gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Gidecek Yerim Olsaydı

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Bu kadar sıkıntı çekmezdim belki, Bu dertli günümde yarim olsaydı, Bu köhne meyhane yuvam değil ki,
    Bu akşam gidecek yerim olsaydı.

Titretir tenimi baktığım resmin,
    Hasretin telini çınlatır sesin,
    Hiç kimse demezdi bak ne haldesin,

Her sabah yeni bir çile sırada,
    Kurtulmak isterken kaldım arada,
    Ne işim var bilmem benim burada,

Ümitler gönlümden sana koşardı ,
    Anılar albüme sığmaz taşardı,
    En güzel mutluluk bizle yaşardı,

Kederle yoğruldum acıyla piştim,
    Geceyle bunaldım, günle değiştim,
    Ben niçin sarhoşum, ben niye içtim,

Bir şekil verseydin sen bu esere,
    Böylesi yanmazdım göz göre göre,
    Sel sağanak düşmezdi damlalar yere,

Orhan Gencebay - Gidecek Yerim Olsaydı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Hep O Yerdesin

Orhan Gencebay - Hep O Yerdesin

Bilemezsin bilemezsin Nerdeyim nerdesin Sen hala dünkü gibi Hala öbür gün gibi Hep aynı o yerdesin Değiş sevgilim değiş İyi değil bu gidiş Eller gidiyor aya Biz sonunda kaldık yaya Sen hep aynı yerdesin Her şeye küsmüş gibi Herkese kızmış gibi Boşlukta kalmış gibisin Her şeyden bıkmış gibi Herkesten çekmiş gibi Kendine kızgın birisin Değiş bu kafayı değiş Ayı yerde kalma geliş Değiştir bu...
  3. Orhan Gencebay - Felekle Sohbet

Orhan Gencebay - Felekle Sohbet

Çağırsam feleği gelse karşıma Dur derim burada dokunma bize Yıllardır aranan huzuru bulduk Bir şaka yapıp da eğlenme bizle Senden istediğim ne bir lokma ekmek Seninki ekmek değil dert çektirmek Genç yasta mezara geri gömdürmek Şu gençlik gitmeden dokunma bize, eğlenme bizle Ben seni ezelden kötü tanırdım Gelene geçene çatar sanırdım Anamdan doğdum sana bağırdım Bir mola ver artık eğlenme...
  4. Orhan Gencebay - Dünya Dönüyor

Orhan Gencebay - Dünya Dönüyor

orhan gencebay sen ne dersen de dünya dönüyor nota dünya dönüyor notaları sen ne dersen de orhan gencebay notaları Sen ne dersen de,sen ne dersen de, Dünya dönüyor dönecek, Hayat sensizde sürecek, Bitecek acılar bu günler geçecek, Sen ne dersen de, Yalan değil,yalan değil, Seni sevdiğim yalan değil, Kahrolduğum yalan değil, Duyarsam bir gün başka, Sevgili bulduğunu,yalan değil, Artık...
  5. Orhan Gencebay hayatı

Orhan Gencebay hayatı

nuri sesigüzel hayatı muzaffer akgün hayatı azize gencebay azize gencebay biyografi kimdir Müziğe 6 yaşında klasik batı müzikçi Emin Tarakçı Hoca'dan keman ve mandolin dersleri alarak başladı. 7 yaşında bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. 10 yaşında ilk beste çalışması olan Kara Kaşlı Esmerdi Kim Bilir Kimi Sevdi isimli eseri yaptı. 13 yaşında Türk Sanat Müziği ve tambur...

Sayfayı Paylaş