gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Kal Sağlıcakla

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Kader defterimin duran bölümü Sana tutsak etti sefil gönlümü Esaret yerine bil ki ölümü
    Seçerim sevgilim kal, kal sağlıcakla

Benimle bir dünya dar, dar geldi sana
    Seviyorum demek ağır, ağır geldi sana
    Kara toprak daha yar geldi bana
    Göçerim sevgilim, kal sağlıcakla

Verip gidenlerin son nefesini
    O sessiz ülkenin efsanesini
    Hayatla ecelin mesafesini
    Ölçerim sevgilim kal kal sağlıcakla

Çektiğim çileler gelmiyor dilime
    Söylesen nafile ya sağ nafile
    Senden vazgeçersem sırattan bile
    Geçerim kal sağlıcakla

Orhan Gencebay - Kal Sağlıcakla konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Gurbet

Orhan Gencebay - Gurbet

orhan gencebay notalari orhan gencebay notaları şarkı notaları gurbet nota şarkıları Gurbet elde hasta düstüm aglarim Su gönül kahrini cekemez oldum Acilmis yarama ates baglarim Ask sirrini yare acamaz oldum Bir güzelin mecnunuyum Sel basti ovami yikildi bendim Derdimi bilmiyom ben kendi kendim Dert ile sevdigim icin secemez oldum Kaslarin keman kiprigin oktur Bilinmez derlerim sayisi coktur...
  3. Orhan Gencebay - Felekle Sohbet

Orhan Gencebay - Felekle Sohbet

Çağırsam feleği gelse karşıma Dur derim burada dokunma bize Yıllardır aranan huzuru bulduk Bir şaka yapıp da eğlenme bizle Senden istediğim ne bir lokma ekmek Seninki ekmek değil dert çektirmek Genç yasta mezara geri gömdürmek Şu gençlik gitmeden dokunma bize, eğlenme bizle Ben seni ezelden kötü tanırdım Gelene geçene çatar sanırdım Anamdan doğdum sana bağırdım Bir mola ver artık eğlenme...
  4. Orhan Gencebay - Dünya Dönüyor

Orhan Gencebay - Dünya Dönüyor

orhan gencebay sen ne dersen de dünya dönüyor nota dünya dönüyor notaları sen ne dersen de orhan gencebay notaları Sen ne dersen de,sen ne dersen de, Dünya dönüyor dönecek, Hayat sensizde sürecek, Bitecek acılar bu günler geçecek, Sen ne dersen de, Yalan değil,yalan değil, Seni sevdiğim yalan değil, Kahrolduğum yalan değil, Duyarsam bir gün başka, Sevgili bulduğunu,yalan değil, Artık...
  5. Orhan Gencebay hayatı

Orhan Gencebay hayatı

nuri sesigüzel hayatı muzaffer akgün hayatı azize gencebay azize gencebay biyografi kimdir Müziğe 6 yaşında klasik batı müzikçi Emin Tarakçı Hoca'dan keman ve mandolin dersleri alarak başladı. 7 yaşında bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri almaya başladı. 10 yaşında ilk beste çalışması olan Kara Kaşlı Esmerdi Kim Bilir Kimi Sevdi isimli eseri yaptı. 13 yaşında Türk Sanat Müziği ve tambur...

Sayfayı Paylaş