gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Hakalmaz - Denizin Dibinde Hatçam

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

denizin dibinde hatcam indir orhan hakalmaz dalga dalga denizin dibinde hatcam mp3 indir nota notaları evlerinin önünde pınarlar harlar hatçam çıkmış pencereye ay gibi parlar
    ben hatça'yı yitirdim de dumanalı dağlar
    gözlerimin pınarları durmadan çağlar

ovalara duman çökmüş göremedin mi
    a kız kendi saçını öremedin mi
    alçaklara karlar yağmış yükseklere buz
    gel sarılalım gaçalım ince belli kız

denizin dibinde hatçam demirden evler
    ak gerdanın altında da çiftedir benler
    o kınalı parmaklar da o beyaz eller
    yolcuyu yolundan eyleyen dilber

dalga dalga dalga dalga dalgalanıyor
    hatçayı görenler sevdalanıyor
    üçünü de beşini de hatçam onuna
    ben de yandım hatça'mın basma donuna

yüce dağ başına hatçam ekin ekilmez
    yağmur yağmayınca hatçam kökü sökülmez
    ellerin köyünde hatçam kahır çekilmez
    doldur ağıları içelim hatçam

varman kızlar varman kirli çobana
    çoban evde durmaz gider yabana
    ovalara duman çökmüş göremedin mi
    akız kendi saçını öremedin mi

arvallı dedikleri bir büyük şehir
    şehir oldu bana her zaman zehir
    çok dediler arkadaşlar yar senin değil

yüce dağ başında hatçam harmanın mı var
    harmanı kaldırmaya dermanın mı var
    hatçam beni öldürmeye fermanın mı var

Orhan Hakalmaz - Denizin Dibinde Hatçam konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan HAKALMAZ

Orhan HAKALMAZ

Aslen Bayburt kökenli olan sanatçı 10.11.1964 yılında Samsun'da doğdu. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlamıştı. Babasının da müziğe karşı olan ilgisi sanatçının müziğe olan tutkusunu daha çok artırmıştı. Sanatın o büyük deryasına babasının da desteği ile 6 yaşında bağlama çalarak başladı. Eğitimine...
  2. Orhan Hakalmaz - Sen Gelmez Oldun

Orhan Hakalmaz - Sen Gelmez Oldun

Biz bu Sonbaharda bulusacaktik,Bahar geldi gecti, Sen gelmez oldun. Biz bu Sonbaharda bulusacaktik,Bahar geldi gecti, Sen gelmez oldun. Taslarami döndü Kalbin,gelmedin. Aylar geldi gecti sen gelmez oldun. Sen gelmez oldun.Sen gelmez oldun.Sen gelmez oldun. Yarim,gözlerim Yolda,beklerim ama, Sen gelmez oldun. Demistik Kapina gelirim diye,Yillar oldu Kapida ses vermez oldun. Demistik Kapina...
  3. Orhan Hakalmaz - Salında Gel

Orhan Hakalmaz - Salında Gel

orhan hakalmaz meydan kız görsün meydan kız görsün aman orhan hakalmaz salında gel indir salında gel hoplada yanıma Salın Da Gel (Amman Aman Amman Ey) Meydan Kız Görsün (Amman) Serpil De Gel (Amman Aman Amman Ey) Düşmanlar Ölsün (Amman) Hopla Da Gel Gel Yanıma Vallah Kıyarım Canıma Serpil De Gel Gel Yanıma Vallah Kıyarım Canıma Kınalı Parmaklar (Amman Aman Amman Ey) Ne Güzel Eller (Amman)...
  4. Orhan Hakalmaz - Çarşambayı Sel Aldı

Orhan Hakalmaz - Çarşambayı Sel Aldı

Çarşambayı sel aldı bir yar sevdim el aldı aman aman Bir yar sevdim el aldı Keşke sevmez olaydım elin koynun da kaldı aman aman Elin koynun da kaldı Oy neyimiş neyimiş aman aman Kaderim böyleimiş Gizli sevda çekmesi aman aman ateşten gömlekimiş Çarşamba yollarında kelepçe kollarımda aman aman kelepçe Kollarımda Allah canımı alsın o yarin kollarında aman aman o yarin Kollarında Oy neyimiş...
  5. Orhan Hakalmaz - Ahirim Sensin

Orhan Hakalmaz - Ahirim Sensin

cahildim dünyanın rengine kandım hayale aldandım boşuna yandım seni ilelebet benimsin sandım ölürüm sevdiğim zehirim sensin evvelim sen oldun ahirim sensin sözüm yok şu benden kırıldığına gidip başka dala sarıldığıma gönülüm inanmıyor ayrıldığına gözyaşım sen oldun kahirim sensin evvelim sen oldun ahirim sensin garibim can yıkıp gönül kırmadım senden ayrı ben bir mekan...

Sayfayı Paylaş