gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

On, In, Under (ÜstÜnde, İÇİnde, Altinda Edatlari)

Konu, 'Yabancı Dil Sözlük' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

almanca altında üstünde almanca üstünde altında ingilizce ingilizce içinde yanında Zaman ifadelerinden önce at ön edatını kullandığımız gibi bir nesnenin fiziksel olarak yerini ifade ederken, bir başka nesnenin neresinde olduğu belirtilirken bazı önedatlar kullanılır.
    The box is on the table. Kutu masanın üstündedir.

Örnek cümlede kutunun masanın neresinde olduğu ifade edilirken masa sözcüğünün önünde on önedatı kullanılmaktadır.

The clock is in the box. Saat kutunun içindedir.
    The book is under the table. Kitap masanın altındadır.
    The map is on the wall. Harita duvardadır.
    The students are in the lab. Öğrenciler laboratuvardadır.
    What’s under the chair? Sandalyenin altında ne vardır?

On, In, Under (ÜstÜnde, İÇİnde, Altinda Edatlari) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Insanlar Yağmur Altında Niçin Başlarını Eğiyor Olabilir

Insanlar Yağmur Altında Niçin Başlarını Eğiyor Olabilir

Konuya öğrenme kuramları çerçevesinde yaklaşalım. Yağmurun insanda barınma ihtiyacı hissettiren doğal bir olay olduğunu düşünebiliriz. Çünkü yağmura maruz kalmak ve sonrasında kurulanamamak üşütmemize, savunma sistemimizin zayıflamasına ve sonrasındaysa her türlü viral ve bakteriyel enfeksiyonlara yakalanmamıza neden olabiliyor. Bu nedenden ötürü, yağmur bizlerde üstü kapalı ve korunaklı bir...
  2. On binlerce kişi enkaz altında

On binlerce kişi enkaz altında

Çin’in güneybatısındaki Siçuan eyaletinde önceki gün meydana gelen ve büyüklüğü 7.9’a yükseltilen depremde hayatını kaybedenlerin sayısı on iki bine yaklaştı. Mianzhu şehrinde on bin, komşu Mianyang’da 18 binden fazla kişi enkaz altında. Bu rakamın toplamda 100 bin olmasından korkuluyor. Dün 5.9 ve 5.0 büyüklüğünde iki artçı sarsıntı da büyük panik yarattı. Halk sokaklarda yatıyor. İlk...
  3. In the event that, on condition that

In the event that, on condition that

on condition that in the event that in the event kullanımı IN THE EVENT THAT, JUST SO (THAT), ON CONDITION (THAT) KULLANIMI in the event that + tümce just so (that) + tümce on condition (that) + tümce ÇEVİRİSİ -mEsI durumunda/-DIğI takdirde In the event that the police ask you your address, you are not legally bound to give it.
  4. Insanlar yağmur altında niçin başlarını eğiyor olabilir?

Insanlar yağmur altında niçin başlarını eğiyor olabilir?

yağmurda ıslanan kadın Konuya öğrenme kuramları çerçevesinde yaklaşalım. Yağmurun insanda barınma ihtiyacı hissettiren doğal bir olay olduğunu düşünebiliriz. yağmura maruz kalmak ve sonrasında kurulanamamak üşütmemize* savunma sistemimizin zayıflamasına ve sonrasındaysa her türlü viral ve bakteriyel enfeksiyonlara yakalanmamıza neden olabiliyor. Bu nedenden ötürü* yağmur bizlerde üstü...
  5. çocukların psikolojileri alt-üst eden şarkılar

çocukların psikolojileri alt-üst eden şarkılar

benim adım mikrop mikrop,karnım hep tok hep tok neden diye sormayın,kirli çocuk pek çok neden diye sormayın,kirli çocuk pek çok " (çocuk nasıl kirliliğe özenmez) -üşüdüm üşüdüm a benim canım üşüdüm -kürkünü giy kürkünü giy a benim canım kürküm yok -alsana alsana a benim canım alsana -param yok param yok a benim canım param yok -çalsana çalsana a benim canım çalsana -nereden nereden a...

Sayfayı Paylaş