gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Ömür boyu koruyacak grip aşısı geliştirildi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Tek doz uygulanacak ve bütün türlerine karşı ömür boyu koruma sağlayacak bir grip aşısı geliştirildi. İngiltere'de bilim adamlarının, tek doz uygulanacak ve bütün türlerine karşı ömür boyu koruma sağlayacak grip aşısı geliştirdikleri bildirildi.

The Daily Mail gazetesinin haberinde, Oxford Üniversitesi bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilen aşının klinik denemelerinin başlatıldığı belirtildi.

Klinik denemelerde başarı sağlanması ve yaygın üretime geçilmesi halinde her yıl grip aşısı ihtiyacının ortadan kalkacağını kaydeden gazete, "Eğer aşının denemeleri başarıya ulaşırsa, bu, her yıl değişik türde aşı geliştirme ihtiyacını ortadan kaldırdığı gibi, önceden aşı stoku yapılabilmesine de olanak verecek" diye yazdı.

Oxford Üniversitesinde aşı projesini geliştiren ekibin başkanı Dr. Sarah Gilbert, aşının denemeleri sonucunda güvenli ve etkili olduğunun kanıtlanması halinde 5 yaşından itibaren herkese uygulanabileceğini söyledi.

guncel.net

Ömür boyu koruyacak grip aşısı geliştirildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. öMüR bOyU KaLaN izLeR ...

öMüR bOyU KaLaN izLeR ...

Yaşlı adam, bir konfeksiyon mağazasına ait vitrine uzun uzun baktıktan sonra, ilerideki yeşillikte oynayan çocukların en zayıfına dönerek: 'Küçüüük!...' diye seslendi. 'Bana biraz yardımcı olur musun?' Çocuk, hafta sonlarında yaptıkları misket oyununu ilk defa kazanmış olmasına rağmen arkadaşlarını bırakıp geldi. 7-8 yaşlarındaydı ve üzerindeki elbiseler, tek kelimeyle dökülüyordu. Yaşlı...
  2. Ajda Pekkan - Ömür Boyu

Ajda Pekkan - Ömür Boyu

ömür boyu sevsin beni yeter ömür boyu bu aşk bitmez sürer ömür boyu kalbim onla titrer Bu öyle bir aşk ki ömre değer Bu aşkla çizildi kader yolu Demek ki aşk buymuş gerçek duygu Herşeyim sevdiğim benim oldu çarpıyor yüreğim onla dolu Fırtınalar kasırgalar, ayrılıklar barışmalar Aşkımızın karşısında gelip geçer üzüntüler suskunluklar, dargınlıklar pişmanlıklar Aşkımıza yabancı...
  3. Bir Ömür Boyu Mutluluk

Bir Ömür Boyu Mutluluk

ömür boyu mutluluk bir ömür boyu mutluluklar Eşinizi seçerken fiziksel görünüş ve çekiciliğinden çok ruhsal ve kişilik sağlığıyla değerlendirmeye çalışın. Nişanlılık sürenizi 1 yıldan az tutmayın. Evliliğe seçeceğiniz adayların olayları yargılayış ve değerlendirme kriterlerinin size uyup uymadığını tartın. Şu an için kişiliklerimiz farklı ama ileride belki...
  4. Ömür boyu korunma mümkün

Ömür boyu korunma mümkün

hamileyken korunmak gerekirmi hamilelikte korunmak gerekirmi hamileyken gerekir mi hamilelikte gerekir mi gebelikte ne kadar sağlıklı bilemiyorum tüplerin bağlanması duygusal olarak düşününce bağlatmamak gerektiğine inanıyorum ama ben bağlatmak istiyorum diyen bayanlara bu konumuz işte doktorların tavsiyeleri.. ÖMÜR BOYU KORUNMA MUMKUN - KORUNMA YÖNTEMLERİ - HAKKINDA Hiç çocuk...
  5. gebeler grip aşısı yaptırabilirmi?

gebeler grip aşısı yaptırabilirmi?

5 aylık gebeyim ve her kış ağır grip olurum ve bu tüzden de iki yıldır grip aşısı yaptırıyordum. Bu sene henüz olmadım ama korkuyorum.Acaba gebeyken grip aşısı yaptırabilirmiyim? Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için..

Sayfayı Paylaş