gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Sev Dedi Gözlerim

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Gördü gözlerim Gördü gözlerim Bir gerçeği gözlerinde
    Gördü gözlerim
    Bir heves değil bir arzu değil
    Sevgilin budur senin sev dedi gözlerim

Seni yıllardır bekliyordum
    Bir sevgilim yok yok diyordum
    Hasretin yokluktan zehrolmuştu
    Dünyadan bir zevk almıyordum

Sen de bahtım gibi bana vefasız olma sevgilim
    Ömrümce aradım seni yaşla dolmasın gözlerim
    Her arzunun ötesinde bir ağ gibi hep sen vardın
    Aşkların en güzeliyle uzandı sana ellerim
    Hasretim sensin tek çaremsin
    Yıllardır beklediğim aşkımsın benim

Bıktı artık gönlüm gamdan kederden
    Ayrılık isteme sakın ne olur benden
    Şu benim bahtımı bilemezsin ki
    Yerden yere vurdu beni ne gelir elden

Sen de bahtım gibi bana vefasız olma sevgilim
    Aşkların en güzeliyle uzandı sana ellerim
    Hasretim sensin tek çaremsin
    Yıllardır beklediğim aşkımsın benim

Orhan Gencebay - Sev Dedi Gözlerim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Silah Gözlerin

Orhan Gencebay - Silah Gözlerin

Medet bekliyorum vurduğun yerden, Oralı olmuyor, silah gözlerin, Gönlümü dağlıyor, vurduğu yerden, Kanıma susamış silah gözlerin. Her yalan sözüne iftira ekler, Sayısız suçunu sırtıma yükler, Cennetti müjdeler, ibadet bekler, Şeytanın taptığı ilah gözlerin. Feryadım asılsız, rivayet değil, Laf değil, söz değil, rivayet değil, Yetim hakkı değil, cinayet değil, Korktuğum en büyük günah...
  3. Orhan Gencebay - İlk Göz Ağrım

Orhan Gencebay - İlk Göz Ağrım

İlk göz ağrım, son aşkımsın. Sen tanrıma ver ver diye yalvarışımsın. Bazen bir volkan, bazen fırtına, Sen ömrümün hem ekmeği tuzum aşımsın. Bazen bir bakış bazen bir sessin. Bazen karanlık bazen güneşsin. Seninle doğmuş bir mecnunum. Sensiz bu ömür nasıl geçsin? Dertli başım kaderimsin, Çektiğim dert kederimsin. Gülme bensiz gülme, Sevme bensiz sevme, Görme bensiz görme, Duyma bensiz duyma....
  4. Orhan Gencebay - Gözüm Sende

Orhan Gencebay - Gözüm Sende

Gözüm sende, gönlüm sendedir, Aklım sende fikrim sendedir, Bize bizden başka, Söyle kim engeldir, Eğer beni kabul edersen, Senin olmak istiyorum, Yolun başındayız, Geriye bakmadan dön istersen, Ne bulutlardan yapılmış bir taç, Ne sonsuz mutluluğa ilaç, Sana tüm dünyanın zenginliğini, Vaat etmiyorum, Sana umudumu,sana dotluğumu, Bende olan herşeyi al veriyorum. Sana umudumu,sana dostluğumu,...
  5. Orhan Gencebay - Gözüm Kesmiyor

Orhan Gencebay - Gözüm Kesmiyor

Sessizim nekadar üzsende beni Ağzımı açmaya gözüm kesmiyor Vurduğun zincirden çözsende beni Bırakıp kaçmaya gözüm kesmiyor Ne olur git deme kabimi kırda Meleyen gonlümü kaptırma kurta Sıratı geçecek imanım varda Aşkımdan geçmeye gözüm kesmiyor Ne çıkar sararıp solsada yüzüm, Gönlümde baharsın gelse de güzüm Çekilmez olsa da sitemin lazım Başka yar seçmeye gözüm kesmiyor

Sayfayı Paylaş