gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Orhan HAKALMAZ

Konu, 'gönül verenler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Aslen Bayburt kökenli olan sanatçı 10.11.1964 yılında Samsun'da doğdu. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başlamıştı. Babasının da müziğe karşı olan ilgisi sanatçının müziğe olan tutkusunu daha çok artırmıştı. Sanatın o büyük deryasına babasının da desteği ile 6 yaşında bağlama çalarak başladı. Eğitimine Samsun'da başlayıp İstanbul'da bitirdi. İlkokulu Samsun'da okudu. 8 yaşında Karadeniz Altınses Yarşmasında Birinci oldu. 12 Yaşında İstanbul Radyosu amatör ses sanatçısı kazandı ve bant yapma izni verildi.
    Bir çok kez TRT İstanbul Radyosunda "Çocuk Saati" adlı programa katılıp türkü söyleyip, bağlama çaldı 1977 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı giriş imtihanlarını kazanarak öğrenimine başladı. Konservatuarda değerli hocalardan rahmetli Nida Tüfekçi'nin öğrencisiydi. Aynı zamanda TRT İstanbul Radyosunda akitli sanatçı olarak göreve başladı. Yaklaşık iki sene çalıştı.

1988 yılında 11 senelik eğitimini bitirip mezun oldu. Aynı yıl İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nda öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 1991 yılında İ.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü T.H.M. Alanında yüksek lisans yaptı ve tez olarak "Ege Bölgesi Ağır Zeybeklerin İncelenmesi" adlı çalışmayı sundu. 1994 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı Korosunda şef yardımcılığı daha sonra şeflik yaptı. TRT Radyosunun ve Devlet Konservatuarı'nın T.H.M. konserlerinde solist, korist ve bağlama sanatçısı olarak yer aldı. 2000 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nda ki görevinden ayrıldı. Halen albüm ve konser çalışmalarına devam etmektedir.

Orhan HAKALMAZ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Hakalmaz - Zahidem

Orhan Hakalmaz - Zahidem

Zahide kurbanım ne olacak halim Gene bir laf duydum kırıldı belim Gelenden gidene haber sorayım Zahide bu hafta oluyor gelin Hezeli dedeli gönül hezeli Çiçekdağı da döktü m'ola gazeli Dolaştım alemi gurbet gezeli Bulamadım Zahidem'den güzeli Gurbet ellerinde esirim esir Zahide kurbanım hep bende kısır Eğer anan seni bana verirse Nemize yetmiyor bu ev kadar hasır
  2. Orhan Hakalmaz - Yalan Dünya

Orhan Hakalmaz - Yalan Dünya

Hep sen mi ağladın Hep sen mi yandın Bende gülemedim yalan dünyada Sen beni gönlünce mutlu mu sandın Bende gülemedim yalan dünyada Ah yalan dünya yalan dünya Yalandan yüzüme gülen dünyada Sen ağladın canım Ben ise yandım Dünyayı gönlünce mutlu mu sandın Boş yere ağladım boşuna yandım Bende gülemedim yalan dünyada
  3. Orhan Hakalmaz - Düğününde ağladım

Orhan Hakalmaz - Düğününde ağladım

orhan hakalmaz dünya ahiret bacımsın Düğününde ağladım Seyrettim bir kenarda Düğününde ağladım seyrettim bir kenarda Artık burda duramam Giderim bu diyardan Giderim bu diyardan Dilerim sen mutlu ol Mevlam bana acısın Şimdi ellerin oldun Dünya ahret bacımsın Birtek dileğim sendin Vermedi felek bana Birtek dileğim sendin Vermedi felek bana Şimdi kendime değil Küstüm bütün cihana Küstüm...
  4. Orhan Hakalmaz - Canım

Orhan Hakalmaz - Canım

Pınar başından bulanır canım oy İner ovayı dolanır canım oy Sende pek haller bulunur canım oy Dağlar duman olur, çayır çimen olur Ben yari görmesem, halim yaman olur Hiç ovaya inmedin mi canım oy Aşk uğruna yanmadın mı canım oy Can yakmaya doymadın mı canım oy Dağlar duman olur, çayır çimen olur Ben yari görmesem, halim yaman olur Yaz görmemiş kışa benzer canım oy Dert görmemiş başa...
  5. Orhan Hakalmaz - Ahirim Sensin

Orhan Hakalmaz - Ahirim Sensin

cahildim dünyanın rengine kandım hayale aldandım boşuna yandım seni ilelebet benimsin sandım ölürüm sevdiğim zehirim sensin evvelim sen oldun ahirim sensin sözüm yok şu benden kırıldığına gidip başka dala sarıldığıma gönülüm inanmıyor ayrıldığına gözyaşım sen oldun kahirim sensin evvelim sen oldun ahirim sensin garibim can yıkıp gönül kırmadım senden ayrı ben bir mekan...

Sayfayı Paylaş