gebe
?

Önyargılı bir insan mısınız?

1. Evet, herkes kadar benim de önyargılarım oluyor

16,7%
  2. Hayır, tamamen önyargısız yaklaşırım herşeye

5,6%
  3. Olaya ve kişiye bağlı olarak değişir

72,2%
  4. Fikrim yok/Yorum yok

5,6%
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Önyargılı Bir İnsan mısınız?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Önyargılarınız var mı melekler? Hiç tanımadığınız, yeni tanıştığınız veya ilk defa gördüğünüz birine/birşeylere karşı önyargıyla yaklaşır mısınız? Yakınlarınızdan duyduğunuz yorumlar/bilgiler ilk kez tanıştığınız insanlara karşı bakış açınızı etkiler mi? Yoksa tamamen önyargısız bir şekilde mi yaklaşırsınız kişilere ve olaylara?

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Önyargılı Bir İnsan mısınız?
    Bazen herkesin önyargıyla yaklaştığı olaylara veya kişilere çok bağımsız baksam da bazen hiç olmayacak yerlerde "acaba" dediğim oluyor. Bazen insanların duruşları, bakışları yanıltıcı olabiliyor.

Sanal ortamda bile ilk bakışta konuşmalarından, hareketlerinden olumsuz yönde etkilendiğiniz bir insan daha sonraları gözünüze çok farklı görünebiliyor. Aslında öyle olmadığını anlıyorsunuz. Ya da sizin o kişi için çizdiğiniz çerçeveden çok farklı bir boyutta olduğunu fark
    ediyorsunuz.

Çok güzel bir laf vardı bu konuyla ilgili... "İnsanlar yiyecekleri peyniri satın alırken bile hepsinin tadına bakıp karar veriyorlar ama iş insana gelince sadece bakmak yeterli sanıyoruz..." Gerçekten de öyle, hayat tadına bakılmadan kenara itilecek bir yemek değil...

Hem gördüğünün yarısına, işittiğinin tamamına inanma demişler. Bizim gördüklerimiz sadece yanılsamalar da olabilir, kim bilir... (Tecrübeyle sabit olunmuştur) :)

3. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Olaya ve kişiye bağlı olarak değişir

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

ben anladım onu bilgem :nod: :becky:

bende değişiyor insanına göre zaten biri ilk baştan bana güven vermediyse mutlaka bişeyleri çıkar sonradan :D:D

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    ben genelde önsezilerime çok güvenirim bu konuda...eğer baştan burnum kötü bi koku almışsa onun altından mutlaka bişey çıkar..bu hayatım boyunca genelde hep böyle olmuştur arada ufak tefek yanıldığım olmuştur ama benim için ilk elektrik çok önemli baştan alamadığım kimseden daha sonra kolay kolay alamıyorum:)

6. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

evet bende ecelin gibi sezgisel yaklaşıyorum sezgilerimede güveniyorum

7. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    hemde nasıl yaa.. böle ilk görüşte tamam budur derim ve biliyomusunuz genelde yüzde 70 haklı çıkarım

8. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Önyargılı Bir İnsan mısınız?

ben insanlara karşıı evet hep önyargılıyım ama bu huyumu hiiç sevmiyoruumm..hep dinlemeden kendimce karar veriyoruumm.bu konuda çok kavga ediyoruuz bitanemle..ama elimde olmayan birşeyy..=(((

9. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ce: Önyargılı Bir İnsan mısınız?

tamamen katiliyorum bendede aynen oluyor ne hikmetse :)

10. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

tamamemn önyargılı bir insan değilim ama mutlaka oluyodur belkide bilmiyorum benimde önyargıalrım...
    insanları hep iyi düşünerek yaklaşırım..yüzüne sölelem ilk defa bi yere gittiğimde birine karşı çok yüzsüz suratsız dediğim biriyle çoookk iyi doztluklar kurmuşumdur ama tabi o söledikelriim içimden sölüyorum gidipet yüzüne sen suratsız biirne benziyosun demiyorum:D:D:d:dD

11. ece_ece

ece_ece Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

12. elfce

elfce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    73
    Ödül Puanları:
    48
    hemde çook önyargılı bi insanım malesef

13. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

14. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bazen ön yargılı olabiliyorum ama kişiye ve duruma bağlı

15. seyma_rky

seyma_rky Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Malesef önyargılıyımdır örnegin arkadaşlarım yeni bir arkadaşları olunca o kişi hakkında önyargım olur ay kıza bak ya hiç benzemiyor hayat tarzlarımız filan ama sonra bir bakıyorumki iyi biriymiş.

