gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Onun mülkünde Ona isyan edilir mi?

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

İbrahim-i Ethem hazretleri buyuruyor ki:
    1- Günah işleyeceksen, Allah’ın verdiği rızkı yeme! Rızkını yiyip de, Ona isyan edilir mi?

2- Günah işleyeceğin zaman, mülkünden çık! Onun mülkünde Ona isyan edilir mi?

3- Günah işlerken Onun görmediği bir yerde işle! Onun mülkünde, rızkını yiyip, gördüğü yerde günah işlenir mi?

4- Can alıcı melek, ruhunu almaya gelince, bir müddet izin isteyebilir veya o meleği kovabilir misin? O zaman hemen tevbe et! Çünkü o melek ani gelir.

5- Mezarda, melekler, sual sorunca, (beni imtihan etmeyin) diyerek onları kovabilir misin? Öyle ise, şimdiden onlara cevap hazırla!

6- Kıyamette (Günahkârlar Cehenneme…) dendiği zaman, ben gitmem diyebilir misin?

Allahü teâlâ, (Ey kullarım! Benden isteyin! Kabul eder, veririm) buyuruyor. Ama verilmeyenler de oluyor. Çünkü Ona dua eder, ama itaat etmezler. Peygamberini tanır, Ona uymazlar. Kur'anı okur, gösterdiği yolda gitmezler. Nimetlerinden faydalanır ama şükretmezler. Cennetin, ibadet edenler için olduğunu bilir, hazırlıkta bulunmazlar. Cehennemi, asiler için yarattığını bilir, Ondan sakınmazlar. Ecdadının ne olduklarını görür, ibret almazlar. Kendi ayıplarına bakmayıp, başkalarının ayıplarını araştırırlar. Böyle kimseler, üzerlerine taş yağmadığına, yere batmadıklarına şükretsin! Dualarının neticesi, yalnız bu olursa, yetmez mi?

İmam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
    Ölmek felaket değil, öldükten sonra başa gelecekleri düşünmemek felakettir. Mezhepsizlik ilhaddır. Ehl-i sünnet âlimlerine uyanlara müjdeler olsun.

ALINTI

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Onun mülkünde Ona isyan edilir mi?
    emeğine sağlık

Onun mülkünde Ona isyan edilir mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. isyan

isyan

Rüyada bir isyanı görmek, rüyayı görenin kısa zamanda arkadaşlarının kendisi hakkında yaptığı dedikodulardan haberdar olacağına yorumlanır. İsyan Rüyada isyan çıktığını gördüyseniz, birçok hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir. Yakın bir arkadaşınızın ölüm haberini almanız da mümkün.Kişi rüyasında isyan ederse, kendi karar verdiği bir konuda sesini duyurur, ilgi toplar ve başarı kazanır.
  2. onu unutabildiniz mi?

onu unutabildiniz mi?

Barış Manço ne de güzel kızıyor eski sevgiliye: “Unutmak kolay demiştin, alışırsın demiştin, öyleyse sen unut beni, yeter ki benden isteme.” Kolay değil elbette unutmak, ama imkânsız olduğu da söylenemez. Her şeyden önce hakikaten niyet etmek gerekir unutmaya. Ondan sonra herkes kendince unutma teknikleri geliştirebilir. Zamanın üzerine düşen işlevi yerine getirmesi için beklenebilir ya da...
  3. Herkes Ona O Ardaya Hayran

Herkes Ona O Ardaya Hayran

Aslanım Kenanım İmirzalıoğlum Galatasaraylıymışsın bir kez daha sevdim seni :D:D EZEL DİZİSİNİN SEVİLEN OYUNCUSU KENAN İMİRZALIOĞLU'NUN KİMA HAYRAN OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE ŞAŞIRACAKSINIZ. Tüm Türkiye’nin hayran olduğu Kenan İmirzalıoğlu'nun kime hayran olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız... Kenan İmirzalıoğlu…Best Model of the World yarışmasında birinci olduğu günden bugüne kadar her...
  4. isyanım...

isyanım...

Aşkıma İsyan....... İşte ben sensiz geçen bir güne daha merhaba diyorum. Tadı yokki bir somun ekmeğin,suyun, Soluduğum havanın, Tadı bile yok ne şekerin ne tuzun. Yokki sevenim, Ben çiçekleri bile sevemem korkarım dikenlerinden. Yaşamımdaki aşkı, İçemedim ki o duyguyu acımı tatlımı. Sabır, sabır çektikçe ufalanır parçalanır yüreğim... Beni bugün benimle bırakın acılarımla, Tükenip giden...
  5. Sargının Üzerine Mesh Edilir mi?

Sargının Üzerine Mesh Edilir mi?

abdesti bozan şeyler abdesti bozmayan şeyler sargı üstüne mesh olurmu Namaz kılmak için mutlaka abdest almak gerekiyor. Abdest almak için bazı şartlar ve durumlar vardır. Kırık, çıkık, ve yaraların üzerinde bulunan sargı ile abdest alınır mı diye merak edenler için gereken bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Vücudun herhangi bir yerinde kırık, çıkık veya yaradan dolayı sargı bulunduğunda,...

Sayfayı Paylaş