gebe
  1. Julieт

Julieт Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

önce yüz şeklinizi bulun sonra allığınızı sürün

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

Allığınızı tıpkı arkadaşınızın yaptığı gibi uyguladınız ama sizde onun kadar güzel durmadı. Belki de bunun nedeni yüz şeklinizin farklı olmasıdır... Allık uygulama tekniği yüz şeklimize bağlı olarak değişmektedir. İlk önce yüz şeklimize karar vermeli, daha sonra allığımızı ona göre uygulamalıyız.

Yuvarlak
    Özellikle yanaklarınız olmak üzere yüzünüz geniştir. Fırçanızı V çizecek şekilde uygulayın. Böylece yüzünüz uzun görünecektir. Tamamlaması için de çenenize çok az uygulayabilirsiniz.

Kare
    Kare alın, geniş elmacık kemikleri ve çene çizgisi. Kare çene, göze çarpan bir yüz yapısıdır. Gözlerinizin merkezi elmacık kemiklerinizle nerede birleşiyor ona dikkat edin ve allığı oraya uygulayın ve şakaklarınıza doğru yayın. Alın ve çenenize yumuşak vuruşlar uygulayın, bu uygulama yüzünüzün kareliğini yumuşatacaktır.

DikdörtgenKaynakwh: [​IMG]
    Bu yüzler, kare yüzlerin gerilip,uzatılmış halidir. Alın, elmacık kemikleri ve çene çizgisi kadar geniştir. Gözlerinizin dış köşelerine ve elmacık kemiklerine iyice uygulayın. Allığınızın, burnunuzun ucundan daha aşağıda olmamasına dikkat edin.Kaynakwh: [​IMG]

Oval
    İdeal yüzdür. Alın,çeneden daha geniştir. Elmacık kemikleri daha baskın, çene ovaldir. En çok göze çarpan kısma yani elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulayınız. Böylece, elmacık kemikleriniz daha dikkat çekecek hale gelecektir.

Üçgen
    Geniş alın ve yüksek elmacık kemikleri vardır. Çene dardır. Fırçanızı V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru uygulayınız. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru da az miktarda allık uygulayın. Bu, alnınızı yüzünüzün kalan kısmıyla dengelemenizi sağlayacaktır.

önce yüz şeklinizi bulun sonra allığınızı sürün konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yüz sürdüm ayağına!

yüz sürdüm ayağına!

Hep can-ı gönülden feryat ederken, C*****m duymuş ki, geldi aniden. Dedim: “Ey mahrem-i esrar-ı ezel. Bu rezilin âhı değildir gazel! Hâlimi bilmez gibi görünürsün, Kalbimi görür de hep örtünürsün. Üzülmem hiç, hep dökülse de kanım, Fedâ olsun Allah için bu canım.” Hak nasip etse de murada ersem, Kapanıp ayağa yüzümü sürsem, Allah bilir, yoktu muradım başka, Hiçbir şey benzemez hakiki...
  2. Yüz şekline göre allık sürme teknikleri

Yüz şekline göre allık sürme teknikleri

yüz şekli nasıl anlaşılır Yüzünüze renk katmak için allıktan daha iyi bir yöntem yoktur. Ten renginize uygun allığı seçer ve doğru uygularsanız, yüzünüze istediğiniz şekli verebilirsiniz... Yüz tipinize uygun allık sürme teknikleriyle büyük burnunuzu küçük, geniş yüzünüzü dar, elmacık kemiklerinizi çıkık gösterebilirsiniz. Aşağıdaki çizimlere bakarak, kendi yüz şeklinizin hangisi olduğunu...
  3. Önce yüz şeklinizi bulun, sonra allığınızı!

Önce yüz şeklinizi bulun, sonra allığınızı!

Allığınızı tıpkı arkadaşınızın yaptığı gibi uyguladınız ama sizde onun kadar güzel durmadı. Belki de bunun nedeni yüz şeklinizin farklı olmasıdır... Allık uygulama tekniği yüz şeklimize bağlı olarak değişmektedir. İlk önce yüz şeklimize karar vermeli, daha sonra allığımızı ona göre uygulamalıyız. Yuvarlak Özellikle yanaklarınız olmak üzere yüzünüz geniştir. Fırçanızı V çizecek şekilde...
  4. Yuvarlak yüzlere allık uygulaması

Yuvarlak yüzlere allık uygulaması

Benim yüzüm de yuvarlak ve bu işe yarıcak gibi ben de denicem inşallah bayanlar.....:dil: Yuvarlak bir yüze sahipseniz,büyük ihtimalle makyajdan en büyük beklentiniz yüzünüzün olduğundan daha ince görünmesini sağlamaktır. Makyaj sırasında gölgeler yaratarak yüz şeklinizi olduğundan daha ince göstermek, olmadığını sandığınız elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek elinizde, ama...
  5. Rujunuzu Dudaklarınızın Şekline Göre Sürün

Rujunuzu Dudaklarınızın Şekline Göre Sürün

Bu konu; Rujunuzu Dudaklarınızın Şekline Göre Sürün haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, makyaj yapmak kolay görünse de aslında zor iştir. Herkes makyaj yapmayı beceremez. Bunu sokağa çıkıp etrafınıza baktığınızda rahatlıkla görebilirsiniz. Bilhassa ruj konusunda yapılan hatalar da hemen göze çarpar. İncecik dudaklara sürülen koyu renk rujlar ya da zaten kalın olan...

Sayfayı Paylaş