Benim başımada geldi bir kaç kez biri hatta dersaneye gittiğim zamanlar işte dersane başlayalı 2 hafta filan olmuştu msnimi almıştı bir kaç arkadaş benden. Başarılı sınıftayım o dersanedeki 3. senemdi. Ama başka dersaneyle birleştiğinden yeniler vardı . Dersaneden biri eklemişti beni konuşuyorduk sonra konu benim sınıfıma geldi ve dediki o sınıftaki şeyma çok havalı sadece kendi grubu var onlarla takılır filan dedim ben şeymayım meger kız beni diger sınıftaki şeyma sanmış msnleri karıştırmış arkadaş sonra benimde onun sınıfında arkadaşım vardı onun yanına gittikçe kızla samimileştik dedimki ben çok havalıyım ya ne işim olur benim bu sınıfta filan diye takılıyordum gülerek dediki ya özür dilerim dışardan öyle görünüyorsun her gün farklı kıyafetler şapkalar gözlükler hocalarla aran filan iyi olunca öyle düşündüm dedi şimdi kızla iyiyiz msnde karşılaşırsak konuşuruz filan :D

Önyargılı Bir İnsan mısınız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıskanılan Bir İnsan mısınız?

Kıskanılan Bir İnsan mısınız?

Evet melekler kıskanılan bir insan mısınız?
  2. Şanslı Bir İnsan mısınız?

Şanslı Bir İnsan mısınız?

Şansa inanır mısınız? Peki şanslı bir insan mısınız, hani şu hep dört ayağı üzerine düştüğü için genlerinde acaba kedigiller familyasından DNA taşıyor mu diye merak edilenlerden mi? Yoksa ben önceki yaşamımda kesin bedeviydim, çöle gitsem kar yağar diyenlerden mi?
  3. Şüpheci Bir İnsan mısınız?

Şüpheci Bir İnsan mısınız?

şüphecilik testi şüpheci insan şüpheci insanlar melek ŞÜPHECİ BİR KİŞİ MİSİNİZ? Hepimiz olaylar karşısında farklı tepkiler gösteririz. Kimi oldukça kuşkulu, kimininse aklına kolay kolay kötülük gelmeyip çok rahattır. Acaba bu konuda siz ne durumdasınız? TEST 1. Parkta otururken yanınıza oldukça konuşkan bir tanımak için çeşitli sorular soruyor. Aşağıdakilerden hangisi size uygun tepki olur?...
  4. Eleştirilmeyi Kaldırabilen Bir İnsan mısınız?

Eleştirilmeyi Kaldırabilen Bir İnsan mısınız?

Bazen birşeyleri çok iyi yaptığımızı düşünürken karşımızdaki insanlardan çeşitli şekillerde eleştiriler alabiliriz. Bu eleştiriler de farklı şekillerde algılanabilirler. Mesela gerçekten bir eksiklik vardır tamamlanması gereken biz görememişizdir. Bazen de sırf eleştiri olsun diye birilerinin birşeyler söylediğini düşünürüz. Her ne olursa olsun herkesin tepkileri farklı olur yine de. Sizin...
  5. Yaratılmış bir insan olarak insan!

Yaratılmış bir insan olarak insan!

Dünyada giderek güçlenen materyalizmi benimsemiş olan insanlığın zamanla unuttuğu en önemli kavramlardan biri kendinin yaratılmış bir varlık olduğudur. Bu kıymetli bilgiye zamanımızda ancak yüzeysel olarak değinebilen ve bilinçli bir şekilde sahip olmayan insan, fiziksel dünya ve materyalizmle aşırı özdeşleşmiş olmasından kaynaklanan ciddi sorunlar yaşamakta ve her geçen gün daha da...

Sayfayı Paylaş