gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Önemli İcatlar Ve Mucitleri kimlerdir yazar mısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar acaba sizler bana Önemli İcatlar Ve Mucitleri kimlerdir yazar mısınız? Yani hangi icat ne kadar önemli ve o icadı kim bulmuş lütfen yardımcı olun:S

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Önemli İcatların Mucitleri Kimlerdir

Önemli İcatlar Ve Mucitleri Hakkında Bilgi

Bilim tarihini değiştiren icatları mucitlerinden ayrı düşünmek mümkün değildir. İşte hayatımızı kolaylaştıran icatlar ve mucitleri:

TELEFON : 1876’ da Alexander Graham Bell, telefonu icat etti.

MİKRODALGA FIRIN : Yiyecekleri radyo dalgaları ile ısıtan bir fırın fikrinin patentini 1945’ te Amerikalı mucit Percy L. Spencer almıştır.

KAŞIK : Paleolitik zamanlardan beri kullanılan kaşıkların atası deniz kabuklarıdır. Günümüzdeki formunu ise MS I.Yüzyılda Romalılar vermiştir.

ÇATAL : Çatalı ilk kullananların Yunanlılar olduğu sanılmaktadır.

MEKANİK SAAT : 999’ da Gerbert, insanoğlunun zamanı ölçebilme arzusuna hizmet etmek için yepyeni bir ürün sundu. Fransız keşiş ve sonrasında Papa olan Gerbert’ in ağırlıklar kullanarak çalışan ilk mekanik saati günümüze kadar pek çok kez geliştirildi.

HASSAS SARKAÇLI SAAT :1656’ da Christian Huygens, bu noktadan hareketle, sarkacın hareketini bir dizi dişli çark
    üzerinden saatin kollarına iletirken, bir yandan da sarkacın sürekli salınım halinde tutmanın yolunu bularak ilk hassas sarkaçlı saati geliştirdi.

RADYO : 1902’ de İtalyan mucit Guglielmo Marconi, kablo ya da tel olmadan bir yerden diğerlerine mesaj göndermenin yolunu keşfetti.

PARA : Para, ilk kez MÖ 700’ de Lidya’ da malların alımı için kullanıldı.

Önemli İcatlar Ve Mucitleri kimlerdir yazar mısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muciti yanlış bilinen 10 icat

Muciti yanlış bilinen 10 icat

mucitler ve icatları yanlış bilinen gerçekler, yanlış bilinen doğrular, doğru bilinen yanlışlar, Otomobil Muciti: Karl Benz Yanlış bilinen mucit: Henry Ford Her ne kadar aynı zamanlarda Gottlieb Daimler, Wilhelm Maybach, ve Siegfried Marcus gibi birçok Alman mühendis fikirlerini hayata geçirmeye çalışmış olsa da, modern otomobillerin ilk örneğinin Karl Benz tarafından ortaya konduğu...
  2. çağımıza damgasını vurmuş 10 adet icat ve onların mucitler

çağımıza damgasını vurmuş 10 adet icat ve onların mucitler

çağımıza damgasını vuran icatlar çağımıza damga vurmuş icatlar damga vurmuş 3 tane icat tarihe damgasını 3 icat tarihe arkdşlr ltfn hmn cevplyn ya çağımıza damgasını vurmuş 10 adet icat ve onların mucitleri acele :
  3. Önemli Mucitler kimlerdir yazar mısınız

Önemli Mucitler kimlerdir yazar mısınız

Selam arkadaşlar acaba aranızda mucitler hakkında bilgisi olan var mı? Önemli Mucitler kimlerdir ben merak ediyorum biliyorsanız yazın.
  4. İlk bilgisayar ne zaman icat edildi bilenler yazar mı

İlk bilgisayar ne zaman icat edildi bilenler yazar mı

Lütfen bana tarihte ilk bilgisayar ne zaman icat edildi kimin tarafından ve o zamanki ağırlığı ile teknik özellikleri hakkında bilgiler verirseniz sevinirim.
  5. en unlu mucitler kimlerdir

en unlu mucitler kimlerdir

ünlü mucitler kimlerdir? Arkadaslarim yaptiklari icatlarla anilan dunyanin en unlu mucitlerini ve icat ettikleri urunleri icatlarin neler oldugu konusunda aciiil yardima ihtiyacim var. Bana bu konuda yardimci olurmusunuz bekliyorum melekkermekani.com tesekkur ediyor iyi aksamlar diliyorum

Sayfayı Paylaş