gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Önemli Besteciler Kimlerdir biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar sizden ülkemizde ya da dünyada ki Önemli Bestecilerin Kimler olduğunu biliyorsanız bu sayfadan bana yazarak paylaşım yapmanızı rica ediyorum. Evet Önemli Besteciler Kimlerdir yazın:)

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Önemli Besteciler Kimler
    Dünyaca Ünlü Önemli Besteciler

Mozart

Wolfgang Amadeus Mozart, Avusturyalı besteci (1756-1791).

Mozart'ın yaşamı bir peri masalı gibi başlar ve çocukluğu bir efsane olarak belirlenir: dört yaşındayken klavsen çalıyor, altısında yaptığı besteler, babasını, onun müzik eğitimini bizzat ele almaya yöneltiyordu. Birkaç yıl içinde tam bir virtüöz oldu; klavsen, keman ve org çalarken doğaçtan besteler yapabiliyor, hattâ orkestra bile yönetebiliyordu.

Ludwig van Beethoven

Alman bestecisi (1770-1827)

Beethoven, Ren (Rhein) kıyısındaki Bonn şehrinde doğdu; yoksul bir ailenin çocuğuydu. Daha dört yaşındayken babası onu piyanonun başına oturttu ve çok yetenekli olsuğunu görünce, pek küçük olmasına rağmen, eve para getirmeğe zorladı. Sekiz yaşında oğluna ilk konserini verdirdi.

Richard Wagner

Richard Wagner, Alman bestecisidir (1813-1883). Leipzig'de doğan Wagner, daha çocukluk yıllarında kendini tiyatronun büyüsüne kaptırdı. Felsefe. ve müzik öğrenimini birlikte sürdürdükten sonra başarısız birer deneme olan ilk operalarını yazdı. Almanya'da orkestra yöneticiliği yapan, ardından Fransa ve İngiltere'yi dolaşan Wagner, meslek yönünden çok güç yıllar yaşıyordu.

Piotr Çaykovski

Rus bestecisi (1840-1893).

Ailesinin hukukçu yapmak istediği Çaykovski, yirmi üç yaşma gelince kendini müziğe adadı, önce Petersburg (Leningrad) Konservatuarı'na girdi, iki yıl sonra, Moskova Konservatuarı'na öğretmen olarak alındı. İlk senfonik eserlerini, ilk operalarını ve ünlü Piyano Konçertosu'nu (1875) işte bu dönemde verdi.

Önemli Besteciler Kimlerdir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gülcan Arslanın yeni sevgilisi kim biliyor musunuz?

Gülcan Arslanın yeni sevgilisi kim biliyor musunuz?

Kızlar severek izlediğim Bir Çocuk Sevdim dizisinde ki Gülcan Arslanın yeni sevgilisi kim diye çok merak ediyorum magazinden okuduğum kadarıyla dizinin yönetmeniyle aşk yaşıyormuş :S
  2. Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyor musunuz

Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar sizlere Abbasiler hakkında merak ettiğim bir soru soracağım acaba Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu bilen var mı sizlerin arasında? Abbasiler Kim Tarafından Kuruldu biliyorsanız bana cevabı yazın.
  3. 2012 Başpehlivanı Kim Oldu biliyor musunuz

2012 Başpehlivanı Kim Oldu biliyor musunuz

Kızlar 2012 Başpehlivanı Kim Oldu bu konuda bilgisi olan var ise bana yazsın lütfen.
  4. Evlerden Biri Dizisi Oyuncuları kimler biliyor musunuz

Evlerden Biri Dizisi Oyuncuları kimler biliyor musunuz

Kızlar Evlerden Biri Dizisi Oyuncuları kimler bu dizide kim oynayacak ve dizi ne zaman hangi kanalda başlıyacak biliyorsanız lütfen bu sayfadan bizimle paylaşın.
  5. Googleın Sahibi Kim Biliyor musunuz ?

Googleın Sahibi Kim Biliyor musunuz ?

Bu konu.; googleın sahibi hakkında bilgi vermektedir. Sevgili melekler, hergün başına geçtiğiniz ve aklınıza her geleni sorduğunuz google acaba kime ait hiç düşündünüz mü ? Her ne kadar yahoo, bing ya da yandex arama motorları kullanılsa da, arama motorları içinde en çok kullanılanı olan google kimin , sizlere bu sayfamızda bilgiler vermek istiyoruz. 1996 yılında üniversite...

Sayfayı Paylaş