gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Örfi idare (sıkıyönetim)

Konu, 'N-O' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Rüyada memleketinizde siki yönetim ilan edildigini bu yüzden bazi sartlara tabi oldugunuzu görmek, size bulundugunuz iste genis bir salahiyet verilecegine; yapmak istediginiz islerin hududunun genisleyecegine; size bagli personelin artirilacagina isarettir.

Örfi idare (sıkıyönetim) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. idare şekilleri!

idare şekilleri!

İdare şekilleriSual: İslamiyet, cumhuriyete mi, diktaya mı benzemektedir? CEVAP Bir şeyin benzeri, onun aynısı değildir. Mesela altın, bakıra benzer. Fakat tamamen farklıdır. Ali ikiz kardeşi Veli’ye çok benzese de, ikisi tamamen farklıdır. Her sistemin birbirine benzer tarafları bulunabilir. Bu hususta İskilipli Muhammed Atıf Hocanın Medeniyet-i şeriyye kitabında kâfi bilgi vardır. Kısaca...
  2. idare hukuku Sistemlerİ

idare hukuku Sistemlerİ

anglo sakson hukuk sistemi hukukun sistemleri İdare hukuku alanında başlıca iki sistem vardır: A. Anglo-Sakson Sistemi: Adlî İdare Sistemi Bibliyografya.- Onar, op. cit., c.I, s.78-83; Günday, op. cit., s.84; Gözübüyük ve Tan, op.cit., c.I, s.14; Balta, op. cit., s.140-142; Bénoit, op. cit., s.70-73; Esin Örücü, “Büyük Britanya’da İdarenin Yargısal Denetimi”, II. Ulusal İdare Hukuku...
  3. HÜRREM iÇiN SIKIYÖNETiM

HÜRREM iÇiN SIKIYÖNETiM

meryem üzerli diyeti Herkesin gözü onun üstünde, Osmanlının ünlü sultanı Hürrem Sultan’ı canlandıran Meryem Üzerli .Yapımcısıda onun bu ününe karşılık filminin yıldızını rahat ettiriyormuş. HÜRREM iÇiN SIKIYÖNETiM ‘Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı, Meryem Uzerli’yi bir otele yerleştirmiş, bir de sıkı diyete sokmuş. “Çikolata, pasta isterse vermeyin” diye de tembihte bulunmuş “Yapımcısı...
  4. örfi idare nedir

örfi idare nedir

örfi idare nedir örfi idare ne demektir Merhaba arkadaşlar diyor ve sorumun örfi idare nedir cevabını bekliyorum
  5. Örfi İdare Ne Demektir?

Örfi İdare Ne Demektir?

örfi idare örfi idare nedir örfi idare ne demektir Geçtiğimiz akşam Milyoner adlı yarışma programında sorulan bir soru üzerine bu konuyu açmak istedim melekler :) Soruda örfi idare kelimesinin anlamı soruluyordu. Ben de bilmeyen meleklerimiz de öğrensin istedim ve işte açıklamasını ekliyorum.. :) Örfi idare Osmanlıca bir kelimedir. Anlamı ise, askerî kuvvete ihtiyacı gerektiren ve...

Sayfayı Paylaş