gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

öMüR bOyU KaLaN izLeR ...

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Yaşlı adam, bir konfeksiyon mağazasına ait vitrine uzun uzun baktıktan sonra, ilerideki yeşillikte oynayan çocukların en zayıfına dönerek:
    'Küçüüük!...' diye seslendi. 'Bana biraz yardımcı olur musun?'
    Çocuk, hafta sonlarında yaptıkları misket oyununu ilk defa kazanmış olmasına rağmen arkadaşlarını bırakıp geldi. 7-8 yaşlarındaydı ve üzerindeki elbiseler, tek kelimeyle dökülüyordu. Yaşlı adam, çocuğun saçlarını okşadıktan sonra:
    'Vitrindeki elbiseyi giymeni istemiştim' dedi. 'Bakalım üzerine
    uyacak mı?'
    Çocuk, bu teklifi ilk önce şaka sandı. Ama adam son derece
    ciddiydi. Onunla birlikte mağazaya girerken, ilk önce rüyâda olup olmadığını, daha sonra da
    şimdiye kadar yeni bir elbise giyip giymediğini düşündü. Genellikle ailedeki büyük çocuğa alınan veya komşular tarafından verilen giyecekler, elbiselerin ona dar gelmesiyle birlikte ortanca kardeşe kalır,
    birkaç sene sonra da dizleri aşınmış veya delinmiş vaziyette
    kendisine yamanırdı. Ama 'her zaman hasta' dedikleri babasının ne kadar zor para kazandığını bildiğinden, bu işe bir kere bile itiraz etmemişti. Şimdi ise, ilk defa yeni bir elbisesi olacaktı. Üstelik de bayrama üç gün kala...
    Çocuk, yaşlı adamın gösterdiğielbiseleri giydiğinde, büyümüş
    olduğunu ilk defa farketti. Çizgili kadifeden yapılmış pantolon, bacaklarının ne kadar uzun olduğunu ortaya koyarken, yeni ceketi de omuzlarını iyice geniş göstermişti.
    Fakat hepsinin üzerine giydiği kaban bir başkaydı ve artık üşümeyecekti. Çocuk, biraz önce kazandığı misketleri onun cebine bıraktığında, iyice
    keyiflendi. İrili ufaklı misketler, gayet derin olan ceplerin bir
    köşesinde kalmıştı. Demek ki her bir cep, en az elli misket
    alabilirdi.
    Yaşlı adam, çocuğu sağa sola döndürdükten sonra, elbiselerin
    paketlenmesini istedi. Ve iş tamamlandığında, tezgâhtara dönerek :
    'Elbiseleri torunuma alıyorum' dedi. 'Kendisine sürpriz yapacağım için, onları bu çocuğun üzerinde denedim. İkisinin de boyu falan aynı da..'
    Çocuk, bir anda beyninden vurulmuşa döndü ve ne diyeceğini
    bilemedi.
    Ama artık büyüdüğüne göre, bir şey belli etmemeliydi. Aynaya son bir defa baktıktan sonra, üzerindekileri yavaşça çıkartarak bir kenara fırlattığı eskileri giydi. Adam, elbiselerin torununa uyacağından emindi.
    Yaptığı hizmet için çocuğa bir ciklet parası vermek istediğinde,
    onu yanında göremedi. Haylaz velet, belli ki bu işten sıkılmıştı.
    Çocuk,arkadaşlarının yanına döndüğünde, bir kenara çekilerek
    onları seyretmeye koyuldu. Ve bütün ısrarlara rağmen oyuna
    katılmadı. Arkadaşları:
    'Niçin oynamıyorsun?' diye sordular. 'En güzel misketleri sen
    kazanmıştın.'
    Çocuk, inci gibi yaşlar süzülen gözlerini arkadaşlarından kaçırmaya çalışırken :
    'Misketlerim, bu elbiselere yakışmayacak kadar güzeldi' dedi. 'Bu yüzden onları, bayramlık kabanımın cebine sakladım.'

ASLINDA HER YAŞTA AMA FARKLI ŞEKİLLERDE HEP BİRİLERİ TARAFINDAN
    KANDIRILIP SONRA DA BİR KENARA FIRLATILMADIK MI??

