gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

Ona dün Ömer derler idi

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

Bir gün Hz.Ömer (r.a) Medîne-i münevverede gidiyordu. Bir ihtiyâr kadın yol kenârında durmuş idi. Bir başka kadın ona dedi ki, -İçeri gir, emîr-ül mü'minîn Ömer gidiyor. Acûze (ihtiyâr) kadın, başını dışarı çıkarıp dedi ki,
    -Kimdir, emîr-ül mü'minîn.
    -Bir merd idi ki, ona dün Ömer derler idi. Bu gün emîr-ül mü'minîn mi oldu?
    Ömer (r.a) hazretleri o sözü işitdi. Geri döndü, dedi ki,
    -Ömeri Ömere gösteren o kadın kimdir. Ömerin kendini tanımasına, anlamasına sebeb oldu. Ondan sonra hergün o ihtiyâr kadının kapısına gelirdi ve derdi ki,
    -Atılacak çöpün var ise atayım, hizmetin var ise göreyim. Destin boş ise ver, su getireyim. Zîrâ Ömeri senden gayri kimse tanımadı.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ona dün Ömer derler idi
    emeğine sağlık

Ona dün Ömer derler idi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hüseyin Turan - Bin Derdim Var İdi

Hüseyin Turan - Bin Derdim Var İdi

Bin derdim var idi Bin derdim var idi bir daha oldu Derdimin dermanı amman ha amman Gülistan bezminin gülleri soldu Goncayı handanım amman ha amman Halimde kalmadı aram-u karar Gün be gün erişir ömrüme zarar Medet ey efendim sen verme melal Gönlümün fermanı amman ha amman Gamzeyi zülüfün çeşmim yaş eyler Cismin bir işaret eyler kaş eyler Cahil sır saklamaz seni faş eyler Kaşları...
  2. Hilal cebeci dün akşam yüz yüze’de idi

Hilal cebeci dün akşam yüz yüze’de idi

Hilal cebeci dün akşam yüzyüze programında bakın neler söyledi :) HİLAL CEBECİ PROGRAMIN SON BÖLÜMÜNDE YAŞADIĞI HİÇBİR ŞEYDEN PİŞMAN OLMADIĞINI ANLATIYOR. Hilal Cebeci yaşadığı her şeyin arkasında olduğunu ve Doğuş'la yaşadıklarının tesettür olayının ve anlattıklarının reklamla hiçbir alakasının olmadığını belirtti ve namaz kılmaya, türbanla gezmeye devam edeceğine hatta buna kimsenin...
  3. İhlas Vakfı Yurt ve Eğit. Hiz. İks. İşl. Ömer Derin Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

İhlas Vakfı Yurt ve Eğit. Hiz. İks. İşl. Ömer Derin Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

ihlas yurtları İlçe: Çankaya Adres: Onur Sokak No:4 Maltepe...
  4. Yönetmen Ne Derse Onu Yaparım

Yönetmen Ne Derse Onu Yaparım

Monica Bellucci,yönetmen ne derse o,haberin devamı burada Türkiye'de çekilen ve birçok oyuncumuzunda yer aldığı İran'lı yönetmen Bahman Ghobadi'nin çektiği 'Gergedanın son şiiri'adlı filmde oynayan güzel oyuncu Monica Bellucci kendini eleştirenlere cevap verdi.İşte sizler için o haberin devamı oyuncu Monica Bellucci, İranlı yönetmen Bahman Ghobadi'nin Türkiye?de çekilen...

Sayfayı Paylaş