gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Tutuldu Ellerim

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Tutuldu ellerim tutuldu dillerim Nedir bu ettiğin bana gözlerim Bu aşkta gözyaşı dökebilmeden
    Durabilecek misin söyle ey gözlerim

Geri dön bu yoldan ey deli gönlüm
    Bu yolun sonunda sefil olmak var
    Yasarken ölmektir aşkın böylesi
    Ölmekten daha zor sürünmek var

Ne güç yeter ne dil seni anlatmaya
    Ömrüm yetmez belki bir sen daha bulmaya

Yarınım seninle diyebilseydim
    Seninle yaşayıp seninle ölseydim
    Görseydin anlardın sevmek ne demek
    Kaderi ta baştan çizebilseydin

Orhan Gencebay - Tutuldu Ellerim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Ne Geçti ki Eline

Orhan Gencebay - Ne Geçti ki Eline

orhan gencebay ne geçti ki eline of of oooof ooooof ooof oof Her nereye baksam seni buluyorsam Her derdime ortak seni ediyorsam Tanrımdan sonra sen taptığım diyorsam Ne geçti ne geçti ne geçti ki elime Her gün ağlıyorsam her gün yanıyorsam Her an anılarda senle yaşıyorsam Bu perişan halim sence bir gurursa Ben yaptım diyorsam Ne geçti ne geçti ne geçtiki elime Sen değil ben sevdim ben ettim...
  3. Orhan Gencebay - İki Elin Kanda Olsa

Orhan Gencebay - İki Elin Kanda Olsa

orhan gencebay iki elin kanda olsada gel orhan gencebay iki elin kanda olsa da gel gece bay olsa sevenlerin dualarıyla Kimseleri görmedi, kördü deseler Aklını seninle bozdu deseler Hep seninle yaşadı öldü deseler İnanma sevdiğim inan az olur İki elin kanda olsa da gel Ecel bize pusu kursa da gel Korkma Tanrım sevenleri korur Sevenlerin dualarıyla gel Tarif etmek imkansız sen de olanı Bir...
  4. Orhan Gencebay - Gurbet Elde Hasta Düştüm

Orhan Gencebay - Gurbet Elde Hasta Düştüm

Gurbet elde hasta düştüm ağlarım Bu gönül kahrını çekemez oldum Açılmış yarama ateş bağlarım Derd ile sevinci seçemez oldum Bir güzelin mecnunuyum efendim Sel bastı ovamı yıkıldı bendim Derdimi bilmiyom ben kendi kendim Aşk sırrını yare açamaz oldum Kaşların kemandır kirpiğin oktur Bilinmez dertlerin sayısı çoktur Bilirim sevdiğim ettiğin haktır Gönül sana bağlı kaçamaz oldu
  5. Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Gittide gitti sevgilim gitti, Ardına bile bakmadan gittide gitti, Bu gönül onundu almadan gitti, En güzel ümidimi en güzel yıllarımı çaldıda gitti, Bir gönül oyunu oynamıştı benimle, Kaybeden ben oldum,kendi ellerimle, Yaşamadım böyle derdi daha beter yerine, Başbaşayım talihimin en acı kaderiyle, Beklemek faydasız, dönmeyeceksin, Anladımki beni inandımki beni sevmeyeceksin, Başka bir...

Sayfayı Paylaş