gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

On yıl sonra...

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

On yıl sonra...

Samsun’dan havza’ya gidiyorduk. Altimizda, birinci dünya harbi’nden kalan benz marka bir otomobil vardi. Söför de Türk degildi. Yola çiktik, biraz sonra motorda bozukluk oldu ve araba durdu. Otuzalti yasinda zaferler kazanan kumandan Mustafa Kemal Paşa’nin ne demek oldgunu arkadaslari bilirler. Kizdi ve asabilesti. Söförü azarladi ve kendisi makinayi harekete geçirmege ugrasti. Tabi muvaffak olamadi.
    Ben, doktor Refik Saydam ve Kazim Dirik bir kösede duruyorduk. Dogrusu, içimizden neden ise karistigina hem üzülüyor, hem sinirleniyorduk. Içimizden geçeni anlamis gibi bize bakti ve dedi ki:
    - on sene sonra sizinle, kendi yaptigimiz yollarda, Türk söförleri bizi istedigimiz yerlere götürecekler!
    Biz sustuk. Içimizden geçenlerin ne oldugunu bilmem anlatmak lazim mi? Aradan tam on yil geçti. Ben birinci umumi müfettis idim. Diyarbakir’a gelmisti. Bir yolda giderken gene otomobil bozuldu. Kafile durdu. Beni yanina çagirdi ve Türk söförle islemeye baslayan makineyi isaret etti:
    - vaadimi yerine getirdim!

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: On yıl sonra...
    İnanılmaz bir zeka gerçekten... Ellerine sağlık canım, çok güzel bir anıydı.

On yıl sonra... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. On dokuz yıl evveldi

On dokuz yıl evveldi

*On dokuz yıl evveldi.** Stockholm'e gitmiştim. Bir otele indim. Geceydi. Sabahleyin, traş olmak için lavaboya gittiğimde, aynanın yanında ilginç bir not gördüm. Lütfen diyordu, traştan sonra jiletinizi çöpe atmayın. Yanda bir kutu var,oraya bırakın. Bir tek jiletle dahi olsa, İsveç çelik sanayisine yardımcı olun.Doğrusu hayretler içinde kaldım. Çocukluğumdan beri çelik eşya denince akla İsveç...
  2. Kargo - Yıllar Sonra

Kargo - Yıllar Sonra

Sarsam sarsam seni kollarımla Duysam yine nefesini Hatırla okul günlerimizi Ayrılmaz bir çifttik senle Şimdi ayrıldık ama hala seviyorum İstiyorum seni Beraber olalım desem sana Yine eskisi gibi Paylaşsak tüm sevgimizi Beraber olalım desem Bir tebessümle çıksam yine karşına Yıllar sonra Yıllar sonra Yine eskisi gibi Şimdi anladım tüm gerçekleri Suç belki bende Gizledim seni...
  3. [Ona...] öLdükten sonra

[Ona...] öLdükten sonra

öLdükten sonra [Ona...] Unuturum dedim Ağlamam dedim Ama nefretimden değil sevdiğimden Aşkıma yediremiyorum bu anlamsız gidişini.... Hak etmedim ben Seni bu kadar özlemeyi Ben Senle aldım Aşktan İlk nefesimi İlk göz ağrım İlk aşkımmmm İlk Tenimm İlk Öpüşüm.. Sayılmayacak ilklerim Sen nerdesin Sen nerdesin.. Hani beni öyle severdin de Kendini görmezdin Ağlardın...
  4. Yıllar sonra....

Yıllar sonra....

Üniversiteli delikanlı Kolejli kıza bir voleybol maçında rastladı. Okul salonundaydı maç. Tribünsüz,minik bir salon.. Seyircilerle, oyuncular arasında, sahanın çizgisi vardı sadece..O kadar yakındılar.. Delikanlı, bu tatlı, bu güzel, bu dünyalar şirini kızı ilk defa görüyordu takımda.. Hoşlandığını, fena halde hoşlandığını hissetti. Az sonra bir şeyi daha hissetti. Uzun zamandan beri maçı...

Sayfayı Paylaş