gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Ölüyü diriltemem

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

ÖLÜYÜ DİRİLTEMEM
    Trablusşam Nakîb-ül-eşrâfı Şeyh Abdülfettâh Zağbî Efendi, Yûsuf Nebhânî hazretlerine şöyle anlatmıştır:

Bir defâsında bir arkadaşımız hastalanmıştı. Abdullah ibni Şeyh Hıdır ez-Zağbî'yi de yanımıza alıp ziyâretine gitmek istedik. Onu götürmekten maksadımız hastanın bereketlerinden istifâde ederek şifâya kavuşması idi. Ancak gitmek istemedi. Çok ısrar edince kabûl edip bizimle geldi. Hastanın yanına vardığımızda, şiddetli hastalığından hiç bir eser kalmadı.

Ayağa kalkıp bizi karşıladı.

-Hoş geldiniz." deyip konuştu. Ziyâreti yapıp yanından ayrıldık. Ayrılıp giderken yolda Şeyh Abdullah hazretleri;

- Ben ölüyü diriltemem, dedi.

Bu sözüyle ziyâretine gittiğimiz kişinin öleceğine işâret etmişti. Dedim ki:

- Onun yüzünde hiç ölüm işâreti yok."

Yine;

- Ben ölüyü diriltemem, buyurdu.

Sonra memleketine gitti. Hasta arkadaşımız iyileşti çarşıya pazara çıkıp dolaştı. Ben Şeyh Abdullah hazretlerinin işâretine ve diğer taraftan da hastanın sıhhate kavuşmasına hayret ediyordum. Çünkü o öleceğine işâret etmişti. Hasta ise sapasağlam olmuştu. Aradan on gün kadar geçti. Bir gün o arkadaşın evinin bulunduğu taraftan ağlama sesleri işittim. Merak edip sorunca, arkadaşımızın vefât ettiğini öğrendim. O zaman Şeyh Abdullah'ın kerâmetini anladım.
    (1)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ölüyü diriltemem
    emeğine sağlık

Ölüyü diriltemem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mısır'ın Ölüler Kitabı

Mısır'ın Ölüler Kitabı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. ölüden mektup

ölüden mektup

ÖLÜDEN MEKTUP... Dostlarım, Dün, oldukça yağmurlu, Mezarlık çamurluydu, Özür dilerim... Hastalığım amansız, Ölümüm; size göre Erken ve zamansızdı. Kara haber Tez yayıldı.. Aldınız. Cami avlusuna, koşup geldiniz, Son bir görev bildiniz... Kiminiz, Namaz vaktini, iple çektiniz. Acele işiniz vardı, gidecektiniz. Kiminiz, Kaçamak tebessümle, Hasretler giderdiniz; ''Bir...
  3. Ölüler güler oldu halime

Ölüler güler oldu halime

Gidisine bosuna agliyorum aslinda. Kim kaybetti ki bu hayatta. Gercekten ben miydim sevmeyi beceremeyen, mutluluga layik olamayan ve gözyasiyla gececek gecelere makhum olmasi gereken kisi ben miydim yani? Beni hic sevmedigin gercegini söylerken hickirik seslerini ezip gecen dalgaci sesinle o an anladim: Ben seni , sen ise gercek sevgiyi kaybettin! Bizi ucurumun kenarina kadar getirip ve...
  4. Ölülerden elektrık üretılecekmiş...

Ölülerden elektrık üretılecekmiş...

Tüm ilginç fikirler Asya ülkelerinden çıkıyor. Bu kez Tayvan'dan geldi haber. Ölülerden elektrik üretilecek. ALLAH sonumuzu hayr etsin...bir onlar kalmıştı onlarıda kattık icatlarımıza.....Bari ölüleri rahat bırakın... Tayvan'ın başkenti Taipei'deki bir krematoryum ölü bedenlerin yakılma işlemi sırasında ortaya çıkan ısıdan elektrik üretecek. Krematoryumun müdür yardımcısı Yang Yi-lin AFP'ye...
  5. ölülerimiz unutmayalım ....

ölülerimiz unutmayalım ....

ölülerimiz için dua Salih El-Mersi'nin şöyle dediği rivayet edilir : Bir ...cuma gecesi sabah namazını kılmak için,mescide... gitmek üzere evden çıktım. Giderken yolumun üzerindeki kabristana uğradım. Kendi kendime: "Sabah oluncaya kadar burada kalayım" dedim. Bir kenara oturdum. Biraz sonra üzerime bir ağırlık çöktü ve uyuya kaldım. Rüyamda kabristanda yatanların hepsinin çıkmış...

Sayfayı Paylaş