gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

onlarda yokluk çektiler

Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

hani derler ya cefa çekilmeden sefa sürülmez diye... Ünlü tiyatro ustaları Halil Ergün ve Mustafa Alabora vakti zamanında başından geçenleri anlattı......... 'ÇÖPTEN EKMEK BULUP YEDİK!'
    TİYATRO VE SİNEMA DÜNYASININ ÜNLÜ SANATÇIIS MUSTAFA ALABORA, HALİL ERGÜN'LE BİRLİKTE YAŞADIĞI İLGİNÇ BİR ANISINI BU SÖZLERLE AKTARDI...

Ankara'da tiyatro oyunculuğu yaparken yoksulluk içinde yaşadığı günleri 'Keyf-i Sibel' programında anlatan usta oyuncu Mustafa Alabora, 'Asiye Nasıl Kurtulur'u çekerken Halil Ergün'le tiyatronun yanında aç açına yatıyorduk.
    Bir akşam o kadar acıktık ki çöplükten ekmek alıp yedik. Ama hayatta hiçbir zaman kendime acımadım. Koşullar öyleydi. Sonuçta yapmak istediğimiz şeyi yaptık' dedi.

Oğlu Mehmet Ali Alabora ile birlikte Sibel Turnagöl'ün konuğu olan Mustafa Alabora, kendisini 1,5 yıl Rumeli Hisarı'nda balıkçılık yapmaya iten nedenleri anlatırken, oğlu Mehmet Ali Alabora'nın kendi yaşadıklarını yaşamaması için oyuncu olmasını hiç istemediğini de itiraf etti. Alabora, pazar günü Star TV'de yayınlanacak olan programda, üç dostuyla birlikte ressamlığa soyunma serüvenini de anlatacak.

onlarda yokluk çektiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sagopa Kajmer - Yokluk İçinde Varlık Çeksem de (feat. Dr. Fuchs)

Sagopa Kajmer - Yokluk İçinde Varlık Çeksem de (feat. Dr. Fuchs)

[Nakarat] Yokluk içinde varlık çeksem de ben tozlu raflarında kaybolup gideceğim bu tarihin, Bir imzaya ihtiyacım varsa rapimdir. DR. FUCHS VERSE Tarihe gömülen hatıralar Gördüklerime bu dilim,kalbim ağlar Kalemimin önünde tinercisi sere serpe Defterimin satırları gene dertte Baktın kaptı kaç oldu şan Para için vurdular oldu kan Döndü dünya birgün son bulacak Senin de mezar taşına...
  2. Varlığında Yokluk çektim ömrümce...

Varlığında Yokluk çektim ömrümce...

varlığında yokluk çektim tüm ömrümce... anlayamadım.... bende anne oldum çekilmez yaşamlar gördüm ama yinde seni anlayamadım..... yıldızlarım hep parlamadıki.... güneş iliğimi hiiç ısıtmadı ki... yinde ben seni anlayamadım......... anlamsızlığını anlayamadım...DUYGUSUZLUĞUNU HİÇ TADAMADIM.....
  3. Yokluğun

Yokluğun

Bu şehri ağlatacak kadar ağırdı gidişin Şimdi yokluğunu koynuma aldım Karanlığın bile hüznümü kaybedemediği bir gecede Hesap soruyorum yüreğime boyundan büyük sevmek sana mı düştü diye. Her yer sen kokuyor işte Her şeyde senden bir parça Böyle çaresiz, böyle yarım kaldım işte Sol yanım acıyor Her atışı yokluğunun isyanı şimdi Yanmaktayım işte Alev alev yanmaktayım gözyaşlarıma inat...

Sayfayı Paylaş