gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Örfi İdare Ne Demektir?

Konu, 'Çöplük' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

örfi idare
    örfi idare nedir
    örfi idare ne demektir

Geçtiğimiz akşam Milyoner adlı yarışma programında sorulan bir soru üzerine bu konuyu açmak istedim melekler :) Soruda örfi idare kelimesinin anlamı soruluyordu. Ben de bilmeyen meleklerimiz de öğrensin istedim ve işte açıklamasını ekliyorum.. :)

Örfi idare Osmanlıca bir kelimedir. Anlamı ise, askerî kuvvete ihtiyacı gerektiren ve cemiyet hayatında zuhur eden müşkil hallerde vaktin icablarına göre ve vaziyet düzelinceye kadar sivil idare yerine askeri idare konması, sıkı yönetim anlamına gelir :)

Örfi İdare Ne Demektir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Örfi idare (sıkıyönetim)

Örfi idare (sıkıyönetim)

Rüyada memleketinizde siki yönetim ilan edildigini bu yüzden bazi sartlara tabi oldugunuzu görmek, size bulundugunuz iste genis bir salahiyet verilecegine; yapmak istediginiz islerin hududunun genisleyecegine; size bagli personelin artirilacagina isarettir.
  2. ne demek???

ne demek???

about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
  3. Referans Nedir Ne demektir

Referans Nedir Ne demektir

referans tam olarak nedir ve ne demektir meleklerim bana bu konuda bilgi verin lütfen. Teşekkürler iyi ramazanlar olsun.
  4. örfi idare nedir

örfi idare nedir

örfi idare nedir örfi idare ne demektir Merhaba arkadaşlar diyor ve sorumun örfi idare nedir cevabını bekliyorum
  5. Selfie Nedir? Ne Demektir?

Selfie Nedir? Ne Demektir?

selfie nedir, selfie ne demektir, selfie anlamı Sevgili melekler, son zamanlarda sıklıkla duyduğunuz "selfie", bir instagram çılgınlığı. Resim paylaşma platformu olan instagramda yayılan bu çılgınlık, hesap sahiplerinin kendi kendilerine resimlerini çekip bunu sosyal paylaşım hesaplarından yayınlamalarına deniyor. Son olarak geçtiğimiz gece düzenlenen Oscar Ödül Töreninde sunucu...

Sayfayı Paylaş