Önyargılı Bir İnsan mısınız?

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Önyargılı Bir İnsan mısınız?
Önyargılarınız var mı melekler? Hiç tanımadığınız, yeni tanıştığınız veya ilk defa gördüğünüz birine/birşeylere karşı önyargıyla yaklaşır mısınız? Yakınlarınızdan duyduğunuz yorumlar/bilgiler ilk kez tanıştığınız insanlara karşı bakış açınızı etkiler mi? Yoksa tamamen önyargısız bir şekilde mi yaklaşırsınız kişilere ve olaylara?

Ce: Önyargılı Bir İnsan mısınız?

Bazen herkesin önyargıyla yaklaştığı olaylara veya kişilere çok bağımsız baksam da bazen hiç olmayacak yerlerde "acaba" dediğim oluyor. Bazen insanların duruşları, bakışları yanıltıcı olabiliyor.

Sanal ortamda bile ilk bakışta konuşmalarından, hareketlerinden olumsuz yönde etkilendiğiniz bir insan daha sonraları gözünüze çok farklı görünebiliyor. Aslında öyle olmadığını anlıyorsunuz. Ya da sizin o kişi için çizdiğiniz çerçeveden çok farklı bir boyutta olduğunu fark
ediyorsunuz.

Çok güzel bir laf vardı bu konuyla ilgili... "İnsanlar yiyecekleri peyniri satın alırken bile hepsinin tadına bakıp karar veriyorlar ama iş insana gelince sadece bakmak yeterli sanıyoruz..." Gerçekten de öyle, hayat tadına bakılmadan kenara itilecek bir yemek değil...

Hem gördüğünün yarısına, işittiğinin tamamına inanma demişler. Bizim gördüklerimiz sadece yanılsamalar da olabilir, kim bilir... (Tecrübeyle sabit olunmuştur) :)

Olaya ve kişiye bağlı olarak değişir

Bazen herkesin önyargıyla yaklaştığı olaylara veya kişilere çok bağımsız baksam da bazen hiç olmayacak yerlerde "acaba" dediğim oluyor. Bazen insanların duruşları, bakışları yanıltıcı olabiliyor.

Sanal ortamda bile ilk bakışta konuşmalarından, hareketlerinden olumsuz yönde etkilendiğiniz bir insan daha sonraları gözünüze çok farklı görünebiliyor. Aslında öyle olmadığını anlıyorsunuz. Ya da sizin o kişi için çizdiğiniz çerçeveden çok farklı bir boyutta olduğunu fark
ediyorsunuz.

Çok güzel bir laf vardı bu konuyla ilgili... "İnsanlar yiyecekleri peyniri satın alırken bile hepsinin tadına bakıp karar veriyorlar ama iş insana gelince sadece bakmak yeterli sanıyoruz..." Gerçekten de öyle, hayat tadına bakılmadan kenara itilecek bir yemek değil...

Hem gördüğünün yarısına, işittiğinin tamamına inanma demişler. Bizim gördüklerimiz sadece yanılsamalar da olabilir, kim bilir... (Tecrübeyle sabit olunmuştur) :)

ben anladım onu bilgem :nod: :becky:

bende değişiyor insanına göre zaten biri ilk baştan bana güven vermediyse mutlaka bişeyleri çıkar sonradan :D:D

ben genelde önsezilerime çok güvenirim bu konuda...eğer baştan burnum kötü bi koku almışsa onun altından mutlaka bişey çıkar..bu hayatım boyunca genelde hep böyle olmuştur arada ufak tefek yanıldığım olmuştur ama benim için ilk elektrik çok önemli baştan alamadığım kimseden daha sonra kolay kolay alamıyorum:)

evet bende ecelin gibi sezgisel yaklaşıyorum sezgilerimede güveniyorum

hemde nasıl yaa.. böle ilk görüşte tamam budur derim ve biliyomusunuz genelde yüzde 70 haklı çıkarım

Cevap: Önyargılı Bir İnsan mısınız?

ben insanlara karşıı evet hep önyargılıyım ama bu huyumu hiiç sevmiyoruumm..hep dinlemeden kendimce karar veriyoruumm.bu konuda çok kavga ediyoruuz bitanemle..ama elimde olmayan birşeyy..=(((

Cevap: Ce: Önyargılı Bir İnsan mısınız?

ben genelde önsezilerime çok güvenirim bu konuda...eğer baştan burnum kötü bi koku almışsa onun altından mutlaka bişey çıkar..bu hayatım boyunca genelde hep böyle olmuştur arada ufak tefek yanıldığım olmuştur ama benim için ilk elektrik çok önemli baştan alamadığım kimseden daha sonra kolay kolay alamıyorum:)
tamamen katiliyorum bendede aynen oluyor ne hikmetse :)

Cevap: Önyargılı Bir İnsan mısınız?

tamamemn önyargılı bir insan değilim ama mutlaka oluyodur belkide bilmiyorum benimde önyargıalrım...
insanları hep iyi düşünerek yaklaşırım..yüzüne sölelem ilk defa bi yere gittiğimde birine karşı çok yüzsüz suratsız dediğim biriyle çoookk iyi doztluklar kurmuşumdur ama tabi o söledikelriim içimden sölüyorum gidipet yüzüne sen suratsız biirne benziyosun demiyorum:D:D:d:dD

Geri