gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Sevmenin Zamanı Yok

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Ne sen duydun,ne ben duydum, Habersizce gelivermiş, Ne sen gördün,ne ben gördüm,
    Gönlümüze girivermiş,

Herkesin dilinde aşk denilen meçhul,
    Bizi kollarına sarıvermiş,

Kadere bak,Kadere bak,
    Çok çektirdi ikimize,
    Şimdi özür diler gibi,
    Sevin dedi gönlümüze,

Ne sen çağırdın ne ben,
    Ne sen anladın ne ben,
    Usul usul, sessiz sessiz,
    Aştır bizi mutlu eden,

Şu kısacık ömrümüzün,
    Nesi varki aşk olmasa,
    Ne olurdu şu dünyayı,
    Ayrılıklar soldurmasa,

Gönül istiyor ki,sevip sevilirken,
    Bir mucize olsa,zaman dursa,

Zamanı yok ,zamanı yok,
    Aşk bir meçhul zamanı yok,
    Büyük söz söylemiş dilim,
    Sevmenin hiç zamanı yok,

Ne sen çağırdın ne ben,
    Ne sen anladın ne ben,
    Usul usul, sessiz sessiz,
    Aştır bizi mutlu eden,

Orhan Gencebay - Sevmenin Zamanı Yok konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Ya Evde Yoksan

Orhan Gencebay - Ya Evde Yoksan

ya evde yoksan akor ya evde yoksan nota notaları muhabbet sokağı numara 90 orhan gencebay muhabbet sokağı Aşkınla ne garip hallere düştüm Herşeyim tamam da bir sendin noksan Yağmur yaş demeden yollara düştüm İçim ürperiyor ya evde yoksan Ya yolu kaybettim ya ben kayboldum Ne olur bir yerden karşıma çıksan Tepeden tırnağa sırılsıklam oldum İçim ürperiyor ya evde yoksan Elbisem...
  3. Orhan Gencebay - Ha Varsın Ha Yoksun

Orhan Gencebay - Ha Varsın Ha Yoksun

Ha varsın ha yoksun diye üzülme Var olmanın nedeni var Hayat seni yordu diye kahretme Yasamanın bedeli var Var olmak sevginle Tükenmek derdinle O bitmeyen hasretinle Sımsıcak nefesinle Sevmeye hevesinle Yasamak güzel seninle Bir gönle girmeyen orda kalamaz Bir şey vermeyen bir şey alamaz Bir gönle girmeyen insan olamaz Bir şey vermeyen bir şey alamaz Sana bağladım tüm varımı Yaşamak sensiz...
  4. Orhan Gencebay - Gönül Dağı

Orhan Gencebay - Gönül Dağı

orhan gencebay sıralı dağlar övünmeyin bölük bölük sıralı dağlar orhan gencebay daglar Övünmeyin bölük bölük sıralı dağlar Sizden büyük aşılmayan gönül dağı var Söz gümüşse sükut altın ne diyeyim ben aman Yüreğimde aşkın sitem yaraları var Söz gümüşse sükut altın ne yapayım ben Aman Yüreğimde aşkın sitem yaraları var Yol vermiyor gönül dağı geçit vermiyor Ahirette verilecek hesapları...
  5. Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Gittide gitti sevgilim gitti, Ardına bile bakmadan gittide gitti, Bu gönül onundu almadan gitti, En güzel ümidimi en güzel yıllarımı çaldıda gitti, Bir gönül oyunu oynamıştı benimle, Kaybeden ben oldum,kendi ellerimle, Yaşamadım böyle derdi daha beter yerine, Başbaşayım talihimin en acı kaderiyle, Beklemek faydasız, dönmeyeceksin, Anladımki beni inandımki beni sevmeyeceksin, Başka bir...

Sayfayı Paylaş