gebe
  1. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

ördeğe iyi bakın altın yumurtlayacakmış

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ρємвє_мєℓєк tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Bu ördek altın yumurtalayacak! İnanılmaz ama resimde gördüğünüz ördek, bir kaç aya kalmaz altın yumurtalayacak. Veterinerler de ördeğe iyi bakın dedi!

Kayseri'de ''altın yumurtlayan tavuk'' hikayesi gerçek oldu. Bankalar caddesindeki bir iş hanında sarraflık yapan Tansel Turgut'un, kızı için aldığı yavru ördek, 1 gram altını yuttu.

Turgut, 4. sınıfa geçen kızı Özge için dükkanına gelen bir satıcıdan 2 YTL'ye yavru bir ördek aldığını, tezgahın üstünde beslemek istediği ördeğin ise hurda altın kutusundan bir parça altını yuttuğunu söyledi.

Ördeğin altını çıkarmasını beklediklerini, ancak henüz bunun gerçekleşmediğini belirten 20 yıllık sarraf Tansel Turgut, şöyle devam etti:

''2 YTL'ye kızım için aldığım yavru ördek, 1 gram civarındaki hurda altını yuttu. Altının şu andaki değeri 42 YTL. Bağ evimizde ördeğimizi besliyoruz. Sabahleyin ördeğin kutusuna baktım dışkı yoluyla altın çıkmamış. Biraz zaman alabilir. Çok sevimli bir hayvan.

Akşam evde kızıma ve annesine ördeğin altın yuttuğunu ve yakın zamanda çıkartabileceğini söyledim. Böyle bir şey ilk defa başıma geliyor. 'Altın yumurtlayan tavuk' hikayesini duymuştum ama hikayenin benzerinin başıma geleceği aklımdan geçmezdi.''

Babasının kendisi için aldığı ördek yavrusu ile oynadığını belirten 10 yaşındaki Özge ise, ''Babam benim için ördek almış. Ancak işyerinde korkunç bir olay olmuş. Bir parça altını yutmuş. Babam akşam bağ evimize ördeği getirdiğinde bu olayı bize anlattı. Çok şaşırdık. Şampuanla ördeği yıkadık. Şimdi, altının çıkmasını bekliyoruz''dedi.

Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Parazitoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdullah İnci de ördeğin karnındaki altının dışkı yoluyla ne zaman çıkacağını net olarak söylenemeyeceğini belirtti. İnci, ''Altının ne zaman çıkacağını bilemeyiz. Tavsiyem, ördeğin sahibi olan vatandaşlarımız hayvana iyi baksınlar'' diye konuştu.

ördeğe iyi bakın altın yumurtlayacakmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çöpüne bak kızını al!

çöpüne bak kızını al!

Sözlükte çöp, “yararsız, pis ya da zararlı olduğu için atılan ufak tefek şeylerin topu” şeklinde tanımlanmaktadır. Bu tanıma göre bir şeyin çöp sayılabilmesi için önce atılmış bir şey olması; bunun dışında da ya yararsız, ya pis, ya da zararlı olması gerekiyor. İşin aslına bakacak olursak; çöp, insanın yaşarken tükettiklerinden geride kalanlardır. İnsan hem yaşayabilmek için gerekli olandan...
  2. Ördekler...

Ördekler...

ördekler nasıl beslenir ördek nasıl beslenir ördekler neyle ördek neyle yavrusu Ördek, (Anatinae) alt familyasından hemen hemen bütün dünyanın sulak bölgelerinde yaşayan, perde ayaklı su kuslarına verilen ad. Göl ve bataklık kenarlarını pek severler. Hızlı akan nehir ve denizlerde yaşayanlar da vardır. Beslenmesi kolay olduğundan, evcil birçok soyları üretilmiştir. Ülkemizde ördekler, birçok...
  3. mutLaka Okuyun) Allah'ım Ona İyi Bak Ya Benide aL Yanına Ya Geceyi Yak..!

mutLaka Okuyun) Allah'ım Ona İyi Bak Ya Benide aL Yanına Ya Geceyi Yak..!

allahım ona iyi bak ya benide al yanına ya geceyi yak allahım ona iyi bak şarkı sözü sözleri allahim sarki sözü şarkı sözleri Aynı mahallede Oturan İki Genç birbirini Çok SeverLer ama bir türlü Bir birlerine açılamazLar Çünki erkek içine kapanık ve utangaç biridir... uzaktan uzağa bir birbirlerinden haberisiz bir birlerini çok sever... birgün çocuk ailesiyle başka bir şehre taşınmak...
  4. Ördek Bakımı nasıl olmalı?

Ördek Bakımı nasıl olmalı?

Ördek Bakımı nasıl oluyor ben ördekleri küçüklüğümden beri çok sever çok şirin bulurum evimiz müstakil ve tavuklarımız var aklıma ördek beslemek geldi ama kolay mı ördek beslemek acaba Ördek Bakımı nasıl bilen var mı aranızda?
  5. Evde Ördek Bakımı nasıl oluyor

Evde Ördek Bakımı nasıl oluyor

Kızlar bizim evimiz müstakil ve bahçesi de var çocuklarımda tutturmuş evde ördek bakalım diye acaba biz bahçemizde ördek bakabilir miyiz? Sizden Evde Ördek Bakımı ile ilgili bilginiz varsa öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.

Sayfayı Paylaş