Örneklerle Sabah Egzersizi

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Örneklerle Sabah Egzersizi
sabah egzersizleri sabah egzersizi egzersizleri video yapılan egzersizler egzersiz videoları
1) Düzenli olarak egzersiz yapan insanların yüzde 90’ından fazlası bunu sabahları yapmaktadır.

2) Sabah erken yapılan egzersiz metabolizmanızı hareketlendirir ve saatlerce hızlı çalışmasını sağlar.

3)Egzersizinizi sabah yaptığınız zaman gün boyu enerjik olursunuz

4) Sabah egzersizi iştahınızı gün boyu düzenler; kendinizi fazla aç hissetmenizi engeller ve daha sağlıklı beslenirsiniz.

5)Her sabah aynı saatte egzersiz yapar ve düzenli olarak yaklaşık aynı saatte uyanırsanız, vücudunuzun endokrin ve dolaşım sistemleri daha düzenli çalışmaya başlar

6)Sabah egzersizi zihninizin daha iyi çalışmasını sağlar

Sabahları uyandığınızda kalkmaya üşenip tavana,sağa,sola bakma devrini kapatıp,en azından evde uygulayabileceğimiz egzersizleri yapma vakti artık geldi diye düşünüyorum.

Çalışan bayanlarda mümkünse yarım saat önceden kalkıp güne zinde başlayabilirler.

alıntı

Ya aslında en zor hareketlerden biride sabah egzersizlerinde yorganı üzerimizden atıp yataktan çıkma hareketi herhalde :) . Bu hareketi başarana kadar oldukça zorlandım. Ama daha sonrasında sabah egzersizlerimin ardından kendimi ne kadar dinç hissettiğimi psikolojik olarak ne kadar rahatladığımı görünce iyi ki yapmışım dedim kendi kendime. Aslında her şeyin başı ilk olarak hareket etmekte geçiyor sonuçta iş hayatımızda da masa başında çalışıyorsak işlerimizin aralarında oturduğumuz yerde de vücudumuzun üst kısmını hareket ettirip sabit durmaktan yorulan vücudumuzu rahatlatabiliriz. Egzersizlerden önce ve sonra beslenmede çok önemli diye düşünüyorum ben.

Üşengeçlik problemini yendiğimizde kendimize ayıracağımız o kıymetli dakikaların önemini daha iyi anlıyoruz bunu denemeden göremezsiniz ve en yakın zamanda mutlaka denemelisiniz.

Geri