gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

onu unutabildiniz mi?

Konu, 'Testler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Barış Manço ne de güzel kızıyor eski sevgiliye: “Unutmak kolay demiştin, alışırsın demiştin, öyleyse sen unut beni, yeter ki benden isteme.” Kolay değil elbette unutmak, ama imkânsız olduğu da söylenemez. Her şeyden önce hakikaten niyet etmek gerekir unutmaya. Ondan sonra herkes kendince unutma teknikleri geliştirebilir. Zamanın üzerine düşen işlevi yerine getirmesi için beklenebilir ya da mevcut çiviyi sökmek için başka çivilerden yararlanılabilir. Ama öfke, nefret ve hasret gibi unutma düşmanı duygulara dizgin vurmak da gerekebilir. Şimdi düşünün bakalım kimi gerçekten unutmak istediniz bir zamanlar? Peki, başarabildiniz mi? Haydi teste… Testimiz bilimsel değer taşımaz, ama bilim unutmayı pek çok şekilde açıklayabilir… Onu unutabildiniz mi?

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Unuttunuz
    Kalbiniz ona karşı artık buz gibi. Geriye iyisiyle kötüsüyle birkaç anı kalmış. Ama kalbinizi kıpırdatmıyor varlığı. Belki ilk kez onunla birlikteyken tattığınız duygularla yeniden karşılaştığınızda elinizde olmadan hatırlıyorsunuz. Ama bu anlık hatırlayışlar, yüzünüzden bir gölge misali geçmek dışında etkileyemiyorlar sizi. Zahmetlice bir unutma serüveni de yaşamışsınız anlaşılan. Sıkı sıkıya kilitlemişsiniz onu zamanın eskimiş dolaplarına. Yerinden çıkıp tekrar gelmesi için hiçbir çıkar yol bırakmamışsınız. İyisiniz yani, önünüzdeki maçlara bakıyorsunuz…

Cok Dogru Evet :D:D

onu unutabildiniz mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Onun mülkünde Ona isyan edilir mi?

Onun mülkünde Ona isyan edilir mi?

İbrahim-i Ethem hazretleri buyuruyor ki: 1- Günah işleyeceksen, Allah’ın verdiği rızkı yeme! Rızkını yiyip de, Ona isyan edilir mi? 2- Günah işleyeceğin zaman, mülkünden çık! Onun mülkünde Ona isyan edilir mi? 3- Günah işlerken Onun görmediği bir yerde işle! Onun mülkünde, rızkını yiyip, gördüğü yerde günah işlenir mi? 4- Can alıcı melek, ruhunu almaya gelince, bir müddet izin...
  2. Emrah - Unutabilsem

Emrah - Unutabilsem

Hala hislerimde... Hala özlemimdesin.. Sen acı sen tatlı günlerimdesin... Unutmak kolay olsa çoktan unuturdum Boşvermek kolay olsa kendimi avuturdum Faydalar faydasız, İmkanlar imkansız, Uzayan gecelerde saatler zamansiz... Ah ne yapsam ne yapsam... Kurtulabilsem... Ne yapsam gönlümü avutabilsem. Kendimi unuttum, unutuldum da... Bir seni benim gibi unutabilsem Hiç olmazsa yılda bir gün...
  3. Kapıda Ayrılık Var..! Onu Sen Mi Çağırdın..?

Kapıda Ayrılık Var..! Onu Sen Mi Çağırdın..?

Oturup yaşadıklarınızı ve çevrenizdeki insanların yaşadıklarını düşününce, ayrılığın hangi şekilde olursa olsun birden bire geldiğini fark ediyorsunuz. Kimse kollarını açıp, onu dört gözle beklemiyor. Bunu biraz imgesel bir şeklin içine sokarsak, ortaya bilinen ama görünmeyen bir mizansen çıkabilir. Öyleyse bir deneyelim. Bir kadın ve bir erkekevde oturmaktadır. Birden kapı çalar ve adam...
  4. bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ?

bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ?

Selam.Bir bebeğim var ve eşimle bazen onun yanında kavga ediyoruz. Ben bazen çocuğun yanında susalım diyorum ama eşim o daha bebek ne anlar diyor. Acaba hangimiz haklıyız?
  5. mehir altınımı aldılar hakkım onlara geçer mi?

mehir altınımı aldılar hakkım onlara geçer mi?

merhabalar arkadaşlar ben evlendîğim de 2ay eşimın aılesiyle oturduk ve sürekli kavga çıkarıyolardı ve eşım ayrı eve çıkalm dedi ve bi kuru yatak odası mobilyamız vardı onların taktığı altınların bı kısmını bozduralım eşyamızı alalım dedi ve altınları alıp gitti ve bendn habersız babasını arayıp söylemiş ve eşimın babası paraları almış eşimdn bu altınlar mehir benim hakkım onlara geçiyormu bu...

Sayfayı Paylaş