gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Önce kendimizi sevmeye başlamalı

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

. Yaşamda beklemeyi seçer bazı İnsanlar… Beklemek, özlemek nasılı ve niçini hesap etmeden. Düşünün… Sevgilinizi, ailenizi, çevrenizdeki insanları… Hep bir şeyler bekliyor ve hayatın getirisinden yoksunluklar yaşayarak kendimizi üzüyoruz. Beklemek; beklentilerinin ötesine geçer.Yaşam aslında neyi özlediğimizi neyi beklediğimizi bilmeden gelip geçiyor hep birikimler yaşıyoruz.
    Baktığınızda aslında her kes aynı dertten yakınıyor. İlgi bekliyorum insanlardan, Bana istediğim gibi davranmıyor, bana bunu yapmamalıydı ondan hiç beklemezdim, bana evlenme teklif etmesini bekliyorum. Düşünün hayatımızın kaçta kaçını bu tarz düşüncelerle heba ediyoruz.

İçinde bulunduğumuz beklentiyle, yaşamdan gelecek güzelliklere farkında olmadan görünmez bir set çekiyor ruhumuzun kapılarını kapatıyoruz. Ve hep hayatımızı beklenti içinde sürdüyoruz. Beklentisizliği öğretmeliyiz kendimize, yaşamımızda kendimizle alakalı geçip giden vakitlerde durup düşünme irdeleme yapmalıyız.

Önce kendimizi sevmeye başlamalı ve kendimizin en iyi arkadaşı olmaya çalışmalıyız. Sevdiğimiz şeyleri başkalarına ihtiyaç duymadan yapabilmeliyiz. Kendimize beklentisizliği öğretebilmeli ve yaşamdan gelecek güzel enerjiye her daim açık olmalıyız. Biz kadınlar ne kadar güçlü. olursak o kadar çok sevi(li)niriz

Geçmişte yaşadıklarımız geleceğe hazırlıyor bizleri, önemli olan geçmişin kendisine esir olmamak. Evet şimdi ilk iş olarak ruhumuzu serbest bırakalım, kapılarımızı yaşamdan gelecek tüm güzelliklere açalım bilerek ve isteyerek ve geçmişi affederek başlayalım. Her doğan yeni bir gün bizlere sunulan bir armağandır… Unutmayalım.

Işık ve Sevgiyle Kalın

Önce kendimizi sevmeye başlamalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ceza Önce Kendine Bak

Ceza Önce Kendine Bak

ben bir aygır, sen bir taysın& bırakın ulan ses yankılansın& ben gerçek ama sen yalansın& ben michael sam sende jackson& kaldır benim için orta parmağını& ekşisin ama insanlığın eksik& yazarım ben kalemim dik neyzen dedi kalk hepsini hihhhhhhhhhh türk yada kürt, alevi yada sünni, laz yada çerkez, fener yada cimbom& biz puzzle ız, biz anadoluyuz, biz bölünemeyiz,...
  2. gerçekten sevmeyi biL ki senide öyLe sevsinLer..!!

gerçekten sevmeyi biL ki senide öyLe sevsinLer..!!

Aşk, iki insanın birbirine karşı hissettiği o güzeL duygu.. Aşk, öyLe bir duygudur ki tarifi yapıLamaz.. İnsanın içini kopır kıpır eder. Sevdiği kişinin ismini duyduğunda kalbin hızLı hızLı atmaya başLar..ÖyLe bir heyecan kaplar ki bedenini eLin ayağın birbirine karışır.. Aşk böyLe bir şeydir işte... Tanımı biraz zor oLsa da bu güzel duyguyu tadanlar ne demek istendiğini anLayacaklardır......
  3. Mademdki ev yanıyor, öyleyse kendimizi ısıtalım bari

Mademdki ev yanıyor, öyleyse kendimizi ısıtalım bari

Bütün dertlerinizi unutmak istiyorsanız ayağınıza vuran bir ayakkabı giyin. Karanlığa küfretmektense bir mum yakmak daha iyidir. Olayların sonuçlarından iyi bir şeyler çıkaranlar için olaylar daha iyi sonuçlanır Şikayet etme, Çözüm üret! Bir an için düşünün sahip olduğunuz her şeyi kaybedip sonra geri kazansanız ne kadar mutlu olurdunuz. Depresyon gayreti olmayan öfkedir. İyi...
  4. KendiMİ KaNDIRIyoRUM )Yada öyle sANIYORUM)

KendiMİ KaNDIRIyoRUM )Yada öyle sANIYORUM)

artık kendımı kadırmıyorum oğuzda istemıyorum ona güle güle askere gidiyor hayırlısyla gider gelır inş
  5. Çocuğumuzdan önce kendimizi yetiştirsek

Çocuğumuzdan önce kendimizi yetiştirsek

Sevgili anne ve babalar; çocuklar çabuk büyüyor... Çocuklar büyüdükçe dertleri de büyüyor. Ve anne babanın şikayetleri başlıyor. Şikayetler başlıyor, çünkü hızlı bir şekilde kontrolümüzden çıkıp değişikliklerini görüyoruz. Çocuklarımız, bizim gençliğimizde var olmayan bir yaşama biçiminin etkilerine giriyorlar. İstemediğimiz alışkanlıkları ediniyorlar. Yanlış arkadaşlıklar kuruyorlar....

Sayfayı Paylaş