İŞİMİZDE - AŞKTA - DOSTLUKTA - ARKADAŞLIKTA - BELKİ DE AİLEMİZDE..
    KİMİN UMURUNDA -BİR BAŞKASININ- DUYGULARI, HİSSETTİKLERİ VEYA
    KANDIRILMASI
    GÖZYAŞLARI YA DA KALP KIRIKLIKLARI? BÜTÜN BİR ÖMÜR BOYU KALAN İZLER
    NE
    YAZIKKİ HİÇ KİMSENİN...
    KEŞKE.... KEŞKE... FARKLI OLABİLSEYDİ HERŞEY.
    BİRAZ DAHA İNSANCA, BİRAZ DAHA HASSASCA, DÜRÜSTCE VE BİRAZ DAHA
    YÜREKLİCE

öMüR bOyU KaLaN izLeR ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ajda Pekkan - Ömür Boyu

Ajda Pekkan - Ömür Boyu

ömür boyu sevsin beni yeter ömür boyu bu aşk bitmez sürer ömür boyu kalbim onla titrer Bu öyle bir aşk ki ömre değer Bu aşkla çizildi kader yolu Demek ki aşk buymuş gerçek duygu Herşeyim sevdiğim benim oldu çarpıyor yüreğim onla dolu Fırtınalar kasırgalar, ayrılıklar barışmalar Aşkımızın karşısında gelip geçer üzüntüler suskunluklar, dargınlıklar pişmanlıklar Aşkımıza yabancı...
  2. Bir Ömür Boyu Mutluluk

Bir Ömür Boyu Mutluluk

ömür boyu mutluluk bir ömür boyu mutluluklar Eşinizi seçerken fiziksel görünüş ve çekiciliğinden çok ruhsal ve kişilik sağlığıyla değerlendirmeye çalışın. Nişanlılık sürenizi 1 yıldan az tutmayın. Evliliğe seçeceğiniz adayların olayları yargılayış ve değerlendirme kriterlerinin size uyup uymadığını tartın. Şu an için kişiliklerimiz farklı ama ileride belki...
  3. bir ömür boyu mutluluklar çitos!

bir ömür boyu mutluluklar çitos!

çitos oyunları çitos ben ten citos çeşitleri mutluluklar dilerim Her gününüz birbirinizi daha çok severek ve birbirinize daha çok bağlanarak geçsin. Hayat boyu mutlu ve huzurlu yaşayın! Yuvanızdan sevgi eksik olmasın...Beyaz güvercinler yolluyorum size buralardan, hayatınıza sevgi, mutluluk ve huzur versin diye. Tüm yaşantınız boyunca birlikte en güzel günleri, en neşeli anları ve sevginin...
  4. Ömür boyu korunma mümkün

Ömür boyu korunma mümkün

hamileyken korunmak gerekirmi hamilelikte korunmak gerekirmi hamileyken gerekir mi hamilelikte gerekir mi gebelikte ne kadar sağlıklı bilemiyorum tüplerin bağlanması duygusal olarak düşününce bağlatmamak gerektiğine inanıyorum ama ben bağlatmak istiyorum diyen bayanlara bu konumuz işte doktorların tavsiyeleri.. ÖMÜR BOYU KORUNMA MUMKUN - KORUNMA YÖNTEMLERİ - HAKKINDA Hiç çocuk...
  5. Ömür boyu mutlu evliliğin sırları!

Ömür boyu mutlu evliliğin sırları!

Ömür boyu mutlu evliliğin sırları Mutlu evlilik nasil olmali mutlu olmak icin ne yapmali mutluluk evlilik konulari burada melekler Sevgili Melekler, Kim evliliginde hersey dort dortluk olsun istemezki ? Muhakkak sorunlar cikacaktir ama onemli olan bunlari dogru yolla kolayca asmayi basarabilmek...Evliliklerde herkes biseylerden sikayet eder kesin, kimisi istedigi gibi yurumediginden, kimisi...

Sayfayı Paylaş