gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Yarabbim

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Yarabbim sen büyüksün Yarabbim sen görürsün Durdur geçen zamanı kulların gülsün
    Bütün saatler dursun
    Dert rüzgarları sussun
    Aşk güneşi bahtıma gülerek doğsun

Şimdi aşk zamanıdır
    Aşk ömrün baharıdır
    Bırak sarhoş olalım
    Meyler aşk şarabıdır
    İçtiğim aşk şarabıdır

Mevsim bahar olunca
    Aşk gönüle dolunca
    Sevenler kavuşunca
    Yaşamak ne güzel

Senden uzak yaşamak
    İnan yaşamak değil
    Aşkı anlatan hiçbir söz tamam değil
    Bazı duygular var ki
    Kelimelere sığmaz
    Sevenler anlar ancak sevmeyen değil

Şimdi aşk zamanıdır
    Aşk ömrün baharıdır
    Bırak sarhoş olalım
    Meyler aşk şarabıdır

Mevsim bahar olunca
    Aşk gönüle dolunca
    Sevenler kavuşunca
    Yaşamak ne güzel

Orhan Gencebay - Yarabbim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Hangi Rüzgar

Orhan Gencebay - Hangi Rüzgar

Hangi rüzgar attıysa seni benden uzağa Elbet yollarımızı bir eder dedim Düştüm bir tanem düştüm çile denilen ağa Belki kurtarır diye seni bekledim seni bekledim Sensiz kaçıncı gurbet akşamıdır bu Bu ne yalnızlıktır ki bu ne yalnızlıktır ki Kendim kendimi bulamadım Güneş kızıl grupla ışıkladıkça ufku Daldığım rüyadan doğrulamadım Güneş kızıl grupla ışıkladıkça ufku Daldığım rüyadan...
  3. Orhan Gencebay - Gözüm Sende

Orhan Gencebay - Gözüm Sende

Gözüm sende, gönlüm sendedir, Aklım sende fikrim sendedir, Bize bizden başka, Söyle kim engeldir, Eğer beni kabul edersen, Senin olmak istiyorum, Yolun başındayız, Geriye bakmadan dön istersen, Ne bulutlardan yapılmış bir taç, Ne sonsuz mutluluğa ilaç, Sana tüm dünyanın zenginliğini, Vaat etmiyorum, Sana umudumu,sana dotluğumu, Bende olan herşeyi al veriyorum. Sana umudumu,sana dostluğumu,...
  4. Orhan Gencebay - Gönül Dağı

Orhan Gencebay - Gönül Dağı

orhan gencebay sıralı dağlar övünmeyin bölük bölük sıralı dağlar orhan gencebay daglar Övünmeyin bölük bölük sıralı dağlar Sizden büyük aşılmayan gönül dağı var Söz gümüşse sükut altın ne diyeyim ben aman Yüreğimde aşkın sitem yaraları var Söz gümüşse sükut altın ne yapayım ben Aman Yüreğimde aşkın sitem yaraları var Yol vermiyor gönül dağı geçit vermiyor Ahirette verilecek hesapları...
  5. Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Orhan Gencebay - Gittide Gitti

Gittide gitti sevgilim gitti, Ardına bile bakmadan gittide gitti, Bu gönül onundu almadan gitti, En güzel ümidimi en güzel yıllarımı çaldıda gitti, Bir gönül oyunu oynamıştı benimle, Kaybeden ben oldum,kendi ellerimle, Yaşamadım böyle derdi daha beter yerine, Başbaşayım talihimin en acı kaderiyle, Beklemek faydasız, dönmeyeceksin, Anladımki beni inandımki beni sevmeyeceksin, Başka bir...

Sayfayı Paylaş