gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    698
    Ödül Puanları:
    113

Ölürken Pişman Olunan 5 Şey!!!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Ölürken Pişman Olunan 5 Şey
    Yıllarca evlerinde ölümü bekleyen hastalara bakan Avustralyalı hemşire Bronnie Ware, emekli olduktan sonra kitap yazmaya karar verdi. Hemşire Ware, hastalara “En büyük pişmanlığınız nedir?” diye sordu. Bronnie Ware yanıtlara kitabında yer verdi. İşte yanıtlar...

1. "Keşke başkalarının benden beklediği hayatı sürmek yerine düşlerimi gerçekleştirme cesaretim olsaydı."

Ware'e göre insanlar, yaşamlarının sona erdiğinin farkına varıp geriye döndüklerinde düşledikleri şeylerin çok büyük bir kısmını gerçekleştirmediklerini görüyor ve pişman oluyor.

2. "Keşke bu kadar çok çalışmasaydım."

Ware'e göre erkek hastaların büyük bir kısmı, işleri nedeniyle ailelerine ve dostlarına yeterince vakit ayıramadıkları için pişman oluyor. Ware, erkek hastaların büyük bir kısmının eğer bir şansları daha olsa dönüp çocuklarının kaçırdıkları anlarını yaşamak istediklerini gözlemledi.

3. "Keşke duygularımı dile getirmeye cesaretim olsaydı."

Birçok insanın diğerleri ile ilişkilerini belirli bir düzeyde tutmak için duygularını bastırdığını söyleyen Ware, bastırılan duyguların insan sağlığı üzerinde son derece olumsuz etkileri olduğunu ileri sürdü.

4. "Keşke arkadaşlarımla ilişkimi sürdürseydim."

İnsanların kendi yaşamlarına çok fazla odaklanıp arkadaşlarıyla ilişkilerini yitirdiğini ancak ölüm yatağında fark ettiğini söyleyen Ware, ölmekte olan insanların en çok eski arkadaşlarını özlediğini söyledi.

5. "Keşke kendime daha çok mutlu olmak için izin verseydim."

Alışkanlıklarından vazgeçmek istemeyen insanların değişme korkusu yaşadığını ve daha fazla mutlu olma şansını kendi kendilerine yok ettiğini belirten Ware, ölüm yatağındaki hastalarının "Keşke daha çok gülseydim, keşke aptalca şeyler yapmaktan bu kadar korkmasaydım" diyerek pişmanlıklarını dile getirdiğini sözlerine ekledi.

asiruki bunu beğendi.
Ölürken Pişman Olunan 5 Şey!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erkeklerin duymaktan hoşlandığı 5 şey...

Erkeklerin duymaktan hoşlandığı 5 şey...

erkeklerin hoşlandığı şeyler erkeklerin hoslandigi seyler en çok hoşlandığı şeyler hoşlandıkları kadınlarda "Daha sonra ne oldu?" O bir insan... Bir erkek yaşamının ilgi çekecek kadar enteresan olduğunu düşünmekten hoşlanır. Yaşadıklarını anlatırken sözünü keserseniz, konuyu değiştirirseniz veya zevk aldığınızı göstermezseniz onunla...
  2. yapmanzı gereken 5 şey..

yapmanzı gereken 5 şey..

Beş şeyi yapmıyan, beş şeyden mahrûm olur: 1 — Malının zekâtını vermeyen, malının hayrını göremez. 2 — Uşrunu vermeyenin tarlasında, kazancında bereket kalmaz. 3 — Sadaka vermiyenin vücûdunda sıhhat kalmaz. 4 — Düâ etmiyen arzûsuna kavuşamaz. 5 — Namâz vakti gelince, kılmak istemeyen, son nefesde Kelime-i şehâdet getiremez. Bir hadîs-i şerîfde buyuruldu ki: “Namâzı özrsüz kılmayan kimseye,...
  3. Pişmanım..!!!

Pişmanım..!!!

Pişmanlık… Galiba tanıyorum onu. Pişmanım… Açının sinüs değerini negatif almadım, sorum yandı. Kardeşime bağırdım, ürküttüm onu. Dört yanlışımın bir doğrumu götürmesine sebebiyet verdim. Hoş kokulu güzelim çiçeği dalından kopardım. Kaliteyle alakasız bir televizyon programı izledim. Anlatım bozukluğu yaptım, sonrasında düzeltemedim. Değer vermeye değmezlere değer verip, değerin değerini...
  4. Grup 84 - Ölürüm Hasretinle - AKOR (versiyon 5)

Grup 84 - Ölürüm Hasretinle - AKOR (versiyon 5)

intro:Am Em F G -Em- Am G F Em - Em F Em F Em... Am G F Em Gördün mü bak bizden ötesi de varmış Am G F Em Yaşananların hepsi meğer birer yalanmış Am G Kaderimde buda mı vardı F G Em Sevdiğimi başkalarıyla göreceksem eğer F G F Em Kör olsun bu gözler görmeyeyim bir...
  5. Erkeklere yapmamanız gereken 5 şey :)

Erkeklere yapmamanız gereken 5 şey :)

Merhaba melekler uzun bir aradan sonra tekrar sizinle paylasımlarıma basladım işinize yarayacak bilgi olduğuna eminim :) Koç Başkasıyla flört etmeyin ona patronluk taslamayın. koç'un karşı safında yer almayın. av olmayı unutmayın. Boğa Asla istemediği bir şeyi yapmaya zorlamayın Aldatmayın Başkasıyla öpüşmeyi ya da ona söylemeyin ona aceleye getirmeyin tutarsız davranmayın...

Sayfayı Paylaş