gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

örfi idare nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

örfi idare nedir örfi idare ne demektir
    Merhaba arkadaşlar diyor ve sorumun örfi idare nedir cevabını bekliyorum

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

örfi idare nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. idare şekilleri!

idare şekilleri!

İdare şekilleriSual: İslamiyet, cumhuriyete mi, diktaya mı benzemektedir? CEVAP Bir şeyin benzeri, onun aynısı değildir. Mesela altın, bakıra benzer. Fakat tamamen farklıdır. Ali ikiz kardeşi Veli’ye çok benzese de, ikisi tamamen farklıdır. Her sistemin birbirine benzer tarafları bulunabilir. Bu hususta İskilipli Muhammed Atıf Hocanın Medeniyet-i şeriyye kitabında kâfi bilgi vardır. Kısaca...
  2. Örfi idare (sıkıyönetim)

Örfi idare (sıkıyönetim)

Rüyada memleketinizde siki yönetim ilan edildigini bu yüzden bazi sartlara tabi oldugunuzu görmek, size bulundugunuz iste genis bir salahiyet verilecegine; yapmak istediginiz islerin hududunun genisleyecegine; size bagli personelin artirilacagina isarettir.
  3. İdare Hukuku - Ceza Hukuku

İdare Hukuku - Ceza Hukuku

Ceza kanunu idareyi de bağlar. Dolayısıyla ceza hukuku hükümleri idarî faaliyetin bir sınırıdır. Bu şu anlama gelir ki, idarî makam ve merciler, konusu suç teşkil eden bir faaliyette bulunamazlar; bulunurlarsa, bu makam ve mercileri işgal eden gerçek kişiler, ceza hukuku anlamında suç işlemiş olurlar ve cezalandırılırlar. Anayasamızın 137’nci maddesinin ikinci fıkrası açıkça “konusu suç teşkil...
  4. Örfi İdare Ne Demektir?

Örfi İdare Ne Demektir?

örfi idare örfi idare nedir örfi idare ne demektir Geçtiğimiz akşam Milyoner adlı yarışma programında sorulan bir soru üzerine bu konuyu açmak istedim melekler :) Soruda örfi idare kelimesinin anlamı soruluyordu. Ben de bilmeyen meleklerimiz de öğrensin istedim ve işte açıklamasını ekliyorum.. :) Örfi idare Osmanlıca bir kelimedir. Anlamı ise, askerî kuvvete ihtiyacı gerektiren ve...
  5. 2012 İdari Yargı Hakim Adaylığı Sınavı Başvuruları ne zaman acaba

2012 İdari Yargı Hakim Adaylığı Sınavı Başvuruları ne zaman acaba

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda 2012 İdari Yargı Hakim Adaylığı Sınavı Başvuruları ne zaman başlıyor bilen var mı ? Bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan 2012 İdari Yargı Hakim Adaylığı Sınavı tarihlerini yazmalarını rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş