Örgü Eldiven Modelleri En Çok Beğenilen Modeller Kaçmaz Meleklerim

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Örgü Eldiven Modelleri En Çok Beğenilen Modeller Kaçmaz Meleklerim
Örgü Eldiven Modelleri- Eldivenler kışın en çok ihtiyaç duyduğumuz aksesuarlardandır. Özellikle son yıllarda el örgüsü modellerde çok değişim ve gelişim olduğunu görüyorum. Değişik tarz eldivenler ısınma ihtiyacından çok süslerinin görselliğinin sergilendiği modellerden meydana geliyor. Ben de en beğenilen en güzel örnekleri sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlarım. El emeği göz nuru gerçekten değişik ve özellikle de gençlere hitap eden örneklerden oluşuyor. Vintage tarz eldiven bile var düşünebiliyor musunuz. Örgü dünyası kendini gerçekten aşmış. Özellikle geçen yıldan beri parmaksız eldivenlere bir ilgi var. Özellikle akıllı telefon kullanan kısım bu eldivenleri özellikle tercih ediyor. Tabi böylece hem şık hem daha fonksiyonel eldiven kullanmış oluyorsunuz. Şimdi yavaş yavaş eldiven örneklerimizi incelemeye başlayalım dilerseniz. Hemen ilk örneğimizi derya baykalın atolyesinde yapılan parmaksız eldiveni göstererek başlamak istiyorum. Üstündeki çiçek motifi ile siz de kolay ve şık bir eldiven örebilirsiniz.

derya baykal motifli parmaksiz eldiven.jpg

Üzerinde tercih edeceğiniz motiflerde hayvan figürlerini de tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte gördüğünüz gibi baykuş figürü işlenmiş. Düğmelerden gözleri ve parmaklarınızı hiç geçirmenize bile gerek kalmadan daha rahat bir örnek. Elinizin yarısı dışarıda kalıyor ama gerçi mevsimler de dönüyor artık kışlar artık eski kışlar kadar sert yaşanmıyor ;)

el orgusu parmaksiz baykus figurlu eldiven.jpg

İşte şıklığından ödün vermeyen hanımlar için vintage tarz eldiven. Tığ işinden yapılan eldiven motif işlemeleri ile harika bir görünüm sunuyor. Her alanda şıklığını yansıtmak isteyen hanımlara özel bir model. Yapılışını da zaten görselde görüyorsunuz.

islemeli orguden vintage eldiven modeli ve yapilisi.jpg

Kalp motifini örgülerde sıklıkla görebilirsiniz. Aslında bunun erkek versiyonunu sevdiğinize eşinize örüp hediye edebilirsiniz. Dilerseniz buradan aşk eldiveni modeli yapılışını da öğrenebilirsiniz. Parmaklar olmadığı için aslında parmaksız eldiven yapımı daha pratik kolay olur diye düşünüyorum. Kısa sürede çok model yapılabilir.

kalp motifli orguden eldiven.jpg

İşte bir hayvan figürü daha. Özellikle çocuklarınıza eldiven giydiremiyorsanız onların ilgisini çekip ellerinden çıkarmayacakları bir model olabilir. Yine gençlerin de hoşuna gidecek diye düşünüyorum. Normal yün ip dışında burada sakallı ipe de ihtiyacınız olacak kirpinin dikenlerini oluşturmak için.

kirpi figurlu sakalli ipten orgu eldiven.jpg

İşte en sevdiğim model. Çiçek motifleri ile harika görünüme sahip eldiven modeli şişle yapılıyor parmaklara yakın kısmı tığ işi işlemedir.

motifli orgu bayan eldiven.jpg

pirin orguden eldiven modeli.jpg

Geri