gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

ÖrgÜ Hirka

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

hırka yakası nasıl örülür hırka kolu nasıl örülür kolu kesilir kol kesimi yakası kesilir Malzemeler: Feza premier 4 x 100 gr
    Şiş numarası:8

Yapılışı:
    Arka:70 ilmekle örgüye başlanır. 42 cm oluncaya kadar düz olarak örülür. Koltuk altı için 3 2 1 . . koltuk kesimi yapılır. 20 cm kol evi örülür. ve şişte kalan ilmeklerin hepsi birden kesilir

Ön:33 ilmekle örgüye başlanır. kenarlarına 4 ilmek haroşa örülür. diğer ilmekler haroşa örülür. 40 cm olunca yakayı oluşturmak için haroşadan sonraki iki ilmek birlikte örülerek kesme işlemi yapılır. 4 sıra koltuk kesimi 3-2-1… olarak yapılır ve 20 cm oluncaya kadar örülür. V yaka hırkanın haroşadan sonraki kesimi her iki sıradada yapılır.

Kol:38 ilmekle örgüye başlanır. 44 cm oluncaya kadar düz örgü örülür. sonra 3-2-1. . kol kesimi yapılır. bundan sonra iki sırada 1 ‘er tane kesilerek kol evi 2 cm olana kadar örgüye devam edilir. ve böylece bitirilir.

ÖRGÜ HIRKA
    Malzemeler:
    Feza zara 4×100 gr.
    Feza oriantel 200 gr

Şiş numarası: 6 ve 8
    Yapılışı.

Arka:Oriantel iple ve 8 numaralı şiş kullanılarak 68 ilmekle örgüye başlanır8 sıra haroşa örüldükten sonra 6 numaralı şişle Feza zara ipi takılır ve örgüye haroşa ile devam edilir. 80 cm olunca 3-2-1 kol kesimi yapılır. 22 cm oluncaya kadar örüldükten sonra örgü bitirilir.

Ön:Oriantel ip ve 8 numara şiş kullanılarak 36 ilmekle örgüye başlanır. 8 sıra haroşa örüldükten sonra 6 numaralı şişle Feza ip takılarak örgüye haroşa olarak devam edilir. 80 cm olunca 3-2-1 kol kesimi yapılır ve koltuk altından yukarıya 20 cm örülür ve örgü bu şekilde bitirilir.

Kol:Oriantel ip ve 8 numara şiş kullanılarak 48 ilmekle örgüye başlanır. 8 sıra haroşa örüldükten sonra 6 numaralı şişle Feza zara ip takılarak örgüye haroşa olarak devam edilir. 46 cm olunca 3-2-1-1. . kol kesimi yapılır. 20 cm oluncaya kadar örüldükten sonra bitirilir.

Hırkanın dikimi yapıldıktan sonra 8 numaralı şişle önlerden kesilen ilmekler toplanıp 18 cm yaka haroşa örülür ve örgü bitirilir.

ÖrgÜ Hirka konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hirka modeli

hirka modeli

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Eski Hirka İlahisi

Eski Hirka İlahisi

eski ilahiler sırtında bir eski hırka en ilahiler Sırtında bir eski hırka Ellerinde nasır Bir dost geldi gurbet elden Yüzünde kahır Can dedim canan dedi Dost dedim dostum dedi Kal dedim kalmam dedi kalmam dedi kalmam dedi Yar dedim yaren dedi Sev dedim sevmem dedi Gül dedim gülmem dedi gülmem dedi gülmem dedi Sözünde bir dertli türkü Gözlerinde hüzün Bir dost geldi Gurbet elden Özünde özün
  3. örgü şapkalar....

örgü şapkalar....

beğenirsiniz umarım
  4. Örgü Nasıl Bitirilir?

Örgü Nasıl Bitirilir?

Örgü bitirmenin birçok tekniği bulunduğu gibi, örgünün tamamlanıp bitirme aşamasında şişteki ilmekler kesilerek bitirilir, bu işlem örgüdeki ilmeklerin sökülmemeleri için yapılan bir örgü tekniği olup örgü tamamlanmış olur.Örgüdeki ilmek kesilirken çok sıkı, ya da çok gevşek kesilmemelidir. Örneğin, bir kazak ya da süveter yakası ilmek bitirilişinde biraz esnek bitirilirse kullanımı daha rahat...

Sayfayı Paylaş