan bu hayırsızı Ölürmüsün öldürürmüsün Kandım yeminime düştüm el diline...
  2. Mavi-yeşil parlak ışıklar şaşırttı!

Mavi-yeşil parlak ışıklar şaşırttı!

. Satürn'de gizemli ışıklar Mavi-yeşil parlak ışıklar şaşırttı! Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesine (NASA) ait Cassini uzay aracının, Satürn gezegeninin etrafında tespit ettiği parlak mavi-yeşil parlak ışıklar bilim adamlarını şaşırttı. NASA'nın Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve İtalyan uzay kurumuyla ortaklaşa yürüttüğü Cassini-Huygens projesiyle Satürn'ün kuzey kutup bölgesinde tespit...
  3. hayvanlar aleminde rüya görülür mü?

hayvanlar aleminde rüya görülür mü?

hayvanlar aleminde rüya görülür mü? evet arkadaşlar çok merak ettim acaba hayvanlar aleminde rüya görülür mü? hayvanlarda rüya görüyor mudur ne dersiniz?
  4. Smear testinde gebelik görülür mü?

Smear testinde gebelik görülür mü?

smear testinde hamilelik görülürmü,smear testi yaptırdım hamile olduğum anlaşılırmı,smear testinde hamielik anlaşılırmı,smera testi ve gebelik hakkında bilgiler Smear testi kadından alına akıntı yani vajinal akıntı ile oluşturulan bir testten meydana gelmektedir. Bu test kadının özellikle rahim kısmında her şeyin yolunda gidip gitmediğini gösteren ve rahim ağzı kanserlerinin teşhisinde çok...
  5. Ramazanda şeytani rüya görülür mü?

Ramazanda şeytani rüya görülür mü?

Sual: Mastürbasyon kaza gerektirir deniyor. Bana göre kasten orucu bozuyor, ben kefaret gerekir diyorum. Hangi kitapta kaza gerektiği yazılıdır? CEVAP Mastürbasyon için yalnız kaza lazım olduğu, Fetava-i Hindiyye, Bahrürraik ve Dürr-ül-muhtar kitaplarında yazılıdır. Kefaret gerektirmez. Akıl ile din olmaz. Dinde nakil şarttır. Sual: Dayanamayıp orucunu bozana kaza mı gerekir? CEVAP...

Sayfayı Paylaş