gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Seyfi Orhon'dan Atatürk Şiirleri

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

orhon seyfi orhon gidiyor şiiri orhan seyfi atatürk şiiri orhan atatürk şiirleri gidiyor
    GİDİYOR

Gidiyor, rastgelemez bir daha tarih eşine,
    Gidiyor, on yedi milyon kişi takmış peşine.

Gidiyor, sonsuz olan kudreti sığmaz akla,
    Gidiyor, göğsünü çepeçevre saran bayrakla.

Gidiyor, izleri üstün birikmiş yaşlar,
    Gidiyor, yerde kılıçlarla eğilmiş başlar.

Gidiyor, harbin o en korkulu aslan yelesi,
    Gidiyor, sulhun ufuklarda yanan meş’alesi.

Yine bir devr açacakmış gibi en başta O var,
    Hıçkıran seste O var, sessiz akan yaşta O var.

Siliyor ruhunun ulviliği fani etini,
    Çiziyor ufka batan bir güneşin heybetini.

Büyüyor, gökten inip toprağa yaklaştıkça,
    Büyüyor gitgide gözlerden uzaklaştıkça...

Orhan Seyfi Orhon

Orhan Seyfi Orhon'dan Atatürk Şiirleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Seyfi Orhon

Orhan Seyfi Orhon

1890-1972 20. yüzyıl şair ve yazarlarımızdan. Orhan Seyfi Orhon İstanbul’da doğdu. Öğrenimini Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Daha sonra gazetecilik ve öğretmenliğe geçti. 1946-1950 ile 1965-1969 yılları arasında iki dönem milletvekilliği yaptı. Çeşitli gazetelerdeki görevinin ardından son olarak Son Havadis gazetesine sürekli fıkralar yazdı. Hıyaban, Papağan, Akbaba, Güneş, Edebiyat...
  2. Halim Yağcıoğlu'ndan Atatürk Şiirleri

Halim Yağcıoğlu'ndan Atatürk Şiirleri

halim yağcıoğlu şiirleri halim yağcıoğlu atatürk şiirleri acıklı atatürk nun nun ile ilgili MUSTAFA KEMAL'LER TÜKENMEZ Tükenir elbet Gökte yıldızlar denizde kum tükenir Bu vatan bu topraklar cömert Kutsal bir ateşim ki ben sönmez İnanın Mustafa Kemal'ler tükenmez .. Ben de etten kemiktendim elbet Ben de bir gün göçecektim elbet İki Mustafa Kemal var iyi bilin Ben işte o ikincisi...
  3. Atatürk şiirleri kısa

Atatürk şiirleri kısa

ATATÜRK Günlerden birgün 1881 19 Mayıs Selanik’te bulustu yerle gök Mutlu bir güneş doğdu karanlıklara Gök gözlü altın saçlı bir tosuncuk Gür kaşları altında gökler denizler Bozkır buğdayları gibi büyüdü Mustafa Ana toprak gibi dayanıklı güçlü diri Gözlerin en güzeli dalgalı şimşekli Yiğitlik korkusuz dağ yüreğinde Saçlarında yayla güneşleri Çıkageldi İstanbul’a ~Oğuz TANSEL~
  4. ATAtÜrküN KENDİ YAZDIĞI ŞİİRLERİ

ATAtÜrküN KENDİ YAZDIĞI ŞİİRLERİ

atatürkün kendi yazdığı şiirler atatürkün şiirleri şiirlerii atatürkten şiirler atatürk şiirleri Atatürk'ten Şiirler BİR ASKERİN MEZARINA Şurada, kabrin üzerinde konulmuş bir, Beyaz taş var, onun altında bayraklar Temevvüç ederken, kelleler uçuşurken... Celâdeti tâbân olurken aldığı cerîhai mevt İle bu âlemi hîçîye vedâ etmiş bir Asker yatıyor... Onun hâbı istirahate çekildiği şu Makberin...
  5. 19 Mayıs Atatürk Şiirleri

19 Mayıs Atatürk Şiirleri

19 Mayıs ve Atatürk Şiirleri 19 Mayıs Atatürk Şiirleri 19 mayıs Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden tüm sevgili misafirler, Meleklermekani.com olarak, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyor ve sizlere 19 Mayıs Atatürk şiirleri aktarıyoruz. 19 Mayıs en ugurlu bir gündü 19 mayıs bana istiklalin güneşi bügün doğdu vatana kurtuluşun müjdesi bugün samsundan geldi...

Sayfayı Paylaş