gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Beni Böyle sev

Konu, 'Akor-Tab-Nota' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Bb F Beni böyle sev seveceksen Bb (d#)
    Olduğum gibi göreceksen
    Bb F
    Girme ömrüme girme gönlüme
    Cm F Bb
    Ne dertliymiş bu diyeceksen

Bb F
    Sen dert nedir ne bilirsin
    D# Bb Cm F Bb
    Sen gönlümde kabe, sen meleksin, sen herşeysin
    Bb F
    Sen ümitlerimin tek kaynağı
    D# Bb Cm F Bb
    Sen aşkın bence ta kendisisin, kendisisin

Cm Bb
    Sevme diyemem, sev de diyemem
    D# F )2
    Sende dertli ol diyemem

Bb F
    Beni böyle sev seveceksen
    Bb D#
    Kalbim senindir gireceksen
    Bb F
    Girme ömrüme girme gönlüme
    Cm F Bb
    Ne dertliymiş bu diyeceksen

Bb F
    Görmedin mi gözlerimden
    D# Bb Cm F Bb
    Bir mahkumun en son arzusunu, hasretini
    F
    Görmedin mi gözlerimden
    D# Bb Cm F Bb
    Seni çılgın gibi sevdiğimi, sevdiğimi

Cm Bb
    İster sevgi ol, istersen kim
    D# F )2
    İsterdim benim ol, benim

Nakarat

Orhan Gencebay - Beni Böyle sev konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Sev Dedi Gözlerim

Orhan Gencebay - Sev Dedi Gözlerim

Gördü gözlerim Gördü gözlerim Bir gerçeği gözlerinde Gördü gözlerim Bir heves değil bir arzu değil Sevgilin budur senin sev dedi gözlerim Seni yıllardır bekliyordum Bir sevgilim yok yok diyordum Hasretin yokluktan zehrolmuştu Dünyadan bir zevk almıyordum Sen de bahtım gibi bana vefasız olma sevgilim Ömrümce aradım seni yaşla dolmasın gözlerim Her arzunun ötesinde bir ağ gibi hep sen...
  3. Orhan Gencebay - Hep Böyle Kal

Orhan Gencebay - Hep Böyle Kal

Bugün çok güzelsin bugün bir başkasın Dilerim tanrımdan hep öyle kal Bugün gülmenin de bugün sevmenin de Bambaşka bir anlamı var Dünya ellerinde dünya gözlerinde Bizde yaşlanmamış arzular var Bırak yaşayalım bırak zevk alalım Nasılsa oldu olanlar Yaşamak hem de seninle Gör de bak her şey bizimle Gelecek günlerimize Orda ol ol benimle Senin mi ? O kor gibi yanan dudaklar Senin mi ? O...
  4. Orhan Gencebay - Gönül Dağı

Orhan Gencebay - Gönül Dağı

orhan gencebay sıralı dağlar övünmeyin bölük bölük sıralı dağlar orhan gencebay daglar Övünmeyin bölük bölük sıralı dağlar Sizden büyük aşılmayan gönül dağı var Söz gümüşse sükut altın ne diyeyim ben aman Yüreğimde aşkın sitem yaraları var Söz gümüşse sükut altın ne yapayım ben Aman Yüreğimde aşkın sitem yaraları var Yol vermiyor gönül dağı geçit vermiyor Ahirette verilecek hesapları...
  5. Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Gittide gitti sevgilim gitti, Ardına bile bakmadan gittide gitti, Bu gönül onundu almadan gitti, En güzel ümidimi en güzel yıllarımı çaldıda gitti, Bir gönül oyunu oynamıştı benimle, Kaybeden ben oldum,kendi ellerimle, Yaşamadım böyle derdi daha beter yerine, Başbaşayım talihimin en acı kaderiyle, Beklemek faydasız, dönmeyeceksin, Anladımki beni inandımki beni sevmeyeceksin, Başka bir...

Sayfayı Paylaş