gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - İç Benim İçin

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Kapını çalarsa mazinin eli, Ne olur bir şişe aç benim için, Ben hiç ayılmadım gittin gideli,
    Sende birkaç kadeh iç benim için,

Bir gece veda et tatlı uykuna,
    Girdiğin günahı sarhoşken kına,
    Yarıda bırakma Allah aşkına,
    Bu gece kendinden geç benim için,

Nasıl bir yanlışa ben adım attım,
    Nasıl bu günahın zehrini tattım,
    Sana nasıl kıydım,nasıl aldattım,
    Anlatmak o kadar güç benim için,

Hoşgörme affetme yaptıklarımı,
    Kaldır yeryüzünden artıklarımı,
    Tutuştur resmimi mektuplarımı,
    Savur küllerini saç benim için,

Maziden eserse hasretin yeri
    O güzel günlere uç uç benim için
    Ben hiç ayılmadım gittin gideli
    Sende birkaç kadeh iç iç benim için

Orhan Gencebay - İç Benim İçin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay - Sen Sev Beni

Orhan Gencebay - Sen Sev Beni

Sev dedim sen sev beni, sevsen ne olurdu Al dedim şu gönlümü, alsan ne olurdu Nazlanma nazlanma fazla naz bıktırır Benim ol bana gel sarıver seviver desen ne olurdu Offf... Doldur aşk kadehini içip sarhoş olayım Öyle sarhoş et ki aşkımı bulayım Çektirdin çok çektirdin aşkın yollarında Alsın rabbim canımı senin kollarında Al canimi yarabbi onun kollarında Geçtiğin bu yollardan bir daha...
  2. Orhan Gencebay - O Benim

Orhan Gencebay - O Benim

Seni kaybetmekten naden korkmayayım, Neden sen dururken dertleri sarayım, İste şu dünyayı zamanı durdurayım, Nerede kal dersen hep orada kalayım, Gönlünde mutlluluk yüzündeki tebessüm, Olayım,olayım,olayım,olayım, Gönlünde Mutluluk olayım. Bazen aç bazen tok ömür tatmadık mı? Bu aşkı beraber biz yaratmadık mı? Her kalp atışında heyecan duyuyorsan, Senide seven var diye inanıyorsan, Her...
  3. Orhan Gencebay - Her Cefa Beni Buldu

Orhan Gencebay - Her Cefa Beni Buldu

Aşk deryasından bir yudum su ver Belki derdimi şifa olur Vefa görmedim dünyadan Belki yardan vefa olur Her cefa beni buldu yazık ömrüme Boşa geçiyor ömrüm aşk bana haram oldu Aşkın gülse de benim yüzüme Gülmüyor artık bu gönlüm Dünyadan zevk almadan Geldi geçti bu ömrüm
  4. Orhan Gencebay - Duyun Beni

Orhan Gencebay - Duyun Beni

Ağla gözlerim ağla zamanıdır Aşkımın şimdi son baharıdır Bu yağmur bu rüzgar bu fırtına Gönlümün isyanı feryadıdır Ey sevgilim ey kaderim Ey bu dünya ümitlerim Duyun beni duyun beni Beni benden siz çaldınız Simdi yalnız bıraktınız Verin beni verin beni Ne baharda neşe Ne gözümde yaş kaldı Aşkın matemine sarin beni Alın beni Bu aşkın hikayesi böyle bitti Yoksulluk beni benden senden...
  5. Orhan Gencebay - Beni Böyle sev

Orhan Gencebay - Beni Böyle sev

Bb F Beni böyle sev seveceksen Bb (d#) Olduğum gibi göreceksen Bb F Girme ömrüme girme gönlüme Cm F Bb Ne dertliymiş bu diyeceksen Bb F Sen dert nedir ne bilirsin D# Bb Cm F Bb Sen gönlümde kabe, sen meleksin, sen herşeysin Bb F Sen ümitlerimin tek kaynağı...

Sayfayı Paylaş