gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Her Günüm Gamlı geçer

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Her günüm gamlı geçer Bu gönlümün elinden Ne fayda vardır bilmeme
    Bana elin gülünden

Gönlümün yaralı bir kus
    Tutuldu bir güzele
    Kalbim titreyip durur
    Sanki dönmüş gazele

Kırma garip gönlümü
    Dönmüşüm divaneye
    Sanki yıkılmış gönlüm
    Benziyor viraneye

Orhan Gencebay - Her Günüm Gamlı geçer konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Kolay Değil

Orhan Gencebay - Kolay Değil

Kolay değilmiş seni severken,sana inanabilmek, Bazen bir sıcaklık bazen bir nefrettir,zordur anlayabilmek, Bazen bir ümüdin peşinde boşuna koşup yorulabilmek, Kolay değil,kolay değil, Sana katlanabilmek, Senin arzun budur zaten beni, Her an kahredebilmek, Aşk bir doğuştur aşk bir nefestir,zordur anlatabilmek, Bazen bir sıcaklık bazen bir nefrettir,zordur anlayabilmek, Bazen bir ümüdin...
  3. Orhan Gencebay - Hayatım Değişti

Orhan Gencebay - Hayatım Değişti

Gözlerimden anla sevgilim Ben seni çok seviyorum Canımdan bir parça gibi Gerçek aşkı yaşıyorum Bitmeyen sevgiyi tattım seninle Gönlümün dertlerini yaktım seninle Mutluluğu sen verdin bana sevgilim Hayatım değişti bak seninle Seni birgün görmesem bile İnanki çok özlüyorum Mutluluğun kollarında Gerçek aşkı taşıyorum Bitmeyen sevgiyi tattım seninle Gönlümün dertlerini yaktım seninle...
  4. Orhan Gencebay - Gönül Nikahı

Orhan Gencebay - Gönül Nikahı

İlk görüşte başlar kalplerde telaş, Çok erken kıyılır gönül nikahı, Sevgini yudumlar,göz yavaş yavaş, Bakarken kıyılır gönül nikahı. Düşürür sevdaya yaşı onüçü, Tanımaz günahı kanunu suçu, Gururun belini sevginin gücü, Bükerken kıyılır gönül nikahı. Neler uydurursun gör daha neler, Nice mazeretler ne bahaneler, Kederli gözlerde billur taneler, Dökerken kıyılır gönül nikahı. Alnında sevecek...
  5. Orhan Gencebay - Gönül Fırtınası

Orhan Gencebay - Gönül Fırtınası

orhan gencebay gönül fırtınası orhan gencebay gücüm yetmiyor Dökülen her yaprak bir ömür gibi, Gidipte dönmeyen güne benziyor, Sen gittin gideli kaç mevsim geçti, Ağaran saçlarım kara benziyor, Sevgilim,Sevgilim... Gönül fırtınası katmış önüne, Sürüklüyor beni meçhul bir yöne, Izdırap kadehim gözyaşımla dolu, Hasretten öleceğim güzel yüzüne, Sabır aşka kar etmiyor, Ne olur dön artık, Aşka...

Sayfayı Paylaş