gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Organ Nakli Kimlere Yapılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Organ Nakli Kimlere Yapılır ve hangi organların nakli yapılabilir? Arkadaşalr sorularımın cevabını bilenleri bu sayfaya bekliyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kimlere organ nakli yapılır? hangi organların nakli yapılır

Organ Nakli İlerlemiş karaciğer, böbrek, kalp ve akciğer hastalıklarında, incebarsakları önemli ölçüde alınmış veya işlev kaybı gelişmiş hastalarda, kornea hastalıklarına bağlı olarak görme kaybı gelişmiş hastalarda, böbrek yetmezliği gelişmiş diabet hastalarında, bazı kan hastalıklarında, bazı kalp ve akciğer hastalıklarında, cildinin önemli bir bölümünü kaybetmiş hastalarda, yüzünün çoğunu kozmetik ve fonksiyonel olarak kaybetmiş hastalarda, kemik dokuda ve tendonlarında önemli hasar gelişmiş hastalarda uygulanabilir.

Organ Nakli Kimlere Yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. organ nakli nasıl olur

organ nakli nasıl olur

böbrek nakli nasıl yapılır organ nakli nasıl yapılır organ bağışı Organ naklinde ölen bir insanın sağlıklı organları veya dokuları, ağır kronik hasta olan insanlara nakledilir. Bu operasyonun amacı, alıcının işlevini yerine getirmeyen organlarını değiştirmektir. Organ nakli, bu hastaların hayatını kurtarmaya yöneliktir. Son dönemlerde organ nakilleri tıbbi tedavi ve müdahalede alışagelmiş...
  2. Organ BaĞiŞi: Organ Naklİ

Organ BaĞiŞi: Organ Naklİ

ORGAN NAKLİ NEDİR ? Görev yapmayacak kadar hasta ve hatta bedene zararlı hale gelen bir organın, bir yenisi ve sağlamı ile değiştirilebilmesi işlemine” Organ Nakli” veya Organ Transplantasyonu “denilir. ORGAN NAKLİNİN ŞU ANKİ DURUMU NEDİR ? Günümüzde göz, böbrek, karaciğer, kalp, pankreas, kemik iliği, kalp- akciğer, kemik ve ince barsak en çok nakledilen organlardır. Bu nakillerde organlar...
  3. Organ Naklini kim buldu, organ naklinin icadı

Organ Naklini kim buldu, organ naklinin icadı

ilk böbrek naklini kim yaptı ilk organ naklini kim yaptı organ nakli hangi yılda yapıldı Organ Naklini kim buldu, organ naklinin icadı, organ nakli nasıl bulundu, organ naklinin icadı, organ nakli ne zaman bulundu, ilk organ nakli nezaman yapıldı merak ettiğiniz herşey burada! Bir çok kişiye hayat veren ve bir çok kişiyide sağlığına kavuşturan organ naklini, ilk kim hangi tarihte keşfetti,...
  4. Organ Nakli Afişleri

Organ Nakli Afişleri

Organ Nakli Afişleri arıyorum ben bakındım ama güzel şeyler bulamadım acaba bu konuda siz yardım edebilir misiniz?
  5. Organ Nakli Nasıl Yapılır

Organ Nakli Nasıl Yapılır

Organ Nakli Nasıl Yapılır ? Arkadaşlar merak ettim Organ Nakli Nasıl Yapılır benim gibi merak edenler için biliyorsanız bilgi verin :)

Sayfayı Paylaş