gebe
  1. SeLiN

SeLiN Forum Okuru

Opera Neden Bize Uzak?

Konu, 'Diğer Sanat Alanları' kısmında SeLiN tarafından paylaşıldı.

Neden operaya gitmeyen bir toplumuz? Neden hiç gidip izlememişken bile önyargıyla "ben sevmem o bağaranları" diyebiliyoruz? Operayı anlayamayacağımızdan korktuğumuzdan mı?

Ama hiç denememişken bile anlayıp anlamayacağımızı nerden biliyoruz?

Opera Neden Bize Uzak? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Opera

Opera

Rüyada opera görmek, anormal bazı durumların ortaya çıkabileceği şeklinde yorumlanır. Rüyada operaya gitmek sevdiğiniz arkadaşlarınızla eğlenceli zaman geçireceksiniz demektir. Uzun süredir kötü giden işlerinizde başarı sağlayacağınıza işaret eder. Sevdiğiniz arkadaşlarınızla hoş vakit geçireceksiniz. Uzun süredir yolunda gitmeyen işleriniz de nihayet yoluna girecek. Rüyada opera görmek,...
  2. Neler oluyor bize?

Neler oluyor bize?

Neler oluyor bize? Aldatmak ya da aldatılmak, işte bütün mesele bu... Sadakatsizlik, aldatan kadın ya da erkek portrelerinin durumunu da ortaya çıkardı... Bir kadın eğer ihanete uğruyorsa, bunu altıncı hissinin gücüyle mi anlar, yoksa kocası açıkça "Ben ihanet ediyorum" mesajı mı...
  3. opera

opera

Sözlükler ve ansiklopediler "Opera" nın tanımını kısaca şöyle yapmışlar: Sözlerinin tümü ya da bölümü şarkı olarak söylenen, müziğe uygulanmış sahne yapıtı ve baştan sona bestelenmiş, sololu, korolu, orkestralı sahne oyunu gibi. İlk opera eserinin Jacopo Peri'nin "Dafne" operası 1597 yılında İtalya'da (Floransa kenti) sahnelenmesinden sonra, bu sanat dalı Avrupa'da hızlı...
  4. Senden Uzaklarda Neler Oluyor

Senden Uzaklarda Neler Oluyor

Sen yokken, buraların tadı tuzu kalmıyor damağımda. Öyle yavan, yalın, çıplak ayak dolanıyorum sokakları. Sen yokken, gözlerim divane oluyor hayallerimde. Birden kayboluyorum kendi gizemimde. Sen birde geceleri görmeye dur, bir bir damlıyor gündüzün serinliğine. Sanki tanrıçanın, ayaklarıyla ezdiği üzüm gibi kararıyor doldukça. Her dolduğunda kırk yılı aşmış, her damladığında asırlaşıyor...
  5. Aydınlık bize uzak.. Bizi affeder misin?

Aydınlık bize uzak.. Bizi affeder misin?

Biz unuttuk Merhamet rahmet olup yağmıyor avuçlarımıza Şükür çiçek açmıyor seccademizde Cesaret dillenmiyor yüreklerimizde Sabrımız Yakup’çasına bilenmiyor Şimdi perme perişanız gözlerimiz ıslak Bombalar yağıyor üzerimize Gül mevsimine inat Yüreklerimiz bir çöl kadar kurak Bizi affeder misin? Kokun çok uzaklardan bizi çağırır Sahte medeniyetler taş duvarlar örmüş aramıza “Güllere...

Sayfayı Paylaş