gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Ömür varken, ölüm dedik!

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

[​IMG] O kahreden utancı ve neden-siz sancıları silkeledim üzerinden. Avuçların üstüne temiz çıkmaya ikna ettim seni. Kanatılmış ve kanatılmamış manzarandaki özgürlüğünü geri verdim sana ve senin bildiğin gibi başka kim bilebilir ki gelecekteki vahşetini?

Sana aşağılamayı öğrettim ve kendini! Santim hesabıyla alçalmayı değil, en şaşalı olması gereken yerde belki en zeminde; sayki büyük, sanki yüce, hani şefkat dolu bir aşağılamayı öğrettim. İkna etmeyi ve denizleri kendine gelmeye zorlayan güneş gibi, nedenleri, sebepsizce hayatına girmeye ikna etmeyi öğrettim. Hayata karşı boyun eğmeyi yasakladım, diz çökmeyi sildim senden ve efendi demeyi aldım sözlerinden.

Bizzat ruhumdan ekledim sana iman ve tefekkür harflerini. Şizofrenik hesabımla -hayır, bağımlılığı ispatlanmış duygu yumağımla -evet deme hakkını aldın benden. Su gibi sakin duruyorsun artık ve yalanlayan yangınların içinden tutuşmadan geçiyorsun şimdi. En kuytu zulalardan arındırmayı seçtim ve belki bu yüzden; mazisi derininde küf tutmuş örümcek ağlarını, hatırası dağılmış geçmiş tozlarını ve zifiri karanlığı sildim üzerinden. Dünü; bu günü kaybettikçe istemeyi... Şimdiyi; dünleri kaybettikçe özlemeyi...

Ve yarını; bu günü kirlettikçe beklemeyi... Bu hayaldekilerin, o rüyadakilerin ve şu manasından yoksun gerçektekilerin sahte inancını çiğneyerek sabretmeyi öğrettim. Lakin aşk derken mahvettik! Beklide bu yüzden her şeyimi verdim sana, hislerim sende boşalsın istedim! Ben düşerken neden susuşların hep gülümseyerek: oysa hüzün dedik! Ve söylesene artık bana; karşılıklı kırılmışken, hangimiz daha fazla teşekkürü hak ettik?

Ey kalbim! Ne bulunmaz ve ulaşılmaz sevinçleri beklettik. Olacakları sayarken; günleri, geceleri, haftaları, ayları ve yılları eksilttim senle. Ben küçüldükçe tersim kadar yüceldin. Vakit yeminlere geldikçe, şaşkınlığında kaldım çoğu zaman. Zili çaldıkça gerçeklerin, yeni masallar ve desen desen hikayeler düşlettim. Belki bu yüzden sana; önce kader, sonra keder, baştan yalan, dıştan gerçek, derken anlam ve derken hayat... Ömür varken, ölüm dedik!

2. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ömür varken, ölüm dedik!
    kendini kandirma kizim
    ne saniyosun sen hayati
    pembe bi elbisemi((((

3. Cangülüm

Cangülüm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok güzeldi teşekkürler.

4. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Şule ve cangülüm yorumlarınız için çok ama çok teşekkür ederim

5. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Zili çaldıkça gerçeklerin, yeni masallar ve desen desen hikayeler düşlettim. Belki bu yüzden sana; önce kader, sonra keder, baştan yalan, dıştan gerçek, derken anlam ve derken hayat... Ömür varken, ölüm dedik

bu lafın üzerine yorumda olmaz...teşekkürler tatlım

6. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bencede anne çok anlamlı

Ömür varken, ölüm dedik! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ömür dediğin bir gündür, O da Bugündür!!

Ömür dediğin bir gündür, O da Bugündür!!

FARKINDA OLMALI İNSAN İnsan; Kendisinin,hayatın ve olayların gidişatının farkında olmalı. Farkı farketmeli, fark ettiğini de farkettirmeli bazen... Bir damlacık sudan nasıl yaratıldığını farketmeli. Anne karnına sığarken, dünyaya neden sığmadığını Ve en sonunda bir metrekarelik yere nasıl sığmak zorunda kalacağını farketmeli. Şu çok görünen dünyanın , ahirete nasiple anne karnı gibi...
  2. Ömür dediğin 3 gündür

Ömür dediğin 3 gündür

Bir gün susmayı öğrendim. Oyle bir sustum ki belki sonsuza kadar susacaktim. Cunku susmak benim küçücük dunyamda babamla kurdugum iletisim tarziydi. Babam aksamlari eve yorgun donerdi. Ben butun gun evde sıkılır, onun gelisini iple cekerdim. Daha o kapidan girer girmez boynuna atilir onunla oynamak isterdim. Babam sarilir, oper sonra da, hadi odana git, derdi. Yemek hazirlaninca annem cagirir...
  3. ömür dediğin bir gündür,oda bugündür!

ömür dediğin bir gündür,oda bugündür!

ömürle ilgili sözler ömür ile ilgili sözler ömür mesajları dediğin sözleri ile güzel > Kendisinin, Hayatın Olayların, Gidişatın Farkında Olmalı. > Farkı Fark Etmeli, Fark Ettiğini De Fark Ettirmemeli Bazen... > Bir Damlacık Sudan Nasıl Yaratıldığını > Fark Etmeli. > Anne Karnına Sığarken Dünyaya Neden Sığmadığını > Ve En Sonunda Bir Metre Karelik Yere Nasıl Sığmak Zorunda...
  4. ömür dediğin 3 gündür...okumalısınız...

ömür dediğin 3 gündür...okumalısınız...

ömür dediğin üç gündür ne cabuk geciyor oysaki günler,dakikalar,saniyeler,saatler,seneler....aslında ne cabuk geciyor ömür....bazen o kadar cok dalmış oluyoruz ki hayata yaşamayı unutuyoruz yaşlandıgımızı zamanın gectiğini unutuyoruz....oysa zaman cabuk geciyor.... Bir gün susmayı öğrendim. Öyle bir sustum ki belki sonsuza kadar susacaktım. Çünkü susmak benim küçücük dünyamda...

Sayfayı Paylaş