gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Zamansız Rüzger

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Gidiyorsan dönmekte var kalmak da var ölmekte var Bir busecik ver de git sonra pişman olmakta var Korkuyorum ayrılıktan sefil olup tükenmek var

Zamansız bir rüzgar esti ayırdı bak ikimizi
    İkimiz de candan geçtik bilemedik derdimizi
    Doya doya kana kana saramadık aşkımızı

Yalnızlığın acısını aşka hasret olan bilir
    Ayrılığın belasını aşık olup seven bilir
    Aşkımızın kaderini seni baba yazan bilir

Orhan Gencebay - Zamansız Rüzger konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Eyvallah

Orhan Gencebay - Eyvallah

Ona eyvallah, buna eyvallah Boyun eğmekten bıktım illallah Her şeyde son durak, sanki ben miyim Eyvallah etmeye artık eyvallah Elveda bahtımı yazan dertlere Mutluluk rüyamı bozan ellere Beni senden eden acı dillere Kıyamete kadar dedim eyvallah İstemem namertten bir damla çare Olsam da ömrümce ben bir biçare Yalanlar dolanlar koydu bu hale Nerde bile etmem eyvallah Eyvallah mutsuzluk...
  3. Orhan Gencebay - Emrin Olur

Orhan Gencebay - Emrin Olur

Emrin olur güzelim, Boynum sana kıldan ince, Ben gönlüne sığarım, Emret sen gir deyince, Emrin olur..... Sonum olur kollarında başkasını görünce, Ölürüm Ölürüm dayanamam sen beni terkedince, Yaşarım yaşarım hayat güzel sevince sevince, Emrin olur..... Çok zengin bir kalbim var, Ümitlerim sevdam var, Dile benden ne dilersen, Gönlüm onu arzular, (Emrindir her arzular) Emrin olur..... Sonum...
  4. Orhan Gencebay - Elhamdülillah

Orhan Gencebay - Elhamdülillah

Biz de canız insanız billah Doyduk derde Elhamdülillah Geçti yıllar geldi geriye Ettiklerin günahtır vallah Ne dedim de darıldın bana Ben affetsem etmez Allah Doyduk doyduk derde doyduk Aşk dediler seni bulduk Sevdik yandık Elhamdülillah Doyduk doyduk aşka doyduk Doyduk doyduk derde doyduk Hamdık piştik Elhamdülillah Anlayana sivrisinek saz Anlamayana davul zurna az Rabbin bize pay...
  5. Beyaz Orhan Gencebay Gerginliği

Beyaz Orhan Gencebay Gerginliği

beyaz, orhan gencebay, gerginlik, altın kelebek gerginliği, 2011, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Altın Kelebek Ödülleri çoktan sahiplerini buldu ama polemikler durmak bilmiyor. Orhan Gencebay'ın Tuğba Ekinciyle ilgili olarak ''Talihsiz bir açıklama.Ama orada hata profesyonelce işini yapamayan sunucularda'' demesi, Beyaz'a söz hakkı doğurdu.Beyaz da sert bir çıkışla...

Sayfayı Paylaş