gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Önceden yapılan kürtajın doğurganlığa etkisi..

Konu, 'Tüp Bebek Özel Bölüm' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

Kürtaj her ameliyat gibi belirli oranda risk taşır. Kürtajın yol açtığı riskler; rahim içinde yapışıklıklara sebep olması, enfeksiyon, kanama ve rahimin delinmesi olarak sıralanabilir. Bunlar tabii ki nadir gerçekleşen riskler. Örneğin rahim delinmesi çok düşük bir risk iken enfeksiyon biraz daha yüksek bir olasılığa sahiptir. Ancak günümüzde antibiyotiklerde tedavi edilebilmektedir. Kanama, içeride parça kalmasına bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yapışıklıklar ise ancak uzun vadede anlaşılabilir. Kürtajın doğurganlık üzerinde belli bir riski vardır. Ama gayet iyi bir şekilde yapılmış kürtajın bir etkisi yoktur. geçmektir.Ama her yapıldığında bu risk vardır. Yani 3 kere kürtaj yaptıran bir kadın, her operasyonda bu riskle karşı karşıya gelir. Ancak sayının artması öncekilere göre daha fazla risk yaratıyor anlamına gelmez.

2. subu

subu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende kürtaj oldum ve 5 aydır hamis kalamıyorum umarım bende bu problemler olmamıstır

Önceden yapılan kürtajın doğurganlığa etkisi.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kürtaj

Kürtaj

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. kürtaj...

kürtaj...

cocuk nasıl düşer istenmeyen bebek nasıl düşürülür kürtaj olmadan bebek düşer hamileyim düşürebilirim 4 aylık düşürülür Kürtaj, ana rahmindeki "cenin"* in herhangi bir dış etkiyle düşmesi. Bu, kasıtlı olarak ilaç kullanma vb. ile olabileceği gibi, korku, yüksek bir yerden düşme, döğülme, hastalık... ile de olur. Tıpta kullanılan "kürtaj" terimi ana rahminin içini kazıyarak...
  3. Diyet Yapmanın Doğurganlığa Etkisi Var mı?

Diyet Yapmanın Doğurganlığa Etkisi Var mı?

hamilelik, diyet yapmak, zararlari, saglik, tek tip beslenmek, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Diyet Yapmanın Doğurganlığa Etkisi Var mı? Sağlıklı her Kadin bebek sahibi olmayı düşündüğü dönemde beslenmesine ve yaşantısına ekstra dikkat eder. Fazla kilo veya yanlış beslenmeden kaynaklanan aşırı kilo kayıplarının yumurtlamayı olumsuz etkileyeceği gerçeği göz ardı...
  4. Yaşınızın Doğurganlığa Etkisi...

Yaşınızın Doğurganlığa Etkisi...

ileri yaş hamilelik ileri yaş gebelik Sevgili melekler, evlenip yuvanızı kurduktan sonra kendinizi hazır hissettiğinizde bir bebek sahşbşi olmak istemeniz kadar doğal birşey yoktur. Ancak güğnümüzde eskiye oranla evlenme ve buna bağlı olarak bebek sahibi olma yaşının yükselmesi sebebiyle, bebk sahibi olamayan ve bunun için uğraş veren çiftlerin sayısı da artıyor. Biz de bu sayfamızda...
  5. kürtaj

kürtaj

benim ilk gebeligim istenmeyen bir gebelik oldugu için kürtaj oldum doktor 20 gün ilişki yasak dedi ve ben 15 inci gün ilişkiye girdim içime boşalma gibi bir durum olmadı bu durumda bir zararı olur mu yada yeniden hamile kalmış olabilirmiyim

Sayfayı Paylaş