gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Hep Böyle Kal

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Bugün çok güzelsin bugün bir başkasın Dilerim tanrımdan hep öyle kal Bugün gülmenin de bugün sevmenin de
    Bambaşka bir anlamı var

Dünya ellerinde dünya gözlerinde
    Bizde yaşlanmamış arzular var
    Bırak yaşayalım bırak zevk alalım
    Nasılsa oldu olanlar

Yaşamak hem de seninle
    Gör de bak her şey bizimle
    Gelecek günlerimize
    Orda ol ol benimle

Senin mi ?
    O kor gibi yanan dudaklar
    Senin mi ?
    O pespembe mahcup yanaklar
    Senin mi ?
    Aşka davet eden çılgın bakışlar
    Sevgilim yoksa benim mi

Diller seni söyler düşler senle dolu
    İsterim ki yalnız benimle kal
    Sende dayanılmaz sözler
    Anlatılmaz tarifsiz bir duygu galiba

Rabbin bildiğini senden saklayamam
    Dilediğin ne varsa bende var
    Bırak tat alalım bırak yaşayalım
    Nasılsa oldu olanlar

Orhan Gencebay - Hep Böyle Kal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Uğrunda Bir Ölmek Kaldı

Orhan Gencebay - Uğrunda Bir Ölmek Kaldı

Bilemezsinki,bilemezsinki, Gönlümde bir kavga var göremezsinki,Bilemezsinki, Aşk kolay değil,aşk kolay değil, Benim sevdiğim kadar sevemezsinki,sevemezsinki, Sen benim şu gözlerimi her zaman yaşlı bıraktın, Aşkına kul oldu isem sanma aşkı sen yarattın, Bir ses terket diyor seni terkedememki, Sen bende ben gibisin git diyememki, Hem yakınsın,hem uzaksın,hem geçeksin,hem yalansın, Izdırabın...
  3. Orhan Gencebay - Kal Sağlıcakla

Orhan Gencebay - Kal Sağlıcakla

Kader defterimin duran bölümü Sana tutsak etti sefil gönlümü Esaret yerine bil ki ölümü Seçerim sevgilim kal, kal sağlıcakla Benimle bir dünya dar, dar geldi sana Seviyorum demek ağır, ağır geldi sana Kara toprak daha yar geldi bana Göçerim sevgilim, kal sağlıcakla Verip gidenlerin son nefesini O sessiz ülkenin efsanesini Hayatla ecelin mesafesini Ölçerim sevgilim kal kal sağlıcakla...
  4. Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Gittide gitti sevgilim gitti, Ardına bile bakmadan gittide gitti, Bu gönül onundu almadan gitti, En güzel ümidimi en güzel yıllarımı çaldıda gitti, Bir gönül oyunu oynamıştı benimle, Kaybeden ben oldum,kendi ellerimle, Yaşamadım böyle derdi daha beter yerine, Başbaşayım talihimin en acı kaderiyle, Beklemek faydasız, dönmeyeceksin, Anladımki beni inandımki beni sevmeyeceksin, Başka bir...
  5. Orhan Gencebay - Beni Böyle sev

Orhan Gencebay - Beni Böyle sev

Bb F Beni böyle sev seveceksen Bb (d#) Olduğum gibi göreceksen Bb F Girme ömrüme girme gönlüme Cm F Bb Ne dertliymiş bu diyeceksen Bb F Sen dert nedir ne bilirsin D# Bb Cm F Bb Sen gönlümde kabe, sen meleksin, sen herşeysin Bb F Sen ümitlerimin tek kaynağı...

Sayfayı Paylaş